جهان-گزارشگر سازمان ملل: آنگ سان سوچی از مسلمانان روهینگیا حمایت نکرده است

0
646
گزارشگر سازمان ملل: آنگ سان سوچی از مسلمانان روهینگیا حمایت نکرده است

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۶/۱۴-یانگی لی، گزارشگر سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر در میانمار (برمه)، از آنگ سانگ سوچی، که در عمل رهبری این کشور را برعهده دارد، انتقاد کرده و گفته است که خانم سوچی از اقلیت مسلمانان روهینگیا حمایت نکرده است.
مقامات سازمان ملل متحد می گویند که در طول ۱۰ روز گذشته ۸۷ هزار نفر از مسلمانان روهینگیا که خانه‌هایشان به آتش کشیده شده، از کشور گریخته و به بنگلادش فرار کرده‌اند.
خانم لی گفته که موقعیت دشوار خانم سوچی را درک می‌کند اما در عین حال تاکید کرده است که خانم سوچی خشونت‌ها علیه اقلیت روهینگیا را محکوم نکرده است.
خانم لی در عین حال گفت سخت است که بتوان ادعای نظامیان میانمار را مبنی بر اینکه مسلمانان روهینگیا خود خانه‌های خود را آتش زده‌اند، باور کرد.
انتقاد کشورهای اسلامی
همزمان گزارش شده است که کشورهای اسلامی در آسیا، از دولت برمه خواسته‌اند تا اقدامات نظامی علیه مسلمانان روهینگیا را متوقف کند.
وزرای خارجه پاکستان، مالزی، بنگلادش و اندونزی که با همتای برمه‌ای خود ملاقات کرده‌اند، همگی خواهان حل سریع این بحران شده‌اند.
هچنین ملاله یوسفزی از فعالان حقوق بشر نیز از خانم سوچی خواسته‌ است تا خشونتها علیه این اقلیت مذهبی را محکوم کند.
پیشتر مقامات ایرانی نیز خواهان حل و فصل این بحران شده بودند.
پیشتر یک هیئت تحقیق بین‌المللی از دولت میانمار خواست محدودیت‌‌هایی را که علیه اقلیت مسلمان راخین در آن کشور وضع کرده است، لغو کند.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید