جهان-به نمایش گذاشتن ساخت بزرگترین فضاپیما و هواپیمای جهان در تاریخ

0
546
جهان-به نمایش گذاشتن ساخت بزرگترین فضاپیما و هواپیمای جهان در تاریخ

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۳/۱4-ساخت بزرگترین هواپیما و فضاپیمای جهان به نمایش گذاشته شد. این فضاپیما که از طول بال 117 متری برخوردار بوده و نیروی آن توسط شش موتور کلاس بوئینگ 747 تامین می‌شود، در حال حاضر در صحرای موجاوه کالیفرنیا در حال مونتاژ است. ابرفضاپیمای Roc محصول اندیشه «پل آلن» از بنیان‌گذاران مایکروسافت است که اکنون به ساخت آن در شرکت Stratolaunch Systems مشغول است.
ماهواره‌ها و فضاپیماها در حال حاضر از طریق پرتاب موشک از روی سکو در فضا قرار می‌گیرند. اما این هواپیما قادر است با پرواز از روی باند سفینه‌ها را تا ارتفاع 35هزار فوت برده و رها کند. دانشمندان می‌گویند، استفاده از این هواپیما سرعت و سهولت و دقت حمل و پرتاب سفینه‌ها و ماهواره‌ها را به میزان زیادی ارتقا خواهد داد.
شرکت‌های زیادی در حال رقابت برای تولید فضاپیمایی به منظور ارسال محموله و فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی هستند. آلن به انتقاد از این واقعیت پرداخته که برنامه‌های فضایی دارای حمایت دولتی رو به زوال هستند.
ناسا که از زمان پایان برنامه شاتل در سال 2011 تاکنون پرتاب فضاپیمای سرنشین‌دار انجام نداده، اکنون با شرکت‌های بوئینگ و اسپیس‌ایکس برای ساخت کپسول‌های فضایی و ارسال آن‌ها از پایگاه فضایی کیپ کاناورال قرارداد بسته است.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید