جمع بندی اعتراضات دانشجویان سراسرایران ازمهر ۹۶تا مهر۹۷

0
1215

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۷/۱-جمع بندی اعتراضات دانشجویان سراسرایران ازمهر ۹۶تا مهر۹۷

جنبش دانشجویی ایران در یک سال گذشته حرکتهای اعتراضی گسترده ای را علیه سیاستهای سرکوب و ایجاد فضای امنیتی در دانشگاه های کشور داشته است .
اعتراض علیه فضای امنیتی در دانشگاهها از مهمترین و عمده ترین مطالبات  دانشجویان بود..
اما نقطه عطف اعتراضات دانشجویان در قیام سراسر دیماه ۹۶ متبلورشد.
دانشجویان به عنوان قشر آگاه جامعه در همه جوامعی که دیکتاتوری در آن حاکم هست نقش جلودار دارند .

شعارهای دانشجویان دیگر از جنس مردم بود آنها مطالبه ای فراتراز خواسته های خود داشتند.

و این مطالبه را در قیام دیماه ۹۶ درشعار:

« اصلاح طلب؛ اصول گرا؛ دیگه تمومه ماجرا»

متبلور ساخته و تمامیت نظام را نشانه رفتند.

همان مدعیان دروغینی که با ریا و تزویر  وچپاول حقوق دانشجویان را به یغما بردند.

اوج گیری حرکت دانشجویان در قیام دیماه ۹۶ باعث شد نظام حاکم نسبت به دانشجویان کینه ای عمیق به دل گرفته  و دستگیری بی وقفه دانشجویان را آغاز کرد همین حرکت منجر به ایستادگی ومقاومت هرچه بیشتر دانشجویان درسراسر کشور شد . و آن را در اعتراضات بی وقفه و گسترده خود نسبت به اعمال احکام ظالمانه قضایی برای دانشجویان به وضوح نشان دادند.

همچنین دانشجویان در اعتصابات کارگری و کامیونداران و قیام مردم کازرون درحمایت از حرکتهای مردمی بیانیه هایی صادر کرده و همبستگی خود را اعلام کردند.

همه این واکنش ها در جنبش دانشجویی ایران نشان داد  که دیگر حرکتهای صنفی به حرکتهای جدی سیاسی جهش پیدا کرده است.

دانشجویان در اعتراضاتشان نسبت به  احکام صادرشده ظالمانه برای همرزمان خود نشان دادند که از قیام دیماه درس استواری و مقاومت آموختند و از مطالباتشان کوتاه نیامدند.

دانشجویان ایران بیش از ۲۰۰حرکت اعتراضی در سطح کشور داشتند

دراینجا بصورت تیتروار به اعتراضات یکسال گذشته دانشجویان که از مهرماه ۹۶تا مهر ۹۷ استمرار داشته است می پردازیم.
– دانشجویان دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، در اولین روز سال تحصیلی ۹۶-۹۷ به وضعیت نامناسب ساختمانی این دانشکده اعتراض کردند.

دانشجویان دانشگاه دندان پزشکی جندی شاپور اهواز در اعتراض به انتقال به بیمارستان سینا

ازروز شنبه ۱مهر ماه ۹۶ تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این اعتراضات ۵ روز متوالی ادامه داشت.

دانشجویان دانشگاه جندی‌شاپور اهواز پنج روز در اعتراض به کمبود امکانات و تجهیزات پزشکی در صورت ادغام با پردیس خودگران، تجمع اعتراض آمیز برگزار کردند.دانشجویان معتقدند ادغام آنها با دانشجویان (پولی)، باعث کمبود فضای آموزشی و همچنین کمبود

تجهیزات و امکانات خواهد شد. درنهایت دانشگاه و کلاس ها را به تعطیلی کشاندند.

– روز سه شنبه ۴ مهرماه ساعت ۱۲ ظهر اجتماع دانشجویان صنعتی اراک در محوطه اصلی دانشگاه(اطراف حوض) در حمایت از کارگران مظلوم و زحمت کش شهرستان اراک برگزار شد.

– ۲مهر ۹۶ جمعی از دانشجویان خوابگاه دانشگاه بوعلی سینای همدان در اعتراض به وضعیت خوابگاهها در اداره رفاه دست به تجمع زدند.

– ۷مهر۹۶در دانشگاه تبریز دانشجویان علاوه بر مشکلات کمبود خوابگاه و هزینه های سرسام آور تحصیلی به مشکلاتی مانند وضعیت بد پارکینگهای دانشجویی اعتراض کردند.

– شنبه ۱۵مهرماه۹۶ دانشجویان مالباخته بهیاری و پرستاری علیه کلاهبرداری حکومت آخوندی و در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی خود در شهرهای همدان؛ خرم‌آباد؛ کرمانشاه؛ سبزوار؛ شهرکرد و شیراز دست به تجمع زدند.

-۱۵ مهر۹۶دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در اعتراض به فوت همکلاسی درحمام تجمع اعتراضی کردند.

-دانش آموختگان دانشگاه نفت در۱۶مهر۹۶در اعتراض به بدعهدی وزارت نفت در قبال استخدام آنان، خواستار تعویق زمان ارزیابی به بعد از نتیجه قطعی دیوان عدالت شدند.

-جمعی از دانشجویان شبانه دانشگاه تهران روز دوشنبه ۱۷ مهر ماه؛ به دلیل آنچه عدم اختصاص خوابگاه می‌دانستند مقابل کوی دانشگاه تهران تجمع کردند.

– ۲۵مهر۹۶ دانشجویان دانشگاه صدوقی یزد در اعتراض به کیفیت بد غذا از خوردن غذا اجتناب کرده و در سلف سرویس دانشگاه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

-چهارشنبه ۲۶ مهر ماه ۹۶دانشجویان ساکن خوابگاه صدرا در دانشگاه زنجان در اعتراض به افزایش اجاره بها خوابگاه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

– ۲۶مهر۹۶ تعدادی از دانشجویان دانشگاه صنعتی بیرجند در اعتراض به کیفیت بد غذای دانشگاه، ظروف ناهار خود را روی زمین چیدند.

-۲۷مهر۹۶ در بیرجند دانشجویان دانشگاه صنعتی این شهر تجمع کردند و نسبت به بی‌کفایتی کارگزاران رژیم در دانشگاه و کیفیت پأیین غذای سلف اعتراض کردند.

– ۲۹مهر۹۶ جمعی از فعالان دانشجویی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران در اعتراض به نابسامانی‌های این دانشکده که با سیاست محدودسازی فعالیت های دانشجویی همراه بوده است تجمع اعتراضی برگزار کردند.

-۳۰مهر ۹۶مشکل آب خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی یاسوج صدای دانشجویان را درآورد
اولین جواب دانشگاه به معترضان نیروی انتظامی بود!
یک دانشجوی معترض دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: شب گذشته ۲۰۰نفر از دانشجویان ساکن در خوابگاه امام رضا(ع) این دانشگاه، در اعتراض به وضعیت موجود خوابگاه‌ها اعتراض کردند.

دانشجویان دانشگاه بهشتی (ملی سابق )درتاریخ۲ آبان۹۶ اعتراضات خود را نسبت به پولی سازی و افزایش سنوات در دانشگاه ها ادامه دادند .

-در۶آبان ۹۶دانشجویان دانشگاه تهران، که در اعتراض به معرفی غلامی برای وزارت علوم و تداوم سیاست‌های

ضداجتماعی دولت در دانشگاه‌ها تجمع کردند.

– یکشنبه ۷آبان ۹۶ برای دومین روز متوالی،جمع زیادی از دانشجویان دانشکده فنی فومن یکی از یازده دانشکده فنی پردیس دانشگاه تهران در اعتراض به عقب ماندگی های دانشکده و عدم پاسخگویی مدیران به مطالبات خود تجمعی را در صحن این دانشکده برگزار کردند.

– در ۸ آبان ۹۶دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی و پلی تکنیک در تهران و دانشگاه بین‌المللی قزوین در اعتراض به معرفی منصور غلامی به مجلس به عنوان گزینه پیشنهادی برای تصدی وزارت علوم تجمع کردند.

 یکی از شعارهای دانشجویان معترض این است:
آقای روحانی! وزارت علوم جای مردودین دانشگاه نیست.

– ۱۰ آبان ۹۶-جمعی از دانشجویان یکی از واحدهای دانشگاه علمی کاربردی با تجمع در مقابل وزارت علوم در اعتراض به حکم انحلال این مرکز تجمع اعتراضی برگزار کردند.

– ۱۵ آبان ۹۶دانشجویان یکی از خوابگاه های دانشگاه خلیج فارس بخاطر وضعیت نامناسب اینترنت و آنچه وضع ورود و خروج گفته اند، اعتراض کردند.

-دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد در روزهای ۱۳ و ۱۴ آبان ۹۶ دراعتراض به کیفیت بد غذایی دست به تجمع واعتراض زدند و ازخوردن غذا خود داری کردند.

– ۱۷آبان ۹۶ دانشجویان دانشگاه تهران علیه سیاستهای آموزشی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

دانشجویان از اینکه دانشگاه توسط بسیجیان تبدیل به پادگان شده ؛بشدت اعتراض دارند و خواهان آزادی بیان و آزادی تشکلهای دانشجویی هستند.

-۱۷ابان ۹۶ دانشجویان تربیت مدرس به شهریه های گزاف بابت دروس جبرانی  اعتراض کردند

به گفته عده ای از این دانشجویان :

 برای هر واحد دروس جبرانی باید ۱۰۰هزارتومان شهریه بپردازیم و این درحالی است که همگی بدهکار هستیم

– (۲۴آبان ماه) ۱۳۹۶، دانشجویان علوم آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون نسبت به حذف رشته دکتر‌ای حرفه‌‌ای در محل دانشکده تجمع اعتراضی برپا کردند.

-روز ۲۶آبان ۹۶ اعتراضات در دانشگاه صنعت نفت آبادان به دانشکده اهواز هم کشیده شد. تجمع کنندگان خواستار بازگشت و عملی شدن امتیازات دانشگاه و استعفای هیئت رئیسه دانشگاه شدند.

-روز ۲۷آبان،دانشجویان دانشگاه صنعت نفت بدنبال تجمعات اعتراضی روزهای گذشته، در اعتراض به لغو استخدامی‌های وزارت نفت دانشجویان وفارغ‌التحصیلان، اعتصاب کرده و سر کلاس نرفتند.

دانشجویان دانشگاه صنعت نفت آبادان روز دوشنبه ۲۹آبان ۹۶ به اعتراضات خود ادامه دادند.

روز سه شنبه۳۰آبانماه۹۶در سومین روز از اعتراضات دانشجویان دانشگاه صنعت نفت، باز هم هیچ کلاسی تشکیل نشد! درخواست دانشجویان استعفای هیئت رئیسه به علت مسائل استخدامی و امتیازات صنفی شدند.

-سه شنبه۳۰آبانماه۹۶دانشجویان دانشگاه خوارزمی بار دیگر  نسبت به مسیر متروواحداث ایستگاه مترو در کنار دانشگاه اعتراض کردند.

– ۴آذرماه۹۶ دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کاشان در اعتراض به کیفیت پایین غذای سلف از خوردن غذا امتناع کرده و سینی های غذا را در محوطه دانشگاه چیدند.

-۴آذرماه۹۶ دانشجویان دانشگاه بزرگمهر شهر قاین در اعتراض به قیمت گران و کیفیت پایین غذای سلف سرویس این دانشگاه با چیدن ظروف غذای خود روی زمین محوطه سلف سرویس و محوطه دانشگاه دست به تجمع زدند.

– ۴ آذر ماه؛ در دانشگاه زنجان نمایشگاهی بمناسبت ۱۶ آذر توسط دانشجویان برپا شد.

بر روی بنر بزرگی در این دانشگاه نوشته شده:

جای دانشجو زندان نیست

دانشگاه پادگان نیست

۴آذر۹۶دانشجویان توانبخشی دانشگاه اصفهان به علت اینکه آینده شغلی شان درخطر است تجمع کردند.

-۵آذرماه۹۶ اعتصاب دانشجویان دانشگاه صنعت نفت که همچنان از رفتن به کلاس‌های درس در اعتراض به عملکرد کارگزاران در این دانشگاه و عدم استخدام‌شان در وزارت نفت در زمان فارغ‌التحصیلی ادامه می‌دهند وارد دومین هفته شد.

– ۵آذر۹۶ دانشجویان علوم پزشکی استان خراسان شمالی در اعتراض به کیفیت بد غذای سلف دانشگاه،تجمع کردند.

-دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بجنورد درتاریخ۵‌ آذر ۹۶ در اعتراض به کیفیت غذای سلف در مقابل سلف این دانشگاه اقدام به تجمع اعتراضی کردند و سینی های غذای خود را روی زمین چیدند.

– ۵ آذر ۹۶ دختران دانشجو همزمان با روز جهانی منع خشونت علیه زنان، برای دومین شب پس از ساعت اجباری بازگشت به خوابگاه پشت درهای کوی چمران دانشگاه تهران تجمع کردند و خواستار لغو مقررات تبعیض‌آمیز علیه دختران دانشجو شدند.

– ۷ آذر۹۶ دانشجویان ارشد دانشگاه ملی تهران، در اعتراض به شهریه های دروس پیش نیاز، مقابل ساختمان آموزش کل تجمع اعتراضی کردند.

– ۷ آذر۹۶ دانشجویان ارشد دانشگاه ملی تهران، در اعتراض به شهریه های دروس پیش نیاز، مقابل ساختمان آموزش کل تجمع اعتراضی کردند.

– ۸آذر ۹۶ دانشجویان در بجنورد و کاشان در اعتراض به کیفیت بد غذای دانشگاه تجمع اعتراضی برگزارکردند و در اعتراض سینی های غذا را روی زمین چیدند.

– ۸آذر ۹۶ دانشجویان دانشگاه علم و فرهنگ به دلیل بسته بودن درب دانشکده هنر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

– ‌آذر ۹۶ تجمع فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت مقابل نهاد ریاست جمهوری

– ۱۰آذر ۹۶ دانشجویان خوابگاه پردیس خواجه نصیر به کم اهمیت بودن جانشان در پی زلزله و بی توجهی مسئولین مربوطه دست به اعتراض زدند.

-۱۰‌آذر۹۶ انترن های دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد مشهد به افزایش شهریه اعتراض وتجمع کردند.

– ۱۱ آذر ۹۶؛ دانشجویان علم و فرهنگ تهران، به پولی سازی آموزش و افزایش شهریه ها دست به تجمع اعتراضی زدند.

۱۱آذرماه ۹۶ تجمع فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت مقابل نهاد ریاست جمهوری

دانشجویان صنعت نفت شعارمیدادند:

دانشجو میمیرد ذلت نمیپذیرد

ژنرال بی کفایت استعفا استعفا

۱۱ آذر ماه ۹۶؛ جمعی از دانشجویان دانشگاه ملی در اعتراض به گرفتن پول از دانشجویان به عنوان شهریه برای دروس جبرانی در محوطه دانشگاه تجمع کردند.

دانشگاه پولکی نمی‌خوایم نمی‌خوایم

شهریه زورکی نمی‌خوایم نمی‌خوایم

دانشگاه پولکی شهریه زورکی

 دانشگاه یا بنگاه البته بنگاه بنگاه

دانشگاه یا بنگاه ! البته بنگاه بنگاه

 ما همه باهم هستیم

-فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت که صبح روز شنبه۱۲آ‌ذر۹۶ در مقابل دفترروحانی تجمع کرده بودند، همانجا به تحصن خود ادامه داده و چادر زدند و شب را درسرمای شدید تهران سپری کردند .

-ایستادگی دانشجویان و دانش آموختگان صنعت نفت در آبادان و اهواز وتهران مقامات مربوطه را سراسیمه کرد.درتاریخ ۱۴آ‌ذر۹۶ شب رئیس کمیسیون انرژی مجلس به دانشگاه آبادان رفت تا با قول و قرارهایی دانشجویان را ساکت کند.
اما در پایان صحبت های او دانشجویان تاکید کردند که او دو سال پیش هم این قول را داده بود و حرفهایش اعتبار ندارد. دانشجویان در آبادان همه خواسته های خود را گفتند اما جلسه بی نتیجه پایان یافت و دست آخر دانشجویان اعلام کردند به تجمع خود ادامه خواهند داد.

تجمعات و اعتراضات دانشجویان و فارغ التحصیلان صنعت نفت؛‌نسبت به سیاستهای اشتباه وزارت نفت در قبال دانشگاه صنعت نفت؛ فارغ التحصیلان معترض  همچنان ادامه داشت و روز دوشنبه ۱۳آذر ۹۶ساعت ۸صبح مقابل وزارت نفت در تهران تجمع کردند اما با گذشت بیش از دو هفته از تحصن دانشجویان صنعت نفت آبادان  هیچ کس و نهادی پاسخگوی مطالبات دانشجویان نبود.

درهمین راستا نظام ضد دانشجویی برای پراکنده کردن آنان دست به اقداماتی علیه دانشجویان زد ؛  ازجمله تعطیل کردن سالن سلف سرویس دانشگاه و … اما دانشجویان نیز به اعتصاب خود ادامه میدهند و همه سختی ها را به جان میخرند از جمله در سوز و سرما و باران ، شبها نیز مقابل دانشگاه میخوابند.

-روز ۱۳آذرماه ۹۶ در تجمع دانشجویان بمناسبت ۱۶ آذر و گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه قم ، هنگام شروع سخنرانی حاجی بابایی، دانشجویان در اعتراض به تفکیک جنسیتی در مراسم روز دانشجو ، ضمن اینکه شعار میدادند دانشجو می‌میرد ذلت نمی پذیرد سالن سخنرانی را ترک کردند. و اجازه برگزاری و ادامه جلسه را ندادند..

-روز ۱۳ آ‌ذر ۹۶ حمله نیروهای حراست به معترضین در دانشگاه تهران و بازداشت یکی از دانشجویان ؛باعث شد که دانشجویان تحصن خود را آغاز کنند.

-دانشجویان درروز۱۳آذر۹۶ به مناسبت روز دانشجو دردانشگاههای سراسری دانشجویان اقدام به تجمع کردند .دراین اجتماعات دانشجویان خواستار برچیده شدن نظام پولی در دانشگاههای کشور شدند.

دانشجویان دانشگاه ارومیه طی بیانیه ایی روز دانشجو را “روز اتحاد بین دانشجو و کارگر” نامیدند.

روز دوشنبه۱۳آذرماه۹۶ دانشجویان دانشگاه علامه در اعتراض به کالایی سازی محیط آموزشی در حیاط دانشگاه تجمع اعتراضی برپا کردند
دانشجویان شعار میدادند :
دانشگاهِ پولگردان، تضعیف زحمتکشان”،
“تدبیرِ این وزارت، علم است یا تجارت؟” ،
“روند پولی‌سازی_نقض قانون اساسی” ،
“در دانشگاه بیگاری بعد از تحصیل بیگاری”،

-دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در تهران روز ۱۴آذر ماه؛ در آستانه روز دانشجو؛ اقدام به برپایی تجمع کردند. آنان در این تجمع که در محل دانشگاه صورت گرفت به کالایی سازی و پولی سازی دانشگاه اعتراض کردند.

۱۴آذر۹۶ دانشجویان دانشگاه تهران اعتراضات خودشان را درروز دانشجو ادامه داده و روبه دولت و مجلس شعارهایشان را فریاد زدند. آنها شعار میدادند :
: هم مجلس هم دولت، اتاق فرمان غارت
علاوه بر آن در تجمع امروز دانشجوها شعار دادند

-روز ۱۶ آذرماه دانشجویان دانشگاه نفت آبادان دست به اعتصاب غذا زدند. دانشجویان اعلام کردند در اعتراض به بی توجهی مقامات مربوطه به خواسته های شان امروز در روز دانشجو دست به اعتصاب غذا خواهند زد.

-۱۹ آذر ۹۶ دانشجویان دانشگاه نوشیروانی بابل خواستار برکناری رییس دانشگاه شدند وا ز هیئتی که برای بارزسی شرایط دانشگاه آمده بودند خواستار مطالبات خود شدند.
همچنین در روز شنبه، ۱۶ آذر ماه، نیز به مناسبت روز دانشجو پس از چهار سال تجمعی در دانشگاه نوشیروانی بابل برگزار شد.

دانشجویان در آن تجمع نیز خواستار برکناری رییس دانشگاه شده بودند.

-غزل معصوم‌شاهی، دانشجوی دانشگاه امیرکبیر نماینده مجلس پزشکیان را در مراسم روز_دانشجو سال ۹۶ در دانشگاه امیرکبیر به باد انتقاد گرفت وگفت :

من ازاهالی کرمانشاهم
شاهد صحنه هایی بودم ؛ که دلخراش بود؛

دختری که همه خانواده اش زیر آوار مانده بود ؛

پیرزنی که بخاطر نایلون دست مردم را میبوسید
جواب سوالهایمان را بدهید ؟

این دانشجو بعد از زلزله سهمگین کرمانشاه که مردم این منطقه خسارات زیادی دیدند از دردهای مردم می گوید.

– ۱۹ آذر ماه۹۶ دانش آموختگان و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت در مقابل وزارت نفت در تهران تجمع بزرگی برگزار کردند.

– دوشنبه ۲۷ آذر۹۶دانشجویان دانشگاه صنعتی بهبهان در اعتراض به انتقال آب خوزستان تجمع اعتراضی برگزار کردند. آنان بر روی تراکتهایشان نوشته بودند:
امروز آب فردا مرگ

‌-چهار‌شنبه۲۹آذرماه۹۶ دانشجویان دانشگاه حکیم سبزواری در اعتراض به کیفیت پایین غذا با خودداری از خوردن غذا ظروف غذا روی زمین چیدند.-درروز۲ دی ۹۶ تجمع اعتراضی دانشجویان دانشکده زبان های خارجی دانشگاه تهران و اعمال محدودیت توسط معاونت مالی دانشگاه

روز ۳دی‌ماه۹۶ دانشجویان توانبخشی در اعتراض به آیین نامه تاسیس مراکز جامع توانبخشی توسط متخصصین دست به اعتراض زدند.

– ۸ دیماه ۹۶ دانشجویان دانشگاه خوارزمی بدنه دانشجویی به قیام سراسری مردم ایران علیه ظلم، بی‌عدالتی و فساد گسترده نظام حاکم بر ایران پیوست.

-۱۰دیماه ۹۶-فریادهای دانشجویان دانشگاه تهران درهمبستگی با قیام وشورش سراسری دانشجو آگاه است با کارگر همراه است بلند شد.

-۱۴دیماه ۹۶ شوراهای صنفی ۳۰ دانشگاه کشور طی نامه ای به غلامی وزیر کابینه روحانی  خواستار آزادی دانشجویان دستگیر شده در قیام دیماه ۹۶ شدند.

-۱۴دیماه ۹۶-بیانیه دانشجویان فعال دانشگاه رازی کرمانشاه درحمایت ازقیام سراسری

– ۱۴دیماه ۹۶-بیانیه دانشجویان آزادیخواه دانشگاه شهرضا در حمایت از قیام ایران

– ۱۵دیماه ۹۶ دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی مشهد طی بیانیه ای ازقیام سراسری اعلام حمایت کردند.

-۱۶ دیماه ۹۶ جمعی ازدانشجویان دانشگاههای مختلف کشور ؛‌به همراه خانواده های بازداشت شدگان درمقابل زندان اوین تجمع کردند .

-۱۷دیماه۹۶ –بیانیه جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران در حمایت از قیام سراسری

-دانشجویان میهن پرست درتاریخ ۱۷دیماه ۹۶ در مقابل زندان اوین به تجمع وتحصن پرداختند تا یاران زندانی شان آزاد شوند.

– ۱۹دیماه ۹۶-بیانیه ی جمعی از دانشجویان دانشگاه تبریز درحمایت ازقیام های سراسری

-۲۲دیماه ۹۶-بیانیه و فراخوان دانشجویان دانشگاههای اصفهان

-۲۳دیماه ۹۶بیانیه ۱۵۰۰تن از دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران در اعتراض به بازداشت جمعی ازدانشجویان

بیانیه اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی علوم اجتماعی کشور در واکنش به بازداشت گستردۀ دانشجویان

بیانیه اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی علوم اجتماعی کشور در واکنش به بازداشت گستردۀ دانشجویان

-سه‌شنبه۳بهمن‌ماه۹۶ جمعی از دانشجویان دانشگاه هنر در اعتراض به روند آموزش بی‌کیفیت، هزینه‌های سرسام‌آور ترم‌های سنوات و دانشجویان سنوات و پردیس؛ مشکلات دانشجویان تکمیلی در دفاع از پایان‌نامه، کمبود امکانات، نبود تجهیزات مناسب کارگاهها و تجهیزات بسیار قدیمی و ناکارامد؛ حذف اساتید مطرح و هیئت علمی‌های نامناسب در محوطه دانشگاه دست به تجمع زدند.

– بهمن ۹۶ دانشجویان حقوق در استان فارس در اعتراض به تبعیض موجود و عدم استخدام دانشجویان وکالت دست به تجمع اعتراضی زدند.

-۱۱بهمن۹۶ عده ای از دانشجویان دانشگاه آزاد کرج طی بیانیه ای خواستار آزادی فوری کلیه زندانیان سیاسی شدند.
۱۴بهمن ماه۹۶ مهندسین فارغ التحصیل کارشناسی ناپیوسته در اعتراض به عدم صدور ارتقا پایه و بی ارزش شدن مدرک تحصیلی مقابل ساختمان وزارت علوم و تحقیقات در تهران تجمع اعتراضی بر پا کردند.

– ۲۶ بهمن ۹۶ تحصن دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه ارومیه در اعتراض به پولی‌سازی دانشگاه‌ها در مقابل دفتر رئیس دانشگاه؛ ادامه یافت.

یکصد تن از دانشجویان ؛ اساتید وفعالان مدنی استان هرمزگان دراعتراض به اخراج زهرا قلندری نژاد از دانشگاه بیانیه ای دادند.

-دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی ناپیوسته در مشهد ؛ علیه مصوبه‌ای که می‌گوید آنها بعنوان مهندس برسمیت شناخته نمی شوند؛ دست به تجمع و اعتراض زدند.

-جمعه ۲۷بهمن ماه ۹۶ دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به لغو آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی اعتراض کردند.

-۵اسنفندماه۹۶ دانشجویان دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر تهران در اعتراض به سیاست های دانشگاه، مشکلات آموزشی، مشکلات رفاهی، شهریه های سر سام آور دانشجویان شبانه و… تجمع کردند.

– ۵ اسفند۹۶ ؛ دانشجویان دانشکده زبان‌های خارجی دانشگاه تهران در اعتراض به مشکلات حقوقی ، رفاهی و عدم صدور مجوز برای انجمن های علمی تجمع کردند .

– ۵اسفند۹۶دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی در یک تجمع اعتراضی خواستار بازگشت اساتید اخراجی شدند.

– ۵ اسفند۹۶ مهندسین کارشناسی ناپیوسته در اعتراض به مصوبه آبانماه وزارت راه که حق اعتبار پایه در طراحی و محاسبات را از آنها گرفته و باعث بیکاری جمع کثیری از آنهاشده است تجمع اعتراضی برگزار کردند.

– ۷اسفند۹۶ تعداد کثیری از دانشجویان دانشکده علوم پزشکی شوشتر در اعتراض به مشکلات صنفی؛ رفاهی، آموزشی و … ظروف غذا و میوه را در مقابل دفتر رئیس دانشکده چیدند و منتظر پاسخگویی مسئولین دانشکده شدند.

-۸اسفندماه۹۶ دانشجویان دانشگاه شهر کرد در اعتراض به کیفیت غذا؛ ظروف غذای خود را در محوطه چیدند و از خوردن آن خودداری کردند.

– ۱۳ اسفند ماه جمعی از دانشجویان دانشگاه حکیم سبزواری در اعتراض به سرعت اینترنت مقابل خوابگاه تجمع اعتراضی داشتند.

– ۱۳اسفند۹۶  بیش از ۷۰۰ نفر از دانشجویان قزوین با امضا کردن طوماری به سیاستهای آموزشی دانشگاه علوم پزشکی قزوین اعتراض کردند.

-۱۹اسفند۹۶ دانشجویان در تالار مولوی دانشگاە سنندج پس از سخنرانی توهین آمیز مسعودیان سرکنسول رژیم به هموطنان دانشگاه را ترک کردند.

-۲۰ اسفند۹۶ دانشجویان دانشگاه پلی تکنیک در محوطه این دانشگاه؛ نسبت به دستگیری دانشجویان و احکام سنگین صادره برای آنان توسط قضاییه رژیم دست به تجمع و اعتراض زدند و شعار زندانی سیاسی آزاد باید گردد سر دادند. بسیجیان به تجمع دانشجویان دانشگاه امیرکبیر هجوم کردند

-یکشنبه۲۰ اسفند ۹۶ دانشجویان کارشناسان ناپیوسته ۷  رشته مهندسی ساختمان  پنجمین تجمع خود را صورت دادند .

-دوشنبه ۲۱ اسفند, دانشجویان دانشکده‌ی علوم اجتماعی دانشگاه تهران، در اعتراض به ادامه‌ی فضای امنیتی در دانشگاهها و همچنین در سطح شهرها، بازداشت دانشجویان و احکام سنگین صادر‌شده برای دانشجویان اقدام به یک حرکت نمادین کردند.

-۲۲اسفند۹۶ دانشجویان دانشگاه علم و صنعت به بازداشت گسترده و احکام قضایی دانشجویان اعتراض کردند.

آنان در دستنوشته هایشان نوشته اند: روح جمعی نمرده است

– پنج‌شنبه۲۳فروردین‌ماه۹۷جمعی از دانشجویان دانشگاه شیراز در اعتراض به اخراج یکی از استادان دانشگاه توسط عوامل حکومتی دست به تجمع زدند.

آن‌ها چندین پلاکارد در دست گرفته بودند. روی یکی از ‌آن‌ها نوشته بود: «تلاش و علم و دانش اخراج شده جوابش»

-دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس تهران تظاهرات واعتراضات خودرا ازروز ۲۶فروردین آغازکردند.

دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس در اعتراض به سیاست گذاری های کارگزاران رده بالای دانشگاه و علی الخصوص معاون دانشجویی، محمدرضا اصلاحچی تجمع و اعتراض کردند.
دانشجویان خواستار شفافیت در بودجه و هزینه های دانشگاه هستند. آنها می گویند امکانات و بودجه دانشگاه در اثر سوءمدیریت هئیت رئیسه اتلاف شده و به درستی صرف نمی شود..
دانشجویان شعار میدادند:
دانشجوی آواره آسایش هم نداره
فریاد دانشجویان تربیت مدرس: دانشجو برپاخیز؛فریاد آر ؛ بغض فروخورده را
دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس تهران درادامه اعتراضات خود خواستار استعفای رییس و معاون دانشگاه شدند همچنین در روز چهارم تجمعات که درمقابل ساختمان مرکزی دانشگاه برگزار شد  نسبت به سطح پایین شرایط زیستی معترض بودند.  یکی از فعالان دانشجویی در این دانشگاه گفت :‌ « بدلیل ناکار آمدی مدیریت حاکم براین دانشگاه ؛‌درحال حاضر با بحران جدی مواجه هستیم و به دلیل همین بی کفایتی خواستار استعفای رییس دانشگاه ایم ». مشکلاتی که با آن روبروهستیم   :شرایط خوابگاه ها و کیفیت بد تغذیه

درپاسخ اطلاعیه مسئولین دانشگاه؛ دانشجویان نوشتند:
«دانشگاه بدون حضور دانشجو مفهوم و معنایش را از دست می دهد به همین جهت باید به مدیریت دانشگاه یادآور شویم که شما فقط نمایندگان اساتید یا دولت نیستید و بهتر آن بود که دانشجویان را در تنظیم بودجه سالانه دانشگاه، نمایندگی میکردید چرا که همه اساتید و کارمندان و مدیران برای علم آموزی دانشجویان گرد هم آمده اند اگر اینگونه نیست نام دانشگاه را به مرکز تحقیقات تغییر نام دهید. مساله و نقد دانشجویان فقط به حسابرسی در پایان هر سال نیست بلکه فرایند تنظیم بودجه هم هست و ما دانشجویان بر این باوریم که شما در حال تحقق شعار (( اولین دانشگاه بدون بودجه دولت )) هستید».

-۳۱فروردین ۹۷ دانشجویان دانشگاه پیام نور مریوان از اعتصاب بازاریان کردستان حمایت کردند

-۱اردیبهشت ۹۷-انجمنهای علمی دانشگاه علامه با دادن بیاینه ای از دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس حمایت کردند

– ۱ اردیبهشت ۹۷ دانشجویان دانشگاه صنعتی شاهرود در اعتراض به کیفیت پایین غذای دانشگاه دست به تجمع اعتراضی زده و سینی های غذایشان را در سالن غذاخوری روی زمین چیدند.

-۲ اردیبهشت۹۷دانشجویان دانشگاه پیام نورمریوان با پهن کردن سفره خالی از اعتصاب شهرهای کردستان حمایت کردند.

روز۲ اردیبهشت ۹۷-بیانیه  ۴۳شورای صنفی دانشجویان درحمایت ازدانشجویان تربیت مدرس تهران

-۳اردیبهشت ۹۷ دانشجویان دانشکده محیط زیست کرج در اعتراض به احتمال انحلال دانشکده برای دومین روز اقدام به اعتصاب و تجمع کردند.

– ۴ اردیبهشت‌ماه ۹۷ دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی لرستان با چیدن ظروف غذای خود در راهروی ساختمان دانشگاه به اعتراض و تجمع پرداختنند

– ۴اردیبهشت دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه دراعتراض به بی‌کیفیت بودن و عدم طبخ مناسب غذا دست به اعتراض در سلف سرویس این دانشگاه زدند.

– ۴ اردیبهشت ۹۷ ، جمعی از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان گرگان نسبت به پایین بودن کیفیت غذا و مشکلات صنفی، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

-اردیبهشت ۹۷دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس دراعتراض به سیاستهای ضد دانشجویی و چپاولگرانه مسئولین ذی ربط دانشگاه اعتراضات گسترد ه ای را داشتند زیرا که معتقدند که گفتگو کردن هیچ تضادی حل نکرده است .

– ۸ اردیبهشت ۹۷ دانشجویان دانشگاه فرهنگیان گرگان در ادامه اعتراضات خود نسبت به کیفیت پایین غذا ؛‌ظروف غذای خود را با ساختمان اداری دانشگاه چیدند.

-۹اردیبهشت۹۷-دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی تهران به پولی سازی و احکام صادره برای دانشجویان تجمع کردند.

– ۱۱ اردیبهشت ماه؛ دانشجویان دانشگاه پیام نور بانه؛ با تجمع در مقابل این دانشگاه و پهن کردن سفره خالی؛ از خواسته های بازاریان و کسبه بانه حمایت کردند.

-۱۲اردیبهشت‌ماه۹۷ جمعی از دانشجویان در اعتراض به وضعیت اسفناک کارگران مقابل وزارت کار کابینه روحانی در تهران دست به تجمع زدند.

– ۱۶ اردیبهشت ۹۷ دانشجویان دانشگاه تبریز در اعتراض به پولی شدن دانشگاه و پیگیری مطالبات صنفی خود که بی پاسخ مانده است؛ دست به تجمع اعتراضی زدند.

دانشجویان دانشگاه تبریز روز۱۶اردیبهشت ۹۷در اعتراض به خدمات نامطلوب و برخی از سیاست‌های اعمال‌شده از سوی حکومت برای دانشگاه، دست به تجمع اعتراضی زدند.

– دوشنبه ۱۷ اردیبهشت۹۷جمعی از دانشجویان دانشگاه زنجان در اعتراض به عدم پاسخگویی به مطالبات صنفی شان در دفتر ریاست دانشگاه دست به تجمع اعتراضی زدند.

.ازتاریخ ۱۸اردیبهشت ۹۷ دانشجویان و دانشگاهیان اعتراضات خودرا افزایش داده اند.

دانشجویان دانشگاه ارومیه روز ۱۸ اردیبهشت ۹۷ نسبت به خصوصی سازی و پولی سازی دانشگاه ها اعتراض کردند. درروز۱۸ اردیبهشت ۹۷ دانشجویان دانشگاه ارومیه در یک حرکت نمادین سفره ای پهن کرده و در گرد آن تجمع کردند.

– ۱۹ اردیبهشت ۹۷ دانشجویان دانشگاه ارومیه در اعتراض به طرح اخذ هزینه برای واحدهای کسری با پهن کردن سفره خالی اعتراض خود را نشان دادند.

– ‌در اردیبهشت‌ماه۹۷ دانشجویان دانشگاه ملی ( موسوم به بهشتی) در تهران در اعتراض به پولی‌سازی دانشگاه ، قانون جدید سنوات و نبود شورای (دانشجویی) صنفی در یکی از بزرگترین دانشگاه‌های کشور دست به تجمع زدند.

-دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد؛ ۲۲ اردیبهشت ۹۷ در اعتراض به کاهش سنوات آموزشی؛ در محوطه این دانشگاه دست به تجمع زدند. دانشجویان شعار میدادند:

دانشجو بیکاره پول ازکجا بیاره
دانشگاه تجاری تدبیر یا خیانت خیانت
دانشجو گوسفند نیست آبی که هست سالم نیست

دانشجویان دانشگاه بناب روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۷ نسبت به لغو سنوات دانشجویی تجمع اعتراضی داشتند. یکی ازدانشجویان گفت :«با توجه به سیستم آموزشی رایگان در این دانشگاه دانشجویان به خاطر دروس افتاده باید شهریه پرداخت کنند و این موجب نارضایتی آنان است».

دانشجویان دانشگاه صنعتی قوچان روز ۲۳اردیبهشت ۹۷ در اعتراضی به وضعیت سنوات تحصیلی در مقابل ساختمان ریاست این دانشگاه تجمع کردند.

دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه ۲۴اردیبهشت ۹۷؛ در اعتراض به پولی شدن دانشگاه، تجمع بر پا کردند

دانشجویان دانشگا ه صنعتی اراک روز ۲۵ اردیبهشت ۹۷ در اعتراض به اینکه هیچ پاسخی برای مشکلاتشان نمیگیرند دست به تجمع زدند.

– ۲۵ اردیبهشت سال ۹۷ دانشجویان دانشگاه اردکان یزد در اعتراض به مشکلات معیشتی و صنفی خودشان تجمع اعتراضی کردند .

-۲۷اردیبهشت۹۷بیانیه دانشجویان دانشگاه آزاد کرج در حمایت از قیام مردم کازرون

دوشنبه۳۱اردیبهشت۹۷ دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به فساد اداری حاکم بر دانشگاه و دیگر مشکلات صنفی در محل دانشگاه تجمع کردند و خواستار رسیدگی به این وضعیت شدند.

بیانیه دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران درحمایت از قیام مردم کازرون

دانشجویان دانشگاه سهند تبریز در اعتراض به کاهش سنوات تجمع اعتراضی کردند
دانشجویان این دانشگاه دولتی نیز مانند ؛ بسیاری از دانشگاه های دولتی کشور نسبت به کاهش سنوات دانشجویی تجمع کردند .دانشجویان پلاکاردی دردست داشتند که روی آن نوشته شده بود :
آموزش رایگان حق مسلم ماست.
یکی ازدانشجویان ؛ خواسته های دانشجویان را عنوان کرد :
برگزاری نامناسب جلسات شورای صنفی،
عدم تعهد و عمل،
تفکیک جنسیتی در برگزاری اردوها

۲۳اردیبهشت ۹۷-درخصوص لغو سنوات دانشجویی۵۰ عضو شورای صنفی دانشجویان کشور نامه ای خطاب به منصورغلامی ارسال کردند. به دنبال کاهش سنوات دانشجویی و در پی این اقدام وزارت آموزش عالی اعتراضات و تجمعات گسترده ای از سوی دانشجویان دانشگاه ههای دولتی در سراسر کشور جریان دارد .

از شروع اردیبهشت ماه ۹۷ اعتراضات دانشجویی سیر صعودی داشته است و نسبت به ماه قبل رشدتصادی داشت.
اعتراض به لغو سنوات در دانشگاه ها
اعتراض به احتمال انحلال دانشکده؛
اخراج یک استاد؛
پایین بودن کیفیت غذا؛
سوءمدیریت دانشگاه؛
کیفیت پایین غذا

-۲ خرداد ۹۷ دانشجویان دانشگاه آزاد تهران مرکز در اعتراض به عدم رسیدگی به خواسته هایشان و فشار های کارگزاران نظام در این دانشگاه دست به تجمع اعتراضی زدند. دانشجویان پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود:    «جیب دانشجو وخانواده اش خزانه دانشگاه نیست» !!!

– ۳خرداد۹۷ دانشجویان دانشکده‌ی مدیریت تهران مرکز، نسبت به تغییر دادن محل دانشکده به سوهانک اعتراضات خود را شروع کردنداین اعتراضات تا روزها ادامه داشت و دانشجویان اعلام کردند که از خواسته خود کوتاه نمی آیند.  روی پلارکاردهای دانشجویان نوشته شده :

ما هیچ نماینده ای نداریم

نه به انتقال

 رضائیان حیا کن دانشگاه را رها کن

درپی انتقال اجباری دانشجویان دانشکده های دانشگاه تهران -مرکز به منطقه سوهانک ؛ دانشجویان اعتراض کرده و خواهان لغو این جابجایی شده اند .

از اواخر خرداد ماه دانشکده های هنرو معماری ؛ تربیت بدنی ؛ زبان ؛ مدیریت نسبت به این انتقال ظالمانه اعتراضاتشان را آغاز کردند این اعتراضات تا اواخر تیرماه۹۷ استمرار داشت.

– ۵خرداد ۹۷ تظاهرات دانشجویان دانشگاه ازاد واحد زاهدان علیه تبعیض و توهین های قومی- نژادی در پاسخ به توهین یکی از اساتید دانشگاه به مردم بلوچستان کلاسها را تعطیل کرده و دست به اعتراض و راهپیمایی زدند.

– ۷خرداد ماه۹۷ جمعی از دانشجویان دانشگاه خیام در مشهد؛ در اعتراض به بی قانونی در این دانشگاه؛ در مقابل دفتر رییس دانشگاه دست به تحصن زدند.

-شورای صنفی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل  درتاریخ ۷خرداد ۹۷ طی ابلاغیه اعلام کرده و لیست شماره های دانشجویی آنان را درجدولی ارائه داده است .

-۸خردادماه۹۷ دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز در اعتراض به انتقال دانشگاه به مکانی جدید که به دلیل کمبود بودجه ساختمان‌هایش نیمه‌کاره و امکانات کافی ندارد دست به تجمع زدند.

 –دانشجویان دانشکده حقوق وعلوم سیاسی درحمایت از اعتصاب سراسری کامیونداران کشور بیانیه داده وهمبستگی خود را اعلام کردند.

– شنبه ۱۹خرداد سال ۹۷ دانشجویان شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد دراعتراض به افزایش سهمیه خانواده های بسیجی دردانشگاه ها تجمع کردند.

– ۲۲ خرداد ۹۷ داوطلبان و دانشجویان دانشگاه صدا و سیمای رژیم در اعتراض به حذف چند رشته‌ی این دانشگاه از دفترچه‌ی کارشناسی ارشد، تجمع اعتراضی کردند.

-۲۳خردادماه۹۷ جمعی از پزشکان و دندانپزشکان همراه با دانشجویان و فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد سایر رشته‌ها، در اعتراض به اضافه شدن ۵درصد به سهمیه ۲۵درصدی عوامل رژیم آخوندی در رشته‌های مختلف پزشکی در دانشگاه‌ها؛ در مقابل مجلس تجمع اعتراضی کردند.

دانشجویان دانشگاه تهران در روز ۲۷ خرداد ۹۷ به صدور ظالمانه این احکام اعتراض کرده و امتحانات را لغو کردند. درپی صدور احکام سنگین برای دانشجویان بازداشت شده درقیام سراسری دیماه ۹۶ انجمن های علمی دانشجویی علوم اجتماعی به تاریخ ۲۸خرداد۹۷ بیانیه دادند .
دربخشهایی ازاین بیانیه آمده است : روی پلارکاردهای دانشجویان نوشته شده : «درست در زمانی که به ظاهر صحبت از وحدت در مقابلِ بیگانه و لزوم رسیدن به گفتگو و آشتی ملی می شود، سنگین ترین احکام و تبعیض آمیزترین رفتار در قبالِ دانشجویان است».

-یکشنبه ۲۷ خرداد ۹۷ دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران در اعتراض به احکام سنگین قضایی صادر شده توسط قضاییه جنایتکار آخوندی برای دانشجویان تجمع کردند و خواستار لغو احکام دانشجویان شدند. دانشجویان با لغو امتحانات و تجمع در صحن دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران تجمع کرده و با در دست گرفتن پلاکاردهایی از اساتید علوم اجتماعی خواستار موضعگیری در برابر فجایع امنیتی دانشگاه شدند.

-۲۹ خرداد سال ۹۷ ؛‌ دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران اعتراضات خود را نسبت به احکام صادره قضایی برای دانشجویان بازداشت شده درقیام سراسری دیماه ۹۶ ؛ ادامه دادند .در۳۰خرداد ۹۷ ؛ نیز تجمع دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی ادامه داشت . این دانشجویان دراعتراض به صدور احکام قضایی سنگین برای دانشجویان دستگیرشده ؛ قیام دیماه ۹۶ تجمع کرده اند .

درروزپنجشنبه ۳۱خرداد۹۷ ؛دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران در اعتراض به احکام غیرقانونی و ظالماه قضائیه علیه چند دانشجویان ادامه داده و تهدید کردند اگر منصور غلامی وزیر علوم کابینه روحانی برای ادای توضیحات به این دانشکده نیاید امتحانات این ترم را لغو کرده و در آن حاضر نخواهند شد.

 دانشجویان دانشکده فنی مهندسی رازی اسلام آباد غرب ازاواخر اردیبهشت ۹۷ دست به اعتصاب زدند. اعتصاب این دانشجویان نزدیک به یکماه به طول انجامید.

آنها خواهان مطالبات برحق خودشان هستند
انگیزه دانشجویان در شروع این اعتصابات :
نداشتن حق آزادی بیان
فضای پلیسی حاکم بر دانشگاه
مشکلات صنفی و نداشتن حداقل اهای نیازهای دانشجویان دردوره تحصیل اعم ؛‌ از خوابگاه ؛‌آزمایشگاه ؛‌کتابخانه

– ۲تیرماه۹۷ فریاد دانشجویان دانشگاه علامه : نه دانشگاه نمرده است ما؛بیشمارانیم همچنین دانشجویان دانشگاه علامه دریک حرکت نمادین برپیکر دانشگاه گرد آمدند گویی که دانشگاه دیگر زنده نیست.

روز شنبه ۲تیر ۹۷ دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی در اعتراض به احکام سنگین  ظالمانه قضایی صادر شده برای دانشجویان و امضای طومار در اعلام هبستگی با دانشجویان و فعالین صنفی بازداشت شده تجمع کردند.

– ۳ تیر ۹۷دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی در تهران در اعتراض به احکام صادر شده برای دانشجویان تجمع کرده و طومار در اعلام همبستگی با دانشجویان و فعالین صنفی امضا کردند.

-۵ تیرماه سال ۹۷ دانشجویان دانشکده زبان وادبیات خارجی دانشگاه تهران در محوطه دانشکده تجمع کرده و خواستار لغو احکام قضایی سنگین برای دانشجویان بازداشت شده قیام دیماه ۹۶ شدند.

– ۵تیرماه سال ۱۳۹۷ ؛‌دانشجویان دانشکده ی علوم پزشکی دانشگاه تبریز ؛ نسبت به صدور احکام سنگین ظالمانه قضایی دست به اعتراض وتجمع زدند. 

-دانشجویان دانشکده روان شناسی دانشگاه تهران دریک تجمع اعتراضی در روزپنجم تیرماه سال ۹۷ برخواسته های خود پای فشردند.

دانشجویان دراین تجمع با دردست داشتن پلا کاردهایی مطالباتشان را یادآور شدند.

برروی پلاکارد دانشجویان این شعارها نوشته شده بود :

اساتید سکوت ممنوع

دانشگاه خصوصی شده زندان عمومی شده

احکام قضایی دانشجویان لغو بایدگردد

هم دانشگاهی هایمان را آزاد کنید !

دانشجویان دانشکده نوشیروانی بابل دریک تجمع در روز۶ تیرماه سال ۹۷ نسبت به احکام صادرشده برای دانشجویان بازداشتی دیماه ۹۶ اعتراض و تجمع کردند.

-۱۰تیرماه ۹۷ دانشگاه علم وصنعت نیز به این اعتراضات زنجیره ای احکام سنگین ظالمانه برای دانشجویان پیوستندو۹۷ شعار می دادند:

لغو فوری احکام دانشجویان

امروزسر نیزها برسردر دانشگاه

– ۱۲تیرماه ۹۷ داوطلبان آزمون دستیاری درمقابل سازمان بهداشت تجمع اعتراضی داشتند .

این داوطلبین به وضعیت عجیب رتبه های اعلام شده و اعمال سهمیه بندی های جدید در این آزمون اعتراض کردند .

-پنجشنبه ۱۴ تیر ۹۷جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در اعتراض به احکام صادر شده از سوی قضاییه غیر مستقل حاکم؛ علیه دانشجویان تجمع کردند.

– ۱۹تیرماه ۹۷ جمعی از دانشجویان دانشگاه  آزاد تهران ـ مرکز بخشی ازفساد ومافیای دانشگاه را افشا کرده و خواستار درج این اطلاعات شده اند .ازآنجایی که دانشجویان دانشگاه آزاد برای ادامه تحصیل شان باید بسیار هزینه کنند و خانواده های آنان برای تامین هزینه فرزندانشان بطور میلیونی باید پول بدهند وشهریه های گزاف این دانشگاه بطور جد کمرهایشان راشکسته است؛ بر آن شدیم که خواسته خود را مبنی بر شفاف سازی در دانشگاه اعلام کنیم.

۲مرداد ۹۷بیانیه تشکل های دانشجویی دراعتراض به حکم فرشته طوسی فعال دانشجویی و دیگر دانشجویان

۶۸تشکل دانشجویی به حکم قضایی فرشته طوسی فعال دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی اعتراض کردند.
«با قامتی سرافراز گرچه شلاق‌خورده، مجروح و حبس‌کشیده ایستاده‌ایم»

۵مرداد۹۷ دانشجویان دانشگاه گیلان حمایت خود را از حرکت اعتصاب و اعتراض کامیونداران درسراسر میهن اشغال شده اعلام می کنیم.
خطاب به رانندگان زحمت کش و خستگی ناپذیر میهن پیام ما؛ اعتصاب؛ اعتراض وقیام است.
ما تنها راه نیل به خواسته هایمان را اعتصاب و اعتراض می دانیم.

۸مرداد۹۷-بیانیه جمعی از دانشجویان دانشگاه هرمزگان درحمایت از اعتصاب کامیونداران

ما جمعی از دانشجویان هزمزگان از اعتصاب کامیون داران تهران وسایر شهرهای ایران حمایت می کنیم.

۹مرداد ۹۷-بیانیه جمعی از دانشجویا ن دانشگاه شهرکرد

در حمایت از اعتصاب کامیونداران تهران و اعتصاب بازاریان کرج و  وسایرشهرهای ایران

با سلام و درود برتمامی مبارزین

ماجمعی ازدانشجویان دانشگاه شهرکرد از اعتصاب کامیون داران تهران و اعتصاب بازاریان کرج  و سایر شهرهای ایران حمایت میکنیم.

۲۱مردادماه ۹۷ جمعی از دانشجویان  در اعتراض به حذف ارز دانشجویی در برابر بانک مرکزی رژیم آخوندی در خیابان میرداماد دست به تجمع زدند.

– ۲۳مردادماه۹۷ خانواده دانشجویانی که در بلاروس در رشته پزشکی تحصیل می‌کنند، در اعتراض به حذف ارز دانشجویی از سوی رژیم آخوندی، در مقابل وزارت بهداشت و درمان رژ‌یم تجمع کردند.

– ۲۸ مرداد ۹۷ داوطلبین کارشناسی ارشد علوم پزشکی ۹۷ برای مطالبه افزایش ظرفیت رشته ها مقابل وزارت بهداشت تجمع کردند. بنابر گزارشات ظرفیت تمامی رشته‌های شاخه پزشکی، ۵۰ درصد کاهش داشته است.
داوطلبین کارشناسی ارشد در دستانشان پلاکارهایی داشتند که روی آنها نوشته شده بود:
مسئولین پاسخ!!!
افزایش ظرفیت
تنها راه عدالت
تا نتیجه گرفتن اینجاییم
نه به کاهش ارشد پزشکی

 -۳۱مرداد۹۷شورای صنفی دانشگاه صنعتی شریف بیانیه ای درمورد حکم محمد شریفی مقدم صادرکرد

در این بیانیه آمده است:  «محمد شریفی‌مقدم، ورودی سال ۸۹ مهندسی مواد در مقطع کارشناسی دانشگاه صنعتی شریف، از دراویش گنابادی، فعال صنفی، فعال حقوق کودکان و دبیر اسبق کانون یاریگران، بر اساس دادنامه منتشر شده توسط خانم فائزه عبدی پور، همسر محکوم، به ۱۲ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق، ۲ سال تبعید به برازجان، ۲ سال ممنوع الخروجی و ۲ سال محرومیت از عضویت در احزاب و دسته جات سیاسی و فعالیت در فضای مجازی و رسانه ها و مطبوعات محکوم شد».

دانشجویان دانشگاه تهران از روز دوشنبه ۳ شهریور۹۷ در دور جدید اعتراضات خود نسبت به اخاذی دانشگاه و دریافت شهریه برای دروس جبرانی و دروس اجباری تجمعات گسترده ای داشتند.
همچنین در روزهای پنجم وششم شهریور نیز با در دست داشتن پلاکاردهایی اقدام به شعار دادن کردند؛ دانشجویان شعار می دادند:
شهریه دروس جبرانی حذف باید گردد
شهریه دروس اجباری حذف باید گردد
شهریه جبرانی نمی دیم نمی دیم

این اعتراضات تا ۶شهریورماه ۹۷ ادامه داشت.

دانشجویان دانشگاه تهران روز ۱۱شهریور ۹۷ نیز در اعتراض به شهریه های اجباری دروس جبرانی تجمع کردند.

– ۱۰شهریورماه۹۷ جمعی از دانشجویان در اعتراض به حذف ارز دانشجویی و گرانی آزمون آیلتس IELTS(سامانه جهانی ارزیابی زبان انگلیسی) مقابل بانک مرکزی رژیم آخوندی در خیابان میرداماد تهران تجمع کردند.

– ۱۹شهریور ۹۷ جمعی از دانشجویان دانشگاه ملی ایران (موسوم به بهشتی) در تهران، در اعتراض به تعطیلی خوابگاه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

۲۶-شهریور۹۷ دانشجویان دانشگاه بهشتی در اعتراض به تخلیه خوابگاه های دانشجویی دانشجویان تحصیلات تکمیلی تجمع کردند این تجمع از روز ۲۵ شهریور شروع شد.

جمع بندی اعتراضات دانشجویان
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

نظر بدهید