تظاهرات و اعتراضات مردمی در اهواز

0
1073

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۱/۱۱-تظاهرات و اعتراضات مردمی در اهواز

امروز شنبه ۱۱ فروردین ماه؛ مردم و جوانان عرب زبان اهوازی در اعتراض به توهین و اهانت صدا و سیمای آخوندی؛ برای چندمین روز متوالی دست به راهپیمایی و اعتراض در خیابانهای شهر زدند.

بیشتر بدانیم :

درپی توهین صداو سیمای نظام جمهوری اسلامی به مردم شریف عرب  در استان خوزستان اعتراضاتی در این زمینه صورت گرفت ومردم اهواز و چندین شهر دیگر مانند ماهشهر ؛ شوشتر ؛ حمیدیه ؛ دست به تجمع و اعتراض زدند .

روز پنج شنبه ۹فروردین ۹۷  صدها نَفَر از مردم اهواز در اعتراض به اهانتهاى مکرر صدا وسیما به ملت عرب در بازار مرکزى اهواز تجمع  کردند ، و با سردادن شعارهاى نسبت به این عمل صدا و سیمای اخوندی اعتراض کردند .

سرکوب مردم بجان آمده با شلیک

درادامه این درگیری

نیروهای سرکوبگر اقدام به شلیک آتش تیر بر روی معترضان و تظاهر کنندگان بی گناه کردند.

  معترضان عرب اهوازی در اعتراض به انکار هویتشان توسط صدا و سیما، دست به تظاهرات اعتراضی زدند رژیم ضد ایرانی خامنه ای با دامن زدن به این تبلیغات کثیف تفرقه افکنانه و ضدیت با اقوام مختلف ایرانی سعی در گسترش اختناق و سرکوب داخلی برای ممانعت از قیام مردم بپاخاسته ایران میکند.

اعتراضات شهروندان عرب در چهار راه نادری به توهین صدا وسیمای رژیم آخوندی در اهواز و مقاومت و درگیری با نیروهای سرکوبگر انتظامی و یگان ویژه سرکوب .

بیش از ۵هزار نَفَر از زن و مرد شهرهاى عرب نشین با برپایى تجمع مسالمت آمیز در بازار مرکزى اهواز به اهانتهاى صدا وسیماى ایران اعتراض کردند و با سرودن شعارهاى ملى این اهانتهاى متکرر را محکوم کردند.

 نیروهای سرکوبگر پاسخ مردم را  در بازار مرکزی شهر اهواز با گلوله دادند.

گفتنی است که دراین اعتراضات تعداد زیادی از هموطنان اهوازی دستگیرشدند دربین دستگیرشدگان تعداد زیادی از زنان عرب نیز وجود دارند.

تظاهرات و اعتراضات مردمی در اهواز

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید