تشکیل ستاد بحران در دانشگاه ها برای ریاضت کشی بیشتر دانشجویان

0
479
ستاد بحران در دانشگاه ها
تشکیل ستاد بحران در دانشگاه ها برای ریاضت کشی بیشتر دانشجویان

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۶/۲-تشکیل ستاد بحران در دانشگاه ها برای ریاضت کشی بیشتر دانشجویان

درخبرها آمده است که یک ستاد بحران در دانشگاه های کشور تاسیس شده
ازقرار اینکه سیاستهای ریاضتی به دانشگاه ها تحمیل شود.

از جمله این سیاست ها می توان به تبدیل روزهای آموزشی هفته از ۶ روز به ۳ روز و قطع کردن تغذیه دانشجویان در روزهای دیگر و افزایش قیمت تا ۳۰۰۰ تومان در هر وعده، تشکیل کلاسها به صورت الکترونیک، کاهش بودجه رفاهی دانشگاه ها و عملا پولی سازی سامانه رفاهی دانشگاه ها، تشدید کالایی سازی آموزش و افزایش دانشجویان پردیس و… اشاره کرد.

برای اجرای این برنامه از دوعنصر استفاده می شود:
اول سرکوب داخلی به شکل دستگیری فعالین صنفی در دانشگاه های تهران و شهرستان ها در دی ماه و بعد از آن و دادن حکم های نجومی شش و هشت و ده و… ساله برای ایجاد ارعاب در دانشگاه بوده تا از گیجی این ضربه استفاده کند و سیاست های تعدیل ساختاری را در حوزه آموزش عالی به طور کامل اجرایی کند.

دوم تحریم های خارجی که متاسفانه حاکمان ملی حتی در این فشار اقتصادی هم تمایل دارند تا به جای مشارکتی کردن اقتصاد با کارگران و کارمندان و بازگرداندن روحیه اتحاد ملی و ایجاد یک ساختار اقتصادی جنگی از حربه های بانک جهانی پول استفاده کند و سعی بر خصوصی سازی بخش دولتی و واگذاری بخش های عمومی(آموزش، درمان، حمل و نقل و…) به بخش خصوصی دارد و البته که چه جایی بهتر از آموزش عالی برای شروع(پایان) کار؟
سلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی در نشست هم‌اندیشی روسای ۱۳ دانشگاه برتر کشور و برخی از استادان دانشگاه با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، بر آمادگی این دانشگاه در کمک به دولت برای حل مشکلات تاکید کرد
سلیمی گفت:
استادان اقتصاد و مدیریت مالی دانشگاه علامه آمادگی دارند با همکاری سایر اساتید دانشگاه‌های برتر سامانه‌ای برای رصد یکپارچه و مداوم نظام پولی و مالی کشور راه‌اندازی کنند و با ارائه تحلیل‌های لحظه‌ای از وضع موجود در راستای برنامه‌ریزی و اقدام، پیشنهادهای کاربردی ارائه کنند که این امر سبب استفاده دولت از ظرفیت فعال دانشگاه‌ها در مدیریت پولی و مالی کشور می‌شود و از آسیب‌های ایجاد انحصار فکری در سیاست‌گذاری‌ها می‌کاهد.

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی با بیان اینکه زمینه دیگری که دانشگاه علامه می‌تواند پیشگام آن باشد، کمک به دولت در ترمیم و تقویت اعتماد عمومی است، افزود: استادان دانشگاه علامه طباطبائی می‌توانند بانی شوک‌های مثبت رسانه‌ای باشند آن هم در فضایی که رسانه‌ها و فضای مجازی خواسته یا ناخواسته در جهت تخریب اعتماد عمومی عمل می‌کنند.
این نکات نشان دهنده شرایط بسیار حساس و انفجاری حاکم بر دانشگاه ها و جامعه و عدم اعتمادی است که مردم نسبت به کل نظام دارند.
پولی سازی و خصوصی سازی در دانشگاه ها یکی از اعتراضات و مطالبات جدی دانشجویان است ‌انان نسبت به انحصاری کردن آموزش فقط برای فرادستان بشدت دافعه و جنگ دارند.

ستاد بحران در دانشگاه ها

تشکیل ستاد بحران در دانشگاه ها برای ریاضت کشی بیشتر دانشجویان
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

نظر بدهید