تریبون آزادوکلا بازداشت استاددانشگاه مسعود شمس نژادرا قویامحکوم کرد

0
755
تریبون
تریبون آزادوکلا بازداشت استاددانشگاه مسعود شمس نژادرا قویامحکوم کرد

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۱۰/۲۷-تریبون آزاد وکلا بازداشت استاد دانشگاه مسعود شمس نژاد را قویا محکوم کرد

تریبون آزاد وکلا بازداشت استاد دانشگاه مسعود شمس نژاد را قویا محکوم کرد
بخشهایی از نامه وکلای تریبون آزاد
سه‌‌شنبه ۱۸ دی‌ماه ۱۳۹۷، وکیل دادگستری مسعود شمس‌نژاد در حالی که برای دفاع از حقوق یکی از موکلانش در دادگاه ارومیه حاضر شده بود، توسط مأموران وزارت اطلاعات دستگیر و به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل می‌شود.بار اولی نیست که یک وکیل دادگستری در محکمه و در حین دفاع از موکلش دستگیر و روانه بازداشتگاه‌های امنیتی می‌شود.

دراین شیوه برخورد هدفی جز ایجاد استرس و اضطراب بر وکلای دادگستری متصور نیست بدین امید که آنان را از انجام وظایف حرفه‌ای و انسانی‌شان بازدارند غافل از اینکه وکلای شریف دادگستری هرگز مرعوب این ترفندها و فشارها و تهدیدات نمی‌شوند.قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران با همکاری نهادهای امنیتی تا کنون بیش از ۵۰ وکیل دادگستری را بازداشت و روانه زندان‌ها کرده است.

از جمله وکلائی که هم اکنون در بازداشت یا زندان هستند نسرین ستوده با سابقه تحمل ۳ سال حبس، مجددا بر اساس حکم غیابی صادره از شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران بازداشت و در زندان اوین نگهداری می‌شود.
مصطفی دانشجو با سابقه تحمل قریب به ۴ سال حبس، مجددا در بازداشت نهادهای امنیتی قرار گرفته است.
امیر سالار داودی بیش از ۵۰ روز است که در بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین در بازداشت است و محمد نجفی در حال تحمل ۳ سال حبس ناعادلانه در زندان است.محمد نجفی با ۳ سال حکم قطعی و ۷۴ ضربه شلاق دوران حبس نا عادلانه‌اش را در حالی سپری می‌کند که در پرونده‌ای دیگر با عناوین متعدد امنیتی به ۱۴ سال حبس محکوم شده و نهادهای امنیتی پرونده‌های مفتوح دیگری هم با اتهامات واهی امنیتی و جرائم عادی علیه او در دادگاه‌ها طرح کرده و منتظر صدور حکم هستند تا این وکیل آزاده و مستقل را بیش از این آزار داده و در زندان‌ها نگهدارند.

تریبون آزاد وکلا ضمن محکوم کردن دستگیری و بازداشت وکیل دادگستری مسعود شمس‌نژاد بار دیگر هشدار می‌دهد که استقلال قضا و قضاوت جز به استقلال قوه قضائیه و ازادی و ازادگی قضات محقق نخواهد شد.

تریبون آزاد وکلا
رونوشت به :
کانون بین‌المللی وکلا
گزارشگر ویژه استقلال قضات و وکلا
گزارشگر ویژه وضعیت مدافعان حقوق بشر

 

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو

نظر بدهید