ترفندوزارت اطلاعات و تحت فشارقراردادن شورای صنفی دانشگاه علامه جهت تکذیب خبربازجویی یک دانشجو

0
526
ترفندوزارت اطلاعات
ترفندوزارت اطلاعات و تحت فشارقراردادن شورای صنفی دانشگاه علامه جهت تکذیب خبربازجویی یک دانشجو

دانشجو آنلاین۱۳۹۷/۱۲/۲۱-ترفند وزارت اطلاعات و تحت فشار قراردادن شورای صنفی دانشگاه علامه جهت تکذیب خبربازجویی یک دانشجو

ترفند وزارت اطلاعات و تحت فشار قراردادن شورای صنفی دانشگاه علامه جهت تکذیب خبربازجویی یک دانشجو
دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی درتاریخ ۱۲اسفند۹۷ اعلام کردند یکی از دانشجویان این دانشگاه به مدت ۴ ساعت توسط ۲ ماموروزارت اطلاعات بازجویی شده است!!!
اما با گذشت یک هفته از این ماجرا اکنون شورای صنفی دانشگاه علامه با یادداشتی پرده ازعملکردهای وزارت اطلاعات و فشارهایی که بر روی آنان هست برداشته اند .
به بخشهایی از این یادداشت می پردازیم:

روز یکشنبه مورخ ۱۲اسفند۹۷ یکی از دانشجویان دانشگاه علامه در محیط دانشگاه با سوال و جواب های مامورین وزارت اطلاعات مواجه می‌شود. اما این خبر توسط شورای صنفی دانشکده ارتباطات علامه که پیشتر اعلام گر این خبر بود، به نوعی تکذیب می شود.
در بخشی از متن این شورا آمده است:« به استناد بررسی ها و پیگیری های انجام شده و گفت و گوی حضوری با مدیر محترم حراست دانشگاه، مشخص کردیم موارد اعلامی فاقد اعتبار خبری بوده و موضوعات طرح شده وجاهت خبری نداشته اند. لذا به عموم دانشجویان محترم اعلام می دارد مصاحبه انجام شده با دانشجوی فوق در دفتر حراست طی فرایندهای معمول و مرسوم و به روال عادی بوده است» خبر منتشر شده در رسانه های معاند هیچ ارتباطی به شورای صنفی دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی ندارد و رسانه های بیگانه از این مسئله به دنبال سو استفاده هستند.

اما پس از قرارگیری این پست در صفحه شورای صنفی دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه، شورای صنفی دانشکده ادبیات این دانشگاه در مطلبی با عنوان بازجویی در دانشگاه و طلبکاری مسئولین ضمن شرح جزئیاتی از جلسه شوراها با حراست دانشگاه واکنش نشان میدهد که بخش های از آن به این شرح است:« …. با همین استدلال تقاضای تحریر تکذیبیه از نمایندگان شورای صنفی را کردند!…. یک روز پس از این اتفاق شورای صنفی ارتباطات خبر بازجویی دانشجو را پاک کرده است و وقایع اتفاق افتاده در دانشگاه را با ادبیاتی که به صورت واضح فاصله زیادی با ادبیات دانشجویی دارد تکذیب میکند!

این به اصطلاح تکذیبیه صورت پروپاگاندایی به خود می گیرد :

لذا ذکر نکاتی حائز اهمیت است:
۱_ مسئله حراست دانشگاه این شده است که دانشجو ازحضور مامورین وزارت اطلاعات خبرداشته است و بی خبری وی کذب است. اولا که صراحتا به عنوان شورای صنفی اعلام می کنیم چنان که پیشتر از قرار ملاقات این دانشجو با رئیس حراست خبر داشته ایم، ادعای دانشجو مبنی بر بی خبری از حضور مامورین را نزدیک تر به حقیقت می دانیم و ثانیا به فرض که اصلا این ادعا کذب باشد، آیا توجیه‌ساز و زمینه ساز حضور مامورین امنیتی در دانشگاه خواهد بود؟!
۲_ مهم ترین استدلال رئیس حراست در دفاع ازحضور مامورین در دانشگاه این است که از احضار احتمالی وی به نهادهای امنیتی جلوگیری شود! ما صراحتا اعلام می کنیم این مورد به هیچ وجه قابل پذیرش نیست وچنین رویه ای تحت هر نام و عنوان و به هر دلیل رویه ای غیرقانونی و حرمت شکنی از فضای دانشگاه و شأن دانشجو است!
۳_ به نظر می رسد شورای صنفی دانشکده ارتباطات در برابر هجمه ها و ترعیب هایی که به سمتش وارد آمده است شکسته است و از موضع خود کوتاه آمده است و در زمینی غیر از جایی که باید باشد قرارگرفته است. بدینوسیله اعلام می کنیم در شرایط کنونی به هیچ وجه به مصلحت اندیشی محافظه کارانه و چنین اتحاد نامبارکی تن نخواهیم داد. ما عملکرد شورای صنفی دانشکده ارتباطات را غیرقابل قبول می دانیم و تا زمانی که تغییر رویه ندهند از هرگونه ارتباطی با آن پرهیز داریم و به آن ها هشدار می دهیم به جایگاه واقعی خود پشت نکنند و به مسیر دانشجویی بازگردند.

ترفند وزارت اطلاعات

گفتنی است همه هراس نظام از نقش بی بدیل دانشجویان بعنوان نیروی برانداز است که حتی ازانعکاس یک خبر توسط رسانه های دانشجویی نیزمی لرزد.

براندازی

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو

نظر بدهید