ترس و وحشت حاکمیت پوسیده از شعله‌های سرکش قیام

0
768
شعله‌های سرکش قیام
ترس و وحشت حاکمیت پوسیده از شعله‌های سرکش قیام

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۱/۱-ترس و وحشت حاکمیت پوسیده از شعله‌های سرکش قیام

ترس و وحشت حاکمیت پوسیده از شعله‌های سرکش قیام

   مقاله ای از: یحیی موحد

موج تمهیدات سرکوب گرایانه خامنه‌ای در مقابله با قیام از تهدید به تقاص تا زندان و شکنجه و قتل را چگونه می‌شود تفسیر کرد؟‌ از نشانه‌های قدرت است و یا شکست و ذلت خامنه‌ای؟

اکنون در شرایطی هستیم که انفجار قیام در ایران آن‌چنان واضح و پرقدرت بود که بلافاصله به همه رسانه‌های دنیا سرازیر شد و موضوع بحث دنیا و شورای امنیت ملل متحد گردید و تا حدی که خامنه‌ای را بعد از دو هفته سکوت بالاخره به حرف آورد. و بغض و کین و درعین‌حال ضعف و زبونی خود را با بیان این عبارت که «نقطه درست… تفکیک بین مطالبات صادقانه و به‌حقّ مردم و حرکات وحشیانه و تخریبگرانه یک گروه است… اعتراض‌کننده‌ها -صد نفر, پانصد نفر- بیایند یک جایی جمع بشوند و حرف خودشان را بزنند، [باید]. تفاوت قائل شد»، به شنیدن صدای معترضین اذعان کرد.

خامنه‌ای شعارهای مردم جان به لب شده را که با گفتن، مرگ بر خامنه‌ای و مرگ بر روحانی و سوزاندن تصویر منحوس او خشم خود را نشان دادند هم شنید و هم با چشمش دید ولی و با گفتن لاطائلاتی چون سوزاندن پرچم و … تلاش کرد آن را به خارج از ایران نسبت دهد. همان روش تکراری همه دیکتاتورها، روشن است که خامنه‌ای و روحانی دروغ می‌بافند. اگر آن‌ها واقعاً اعتقاد دارند اجتماعات ۱۰۰-۵۰۰ نفره است پس این‌همه ترس برای چیست؟ یا آماری که می‌دهند دروغ است و یا اینکه خودشان می‌دانند چقدر پوسیده هستند که اجتماع ۱۰۰-۵۰۰ نفره را هم برنمی‌تابند و دادستانشان می گوید: اجازه چنین تجمعاتی را نخواهد داد.

حقیقت این است که ترس و وحشت آن‌چنان سرتا پای حاکمیت را فراگرفته است که در تمهیدات برای ممانعت از تداوم قیام، دیگر حتی جرئت به‌کارگیری اقدامات سرکوبگرانه خود را به اشکال سابق را ندارند بلکه با شیوه‌های جنایت‌کارانه و مافیایی این اعمال را به‌وسیله مأموران مبدل به لباس شخصی و با روش‌هایی همچون ربودن جوانان در خیابان و نقاط پرت و یا با به گروگان گرفتن پدر به‌جای پسر (کاری که در اهواز با پدر سجاد موسوی کرد) و یا انداختن بزدلانه پیکر بی جان شهید سید شهاب ابطحی‌زاده در مقابل منزل پدری اش و یا طرح خودکشی بازداشت شدگانی همچون سینا قنبری، در اوین، سارو قهرمانی و آرام معاذی، حسین قادری در سنندج، کیانوش زندی، علی پولادی؛ آریا روزبهی و محمد نصیری، محسن عادلی؛ وحیدحیدری و … جنایاتش را انجام می‌دهد و تاکنون به این شیوه بسیاری را در زندان‌های کشور تحت شکنجه به شهادت رسانده است.

این گرگ کاغذین از کوچک‌ترین اجتماع مردم هراس دارد. اما هنگامی که مردم می ایستند و پا پس نمی گذارند؛ مانند تجمع خانواده ها در مقابل زندان اوین؛ مجبور به عقب نشینی شده و زندانیان را آزاد می کند.

نتیجه اینکه یگانه پاسخ در قبال اقدامات جنایت‌کارانه خامنه‌ای ایستادگی و اتحاد است که نمونه آن را در جلوی اوین با شعار «بترسید بترسید ما همه با هم هستیم» دیدیم که چگونه دشمن را به تسلیم کشاند.

پس نباید به خامنه‌ای امان داد و نباید مرعوب مانورها و نمایش‌های مسخره حضور مأموران آن شد.

بر ما است که بر این ترفندها شوریده و با بسیج خانواده‌ها و مادران برای آزادی زندانیان تلاش کنیم و در ارتباط فعال با یکدیگر و اطلاع‌رسانی و به‌کارگیری شبکه‌های اجتماعی برق‌آسا در جلوی زندان‌ها و یا مراکز شناخته‌شده قضایی حاکمیت اجتماع کرده و خواهان آزادی زندانیان شویم.

باید همگان را به اعتراض و اعتصاب و تجمع دعوت کنیم؛ باید تمامی رسانه‌ها و روزنامه‌ها و سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی و هرکس که مدعی خدمت به مردم است را با نامه‌نگاری با مصاحبه با ارسال فیلم و عکس به یاری طلبیم و بخواهیم که در اعتراضات و اجتماعات مردم حاضرشده و آن‌ها را منعکس کنند. امروز روز اثبات دوستی‌ها و روز به هم ملحق شدن تک‌تک آحاد مردم است و هر کس که می‌خواهد خدمتی به مردم و وطنش داشته باشد امروز باید در این جبهه حمایتش را و امکانات رسانه‌ای‌اش و قلمش و … را بکار بگیرد. آری آری ما همه با هم هستیم و با تکیه به پشتیبانی یکدیگر ایرانو پس می گیریم.

                                 ترس و وحشت حاکمیت پوسیده از شعله‌های سرکش قیام

ترس و وحشت حاکمیت پوسیده از شعله‌های سرکش قیام

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

 

نظر بدهید