تجهیزات گرمایشی غیر استاندارد ۲۳ دانش آموز زنجانی مسموم کرد

0
659
عدم تجهیزات گرمایشی استاندارد
عدم تجهیزات گرمایشی استاندارد ۲۳ دانش آموز زنجانی مسموم کرد

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۹/۲۲- ۲۳تجهیزات گرمایشی غیر استاندارد دانش آموز زنجانی ر مسموم کرد ؛ ۲۳دانش آموز زنجانی با گاز منوکسید کربن مسموم شدند

 تجهیزات گرمایشی غیراستاندارد در مدارس ایران ازمعضلات جدی آموزش وپرورش و دانش آموزان و والدین آنان میباشد
رییس فوریت های پزشکی استان زنجان اعلام کرد : درساعت ۱۴۳۰ مرکز اورژانس زنجان اطلاع رسانی کرد تعدادی از دانش آموزان یک مدرسه درشهرک مهدیه زنجان دچا رمشکل شده اند ؛ درپی این خبر ؛ پرسنل اورژانس مراکز ؛فاتح ؛ صبا ؛ پونک ؛ ولیعصر؛سهند ومرکزی به این مراکز اعزام شدند .
در وهله اول ۲۳ دانش آموزی راکه با گاز منوکسید کربن دچار مشکلهایی مانند سردرد؛ ضعف وبی حالی ؛ سرگیجه و حالت تهوع شده بودند را به بیمارستان منتقل کردند .
یکی ازمعضلات مهم مدارس ایران نداشتن سیستمهای گرمایشی در زمستان میباشد
چندی پیش مرتضی رییسی معاون وزیر سابق آموزش وپرورش گفته بود : « سیستم گرمایشی بیش از ۱۰۷ هزار کلاس درس مدارس استاندارد شده است »
و ۵۰ هزار کلاس هم استاندارد خواهدشد .
اما واقعیت امر این است که این وعده های وزارت آموزش وپرورش شعاری بیش نیست و تاکنون درکل ایران نبودن گرمایش مناسب در مدارس خسارتهای جبران ناپذیری را بوجود آورده است .
علت حادثه فوق الذکر ؛  تجهیزات گرمایشی غیر استاندارد ؛مسمومیت دانش آموزان در زنجان بخشی ازسیاستهای ضد مردمی است وغارتگرانه است که بودجه کافی برای تسهیلات درمدارس درنظر گرفته نمیشود و همان میزانی راهم که اختصاص داده میشود توسط غارتگران و چپاولگران به یغما میرود و دراین میانه آنکه صدمه می بیند و دچار این حوادث می شود دانش آموزان و کودکان و مرد م ایران هستند .
شایان ذکر است که مدرسه شین آباد در پیرانشهر یکی ازهمین حوادثی است که در آن تعداد زیادی از دانش آموزان دختر در آن طعمه حریق شدند و هنوز بعداز چهار سال به وضعیت بیماری و مشکلات آنان رسیدگی نشده است .
هیچ کس پاسخگو نیست که این دخترانی که بخاطر سهل انگاری مسئولین این مدرسه دچار این حادثه شدند کی باید مسائل شان حل شود و به دردهایشان رسیدگی شود ؟
همه اینها سوالاتی است که باید از این حکومت غارتگرو چپاولگر کرد که اینچنین حقوق مردم ایران را به یغما برده است .
گرمایش یکی از اولیه ترین نیازهای دانش آموزان درمدارس میباشد ؛ نداشتن ایمنی و امینت درمدارس همواره یکی از نگرانیهای والدین کودکان درمدارس ایران است .
تنها پاسخ وعده وعیدهای بی اساس و دروغین است .
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید