تجمع دانشجویان در اعتراض به حذف ارز دانشجویی

0
904
تجمع دانشجویان در اعتراض به حذف ارز دانشجویی
تجمع دانشجویان در اعتراض به حذف ارز دانشجویی

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۵/۲۴-تجمع دانشجویان در اعتراض به حذف ارز دانشجویی

روز چهارشنبه ۲۴ مرداد ماه؛ جمعی از دانشجویان در اعتراض به حذف ارز دانشجویی، مقابل بانک مرکزی در تهران دست به تجمع اعتراضی زدند.
انها دستنوشته‌هایی را در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود: ارز دانشجویی حق مسلم ماست.

 همچنین درروزهای ۲۳و ۲۱مردادنیز تجمعاتی در مقابل بانک مرکزی بود
سه‌شنبه۲۳مردادماه۹۷ خانواده دانشجویانی که در بلاروس در رشته پزشکی تحصیل می‌کنند، در اعتراض به حذف ارز دانشجویی از سوی رژیم آخوندی، در مقابل وزارت بهداشت و درمان رژ‌یم تجمع کردند.

روز یک‌شنبه۲۱مردادماه ۹۷ جمعی از دانشجویان در اعتراض به حذف ارز دانشجویی در برابر بانک مرکزی رژیم آخوندی در خیابان میرداماد دست به تجمع زدند.
بخش زیادی از دانشجویان به علت حذف این سهمیه و عدم توانایی در تأمین ارز آزاد، باید به کشور بازگردند.

بیشتر بدانیم:
۱۴ مرداد۹۷ عبدالناصر همتی، رئیس جدید بانک مرکزی از سیاست‌های جدید ارزی دولت روحانی پرده برداری کرد.
او از اولویت‌ها و لیست‌های ضروری که قرار است همچنان ارز با قیمت دولتی مصوب داشته باشند سخن گفت، اما هیچ اشاره‌ای به ارز دانشجویی نکرد.
ارز دانشجویی اصولا چیست و باید چه شرایطی داشته است؟
قصه از این قرار است که دانشجویان ایرانی خارج از کشور، می‌توانستند با ارئه گواهی اشتغال به تحصیل و ثبت در سامانه‌های نشا و تاک که زیر نظر وزارت علوم و امور خارجه بود، با واریز مبلغ معادل ریالی، دوبار در سال، ۶ هزار دلار، با نرخ مصوب دولتی دریافت کنند.
شیرین دانشجویی است که امسال برای تحصیل می‌خواهد به ایتالیا برود، صبح روز ۱۵ مرداد راهی وزارت علوم شد تا برای دریافت ارز اولیه، تشکیل پرونده دهد، او از مشاهداتش برای یورونیوز می‌گوید:
«به محض اینکه وارد ساختمان وزارت علوم در میدان فردوسی شدم، کل دیوارها پر از اطلاعیه‌هایی بود که در آن از تعطیل شدن تشکیل پرونده برای ارز دانشجویی خبر می‌داد. متصدیان پشت شیشه هم جواب روشنی نداشتند، فقط به ما می‌گفتند امروز هرکسی بانک رفته، نتوانسته ارز بگیرد، پس دیگر تشکیل پرونده نمی‌دهیم که کار بیهوده انجام دهیم».

تجمع دانشجویان در اعتراض به حذف ارز دانشجویی

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

نظر بدهید