تجمع اعتراضی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی ناپیوسته در مشهد

0
698
تجمع اعتراضی دانشجویان
تجمع اعتراضی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی ناپیوسته در مشهد

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۱/۲۵-تجمع اعتراضی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی ناپیوسته در مشهد

دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی ناپیوسته در مشهد ؛ علیه مصوبه‌ای که می‌گوید آنها بعنوان مهندس برسمیت شناخته نمی شوند؛ دست به تجمع و اعتراض زدند.

دراین میان دانشجویانی که بصورت ناپیوسته تحصیل کرده اند در اعتراض به طرح اعتراضات خود را آغازکرده اند و این اعتراضات صبح امروز در مشهد انجام شده است
مصوبه مورد اعتراض دانشجویان به قرار زیر است :
١- در خصوص فارغ‌التحصیلان کارشناسی ناپیوسته در زمینه رشته‌های هفتگانه مهندسی ساختمان، صرفا مدرک کاردانی که تاریخ اخذ آن قبل از ورود به مقطع کارشناسی باشد، قابل ‌قبول است.

۲- به مدارک کارشناسی ناپیوسته آموزش عالی غیررسمی که به تصویب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیده و در اسفندماه ۱۳۷۰ به دانشگاه‌ها ابلاغ گردیده است، فقط کد مرتبط و صلاحیت نظارت تعلق می‌گیرد.

۳- به دارندگان مدارک تحصیلی کارشناسی عمران- آب و فاضلاب، عمران- سد وشبکه، جریه راه‌آهن و شیمی صنایع گاز، با توجه به‌عنوان رشته و محتوای علمی آموزشی، هیچ‌گونه پروانه اشتغال به کار مهندسی در زمینه رشته‌های هفتگانه ساختمان تعلق نمی‌گیرد.

۴- به فارغ‌التحصیلان کارشناسی مهندسی اجرایی عمران فقط پروانه اشتغال به کار مهندسی در رشته مرتبط با مهندسی عمران با حدود صلاحیت نظارت و اجرا تعلق می‌گیرد.

۶- به فارغ‌التحصیلان رشته کارشناسی عمران- راه، پروانه اشتغال به کار مرتبط با مهندسی عمران با حدود صلاحیت نظارت و اجرا بدون محدودیت و محاسبات، حداکثر تا پایه سه تعلق می‌گیرد.

۷- کد رشته و حدود صلاحیت فارغ‌التحصیلان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی مکانیک بدون گرایش، به استناد اعلام گرایش تحصیلی متقاضی از سوی دانشگاه محل فارغ‌التحصیلی و با رعایت بند «الف» ماده ۷ آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و سایر ضوابط مربوطه تعیین می‌شود.

وزارت علوم و وزارت راه و شهرسازی به مهندسین کارشناسی ناپیوسته اعتقادی ندارند.
شایان ذکر است که اینها بخشی از مطالبات دانشجویان است که کسی به آنها پاسخی نمیدهد و دانشجویان تنها راه چاره را اعتراض وتجمع میدانند زیرا که یکی از معضلات جدی فارغ التحصیلان درایران بیکاری و نداشتن آینده شغلی است .

تجمع اعتراضی دانشجویان

تجمع اعتراضی دانشجویان

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید