تجمع اعتراضی دانشجویان داوطلب کارشناسی ارشد علوم پزشکی۹۷

0
662
کارشناسی ارشد
تجمع اعتراضی دانشجویان داوطلب کارشناسی ارشد علوم پزشکی۹۷

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۵/۲۸-تجمع اعتراضی دانشجویان داوطلب کارشناسی ارشد علوم پزشکی۹۷

روز یکشنبه ۲۸ مرداد ۹۷ داوطلبین کارشناسی ارشد علوم پزشکی ۹۷ برای مطالبه افزایش ظرفیت رشته ها مقابل وزارت بهداشت رژیم تجمع کردند. بنابر گزارشات ظرفیت تمامی رشته‌های شاخه پزشکی، ۵۰ درصد کاهش داشته است.
داوطلبین کارشناسی ارشد در دستانشان پلاکارهایی داشتند که روی آنها نوشته شده بود:
مسئولین پاسخ!!!
افزایش ظرفیت
تنها راه عدالت
تا نتیجه گرفتن اینجاییم
نه به کاهش ارشد پزشکی
بیشتر بدانیم:
علیرضا شیرین نماینده داوطلبان معترض به سهمیه‌های آزمون ارشد که امروز در مقابل وزارت علوم تجمع کردند گفت:
ما داوطلبان معترض خواستار تغییر قانون سهمیه‌ها در دفترچه آزمون کارشناسی ارشد ۹۷ هستیم؛ در دفترچه امسال آزمون ارشد دو تغییر مهم ایجاد شده، اول اینکه بر اساس قانون ۵ درصد ظرفیت هر کد رشته محل به جانبازان زیر ۲۵ درصد و همسر و فرزندان آنان و «همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه اختصاص دارد. (سهمیه ایثارگران ۵ درصد ظرفیت) دو اینکه طبق یک تبصره جدید در صورتی که سهمیه ۲۵ درصدی ایثارگران توسط داوطلبان مشمول سهمیه فوق تکمیل نشود، ظرفیت خالی مانده، ابتدا به مشمولین سهمیه ۵ درصدی ایثارگران که شرایط و حدنصاب لازم را داشته باشند، تخصیص یافته و اگر باز هم این ظرفیت خالی ماند، باقیمانده آن به داوطلبان سهمیه آزاد اختصاص می‌یابد.
متاسفانه براساس تبصره فوق امسال در صورتی که دانشجویان نتوانند سهمیه ۲۵ درصدی فوق را کسب کنند، این سهمیه به دانشجویان ایثارگر ۵ درصدی می‌رسد یعنی عملا ۳۰ درصد از سهمیه‌های پذیرش در آزمون به ایثارگران اختصاص می‌یابد.
شیرین همچنین تاکید کرد: ما به عنوان نمایندگان دانشجویان معترض در مقابل وزارت علوم،‌ تلاش می‌کنیم با کمک این وزارتخانه اول اینکه اجازه ندهیم سهمیه اصلی پذیرش دانشجویان آزاد در آزمون حذف شود و اگر هم قرار است سهمیه‌ای به دانشجویان ایثارگر در نظر گرفته شود، باید ظرفیت مازاد برای پذیرش در دانشگاه‌ها تعریف کنند و خواسته دوم این است که تبصره جدید در خصوص سهمیه ۲۵ درصدی دانشجویان ایثارگر همانند سال‌های گذشته به اجرایی شود( ایسنا۲۸مرداد۹۷)
شایان ذکر است که سهمیه بندی ها دردانشگاه های ایران از سال ۶۳ که دانشگاه ها بعد از کودتای فرهنگی بازگشایی شد یکی ا ز اجحافی است که در حق دانشجویان بوده است که حدود ۴۵ درصد از واردین به دانشگاهها از خانواده های بسیجیان و پاسداران و ایثارگران می باشد.

تجمع اعتراضی دانشجویان داوطلب کارشناسی ارشد علوم پزشکی
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

نظر بدهید