تجمع اعتراضی خانواده ‌دانشجویان در مقابل وزارت بهداشت

0
705
تجمع اعتراضی خانواده ‌دانشجویان
تجمع اعتراضی خانواده ‌دانشجویان در مقابل وزارت بهداشت

تجمع اعتراضی خانواده ‌دانشجویان در مقابل وزارت بهداشت-دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۵/۲۳

روز سه‌شنبه۲۳مردادماه۹۷ خانواده دانشجویانی که در بلاروس در رشته پزشکی تحصیل می‌کنند، در اعتراض به حذف ارز دانشجویی از سوی رژیم آخوندی، در مقابل وزارت بهداشت و درمان رژ‌یم تجمع کردند.

:همچنین

روز یک‌شنبه۲۱مردادماه ۹۷ جمعی از دانشجویان  در اعتراض به حذف ارز دانشجویی در برابر بانک مرکزی رژیم آخوندی در خیابان میرداماد دست به تجمع زدند.

 بخش زیادی از دانشجویان به علت حذف این سهمیه و عدم توانایی در تأمین ارز آزاد، باید به کشور بازگردند.

بیشتر بدانیم:

۱۴ مرداد۹۷ عبدالناصر همتی، رئیس جدید بانک مرکزی  از سیاست‌های جدید ارزی دولت روحانی پرده برداری کرد.

 او از اولویت‌ها و لیست‌های ضروری که قرار است همچنان ارز با قیمت دولتی مصوب داشته باشند سخن گفت، اما هیچ اشاره‌ای به ارز دانشجویی نکرد.

 ارز دانشجویی اصولا چیست و باید چه شرایطی داشته است؟

 قصه از این قرار است که دانشجویان ایرانی خارج از کشور، می‌توانستند با ارئه گواهی اشتغال به تحصیل و ثبت در سامانه‌های نشا و تاک که زیر نظر وزارت علوم و امور خارجه بود، با واریز مبلغ معادل ریالی، دوبار در سال، ۶ هزار دلار، با نرخ مصوب دولتی دریافت کنند.

شیرین دانشجویی است که امسال برای تحصیل می‌خواهد به ایتالیا برود، صبح روز ۱۵ مرداد راهی وزارت علوم شد تا برای دریافت ارز اولیه، تشکیل پرونده دهد، او از مشاهداتش برای یورونیوز می‌گوید:

«به محض اینکه وارد ساختمان وزارت علوم در میدان فردوسی شدم، کل دیوارها پر از اطلاعیه‌هایی بود که در آن از تعطیل شدن تشکیل پرونده برای ارز دانشجویی خبر می‌داد. متصدیان پشت شیشه هم جواب روشنی نداشتند، فقط به ما می‌گفتند امروز هرکسی بانک رفته، نتوانسته ارز بگیرد، پس دیگر تشکیل پرونده نمی‌دهیم که کار بیهوده انجام دهیم».

عرفان دانشجوی دیگری است که از دانشگاهی در برلین پذیرش گرفته و با همین مشکلات رو به رو است. او در خصوص آنچه در وزارت علوم گذشته به یورونیوز می‌گوید:

«هیچ یک از کارکنان وزارت علوم، بخشنامه‌ای به ما نشان ندادند که در آن به متوقف شدن ارز دانشجویی اشاره‌ای شده باشد. آنها فقط به استناد اینکه بانک‌ها دادن ارز را متوقف کرده‌اند خودشان را راحت می‌کنند و می‌گویند پرونده تشکیل نمی‌دهیم. یکی از مسئولین به من گفت: وقتی دیگر خبری از دلار نیست، دیگر برای چه می‌خواهید ما را به دردسر بندازید و برایتان تشکیل پرونده دهیم؟»

تجمع اعتراضی خانواده ‌دانشجویان

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

نظر بدهید