تجمعات واعتراضات گسترده دربین اقشار مختلف دردهها شهر کشور

0
949
کشور
تجمعات واعتراضات گسترده دربین اقشار مختلف دردهها شهر کشور

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۱/۳۰-تجمعات واعتراضات گسترده دربین اقشار مختلف دردهها شهر کشور

آبادان؛ایذه؛ایلام؛بروجرد؛اهواز؛‌جوانرود؛‌مریوان؛‌سردشت؛سقز؛بانه؛‌کازرون؛ماکو؛بوکان؛‌دارخوین؛پیرانشهر؛سمنان؛ ورامین

تجمع اعتراضی غارت شدگان موسسه ملل دراهواز

روز پنجشنبه ۳۰فروردین ۹۷ غارت‌شدگان مؤسسه ملل در برابر دفتر این موسسه واقع در سی متری اهواز تجمع اعتراضی برگزار کردند.

آنها شعار می دادند:

با این همه اختلاس ایران خودش کربلاست

اگر که دزدی نبود ملت که اینجا نبود

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری آبادان

روز چهارشنبه ۲۹ فروردین۹۷ کارگران شهرداری آبادان در اعتراض به پرداخت نشده چندماه حقوق شان مقابل شهرداری رژیم در آبادان تجمع کردند.

تداوم اعتصاب و تجمع کارگران پالایشگاه گاز ایلام

اوایل صبح روز پنجشنبه ۳۰ فروردین ماه۹۷ اعتصاب و تجمع کارگران پالایشگاه گاز ایلام در اعتراض به اخراج همکارانشان همچنان ادامه یافت.

در سال جدید مدیریت پالایشگاه گاز ایلام ۱۱ تن از کارگرانی را که روزهای ششم و هفتم اسفندماه سال گذشته در اعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان دست به اعتصاب و تجمع زده بودند، از کار بیکار کرد. معترضان می گویند پس از ۳ روز اعتصاب و تجمع مقرر گردید ۷ تن از کارگران اخراجی به سرکارهای خود بازگردند که

تاکنون این امر محقق نشده است.

تجمع اعتراضی بازنشستگان شرکت رنگین نخ سمنان

صبح پنجشنبه۳۰فروردین۹۷ تعدادی از بازنشستگان شرکت رنگین نخ سمنان در اعتراض به عدم پرداخت حق سنوات، عیدی و حقوق معوق در مقابل استانداری رژیم در این شهر تجمع کردند.

معوقات این کارگران از سال ۹۲ که کارخانه تعطیل شده، پرداخت نشده است.

تجمع کازرونی های مقیم تهران جلوی مجلس

مطابق اخبار دریافتی روز پنجشنبه ۳۰ فروردین۹۷  کازرونی های مقیم تهران درحمایت از خیزش مردم کازرون در جلوی مجلس ارتجاع تجمع کردند.

تجمع اعتراضی قصابان بروجرد

صبح روز چهارشنبه بیست ونهم فروردین۹۷جمعی از قصاب های بروجرد در اعتراض به افزایش عوارض کشتار دام مقابل فرمانداری رژیم در این شهر تجمع کردند.

ادامه اعتصاب برای چندمین روز متوالی در سردشت

روز پنجشنبه ۳۰ فروردین۹۷ بازاریان و کسبه سردشت در اعتراض به بسته شدن مرزها و قطع منبع در آمد مردم محروم منطقه کردستان برای چندمین روز متوالی به اعتصاب خودشان ادامه دادند.

ادامه اعتصاب برای چندمین روز متوالی در سقز

روز پنجشنبه ۳۰ فروردین۹۷ بازاریان و کسبه سقز در اعتراض به بسته شدن مرزها و قطع منبع در آمد مردم محروم منطقه کردستان برای چندمین روز متوالی به اعتصاب خودشان ادامه دادند.

تجمع اعتراضی بازنشستگان شرکت رنگین نخ سمنان

صبح پنجشنبه۳۰فروردین۹۷ تعدادی از بازنشستگان شرکت رنگین نخ سمنان در اعتراض به عدم پرداخت حق سنوات، عیدی و حقوق معوق در مقابل استانداری رژیم در این شهر تجمع کردند.

معوقات این کارگران از سال ۹۲ که کارخانه تعطیل شده، پرداخت نشده است.

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه شیر وارنا ورامین

روز چهارشنبه بیست ونهم فروردین ماه۹۷ جمعی از کارگران صنایع شیر تهران شهداد (وارنا ورامین) دراعتراض به بلاتکلیفی شغلی و معیشتی برای چندمین روز متوالی دست به تجمع مقابل کارخانه زدند.

توضیح ما: شرکت صنایع شیر تهران (شهداد) در شهرستان ورامین یکی از قطب های شیر استان تهران است.

ادامه اعتصاب برای چندمین روز متوالی در مریوان

روز پنجشنبه ۳۰ فروردین۹۷ بازاریان و کسبه مریوان در اعتراض به بسته شدن مرزها و قطع منبع در آمد مردم محروم منطقه کردستان برای چندمین روز متوالی به اعتصاب خودشان ادامه دادند.

تجمع اعتراضی مردم مرز نشین ماکو و بازرگان

روز چهارشنبه ۲۹ فروردین ۹۷  مردم مرز نشین ماکو و بازرگان وقتی از حضور مشاور  آخوند روحانی و استاندار رژیم در آذربایجان غربی اطلاع پیدا کردند، صحنه معارفه مدیر عامل جدید منطقه آزاد را تبدیل به صحنه اعتراضی کردند و با تجمع خود به طرح ها و قوانین ضد مردمی و بالابردن عوارض خروج از مرزها  و حکومتی که قول اشتغال زایی داده ولی همان شغل بخور نمیر مردم را از آنها دریغ میکند، اعتراض کردند.

افزایش عوارض خروج از مرزهای کشور موجب بیکاری تعداد زیادی از اهالی مرزنشین منطقه شده که از طریق کسب  درآمد مرزی گذران زندگی می کردند شده است

 تجمع اعتراضی کارگران شهرداری دارخوین

‌روز چهار‌شنبه۲۹فروردین‌ماه۹۷ کارگران شهرداری دارخوین (واقع در استان خوزستان) در اعتراض به عدم پرداخت ۵ ماه حقوق خود دست از کارکشیده و مقابل شهرداری این شهر تجمع کردند.

حرکت بازاریان و سایر اقشار جوانرود به سمت فرمانداری رژیم

روز پنجشنبه ۳۰ فروردین۹۷  بازاریان و کسبه و سایر اقشار مردم جوانرود بعد از اعتصاب و بستن مغازه هایشان برای اعتراض به سمت فرمانداری رژیم در جوانرود حرکت کرده و یک راهپیمایی اعتراضی را شکل دادند.

بوکان به اعتصاب سراسری شهرهای کردی پیوست

روز پنجشنبه ۳۰ فروردین۹۷ تعداد زیادی از بازاریان و کسبه بوکان (از شهرهای کردنشین آذربایجان غربی) نیز در همبستگی با دیگر شهرها در استان کردستان و کرمانشاه به اعتصاب سراسری علیه رژیم آخوندی در اعتراض به بستن مرزها و جلوگیری از کسب و کار مردم این مناطق و همچنین  افزایش تعرفه های گمرکی پیوستند.

ادامه اعتصاب برای چندمین روز متوالی در پیرانشهر

روز پنجشنبه ۳۰ فروردین۹۷ بازاریان و کسبه پیرانشهر در اعتراض به بسته شدن مرزها و قطع منبع در آمد مردم محروم منطقه کردستان برای چندمین روز متوالی به اعتصاب خودشان ادامه دادند.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین

نظر بدهید