بی مبالاتی رییس دانشگاه آزادعلوم تحقیقات درواژگونی اتوبوسی که منجربه کشته شدن ۸ دانشجو شد محرز است

0
304
بی مبالاتی رییس دانشگاه آزاد
بی مبالاتی رییس دانشگاه آزادعلوم تحقیقات درواژگونی اتوبوسی که منجربه کشته شدن ۸ دانشجو شد محرز است

دانشجو آنلاین۱۳۹۸/۳/۲۷-بی مبالاتی رییس دانشگاه آزاد علوم تحقیقات در واژگونی اتوبوسی که منجر به کشته شدن ۸ دانشجو شد محرز است

بی مبالاتی رییس دانشگاه آزاد علوم تحقیقات در واژگونی اتوبوسی که منجر به کشته شدن ۸ دانشجو شد محرز است
روز شنبه ۲۵ خرداد سال ۹۸ اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده تصادف اتوبوس دانشجویان دانشگاه علوم و تحقیقات برگزار شد
وکیل این پرونده گفت:
با توجه به حساسیت این موضوع که در آن بر اثر بی احتیاطی مسئولین مربوطه، تعدادی از جوانان و دانشجویان جان خود را از دست داده اند، رأی پرونده مذکور می‌تواند تأثیر زیادی بر افکار عمومی جامعه داشته باشد و امیدواریم قوه قضائیه در این موضوع با قاطعیت عمل کند.

وی ادامه داد:جرم اصلی این پرونده بی مبالاتی و بی احتیاطی مسئولین مربوطه بوده که منجر به ۱۰ فقره فوت و مصدومیت شدید حدود ۳۰ نفر شده است. به علاوه بر اساس ماده ۱۴۳ قانون مجازات اسلامی، رئیس دانشگاه به عنوان نماینده قانونی شخص حقوقی دانشگاه، باید بر عملکرد پیمان کار نظارت می کرده که این امر محقق نشده و به رغم اطلاع از وجود خطر استفاده از این اتوبوس‌ها و اطلاع از احتمال وقوع حادثه، مبادرت به فسخ قرارداد با پیمان کار نکرده، در نتیجه مبالاتی و بی احتیاطی وی محرض است.

در پایان جلسه نیز خانواده‌های قربانیان پرونده نسبت به بی توجهی رئیس دانشگاه به استفاده از اتوبوس‌های خراب و فاقد معاینه فنی انتقاد کردند و گفتند: چرا باید تمامی مسئولین دانشگاه امکان ورود به دانشگاه با وسیله نقلیه شخصی را داشته باشند اما برای دانشجویانی که هر ترم مبلغی زیادی را به دانشگاه می‌دهند، چندین دستگاه اتوبوس سالم تهیه نشود. خانواده‌های قربانیان این حادثه فرزندان خود که هر یک دارای درجات علمی بوده را از دست داده اند و همگی از مسئولین قضائی تقاضای رسیدگ قانونی به این پرونده را داریم.

اما آنچه که مسلم است این نظام تنها به فکر پرکردن جیب خود درغارت دانشجویان دانشگاه آزاد بوده وهست
۸دانشجو که دربالاترین مدارج علمی بودنددراین حادثه جانگداز جان باختند.و این چندمین بار است که دانشجویان دچار سانحه های مشابه شده بودند و همچنان ادامه دارد.
چندی پیش نیز دانشجویان دختر دانشگاه فارس در واژگون شدن مینی بوس دچار سانحه شدند.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین

نظر بدهید