بی خبری و نگرانی از شرایط مهدی فراحی شاندیز

0
557
مهدی فراحی شاندیز
بی خبری و نگرانی از شرایط مهدی فراحی شاندیز

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۱/۱۱-بی خبری و نگرانی از شرایط مهدی فراحی شاندیز

زندانی سیاسی مهدی فراحی شاندیز همچنان در سلولهای انفرادی زندان مرکزی کرج(ندامتگاه کرج) محبوس است.

بر اساس گزارش از منابع موثق این زندانی سیاسی از تاریخ ۱۵ دی ماه؛ به دستور شهروی قاضی جنایتکار دادگاه کرج به سلول انفرادی منتقل شده و از تماس تلفنی و ملاقات محروم است.

از آن تاریخ تاکنون هیچ اطلاعی از وضعیت این زندانی سیاسی نیست.

قاضی شهروی هیچ تاریخی برای پایان مدت قرنطینه و محرومیت فراحی شاندیز نداده است. قاضی مقیسه نیز در پیگیری دیگری از طرف خانواده به ایشان گفته است که وی را از سلول انفرادی به بند عمومی منتقل نمی کنند.

علت انتقال مهدی فراحی شاندیز به سلول انفرادی به دلیل دادن شعار مرگ بر دیکتاتور و علیه خامنه ای است.

نگرانی زیادی برای سلامت این زندانی سیاسی وجود دارد. این زندانی سیاسی پیش از انتقال به انفرادی و در آخرین تماس و ملاقات با خانواده از سلامت برخوردار بوده است.

بیشتربدانیم:

مهدی فراحی شاندیز در روزهای اول دی ماه پس از اطلاع از تظاهرات سراسری مردم در پیامی رو به مردم ایران گفته بود:

«صدای حق‌طلبانه شما نوید روز آزادی ایران است. برای ما زندانیان سیاسی که سالیان به انتظار صبح پیروزی شکنجه شدیم ولی هیچگاه امیدمان به آزادی را از دست ندادیم؛ آوای شما نوید روشنایی و پیروزی است.» و در ادامه چنین نوشته بود:«هر اندازه که شما جلو بروید؛ دیکتاتوری مجبور به عقب‌نشینی است. هیچ قدرتی نمی‌تواند شما را متوقف کند».

مهدی فراحی شاندیز علیرغم پایان دوران محکومیتش با پرونده سازیهای بی پایه پیاپی روبرو است. برای این زندانی سیاسی تابحال حداقل سه بار پرونده سازی شده و به اتهام توهین به خامنه ای به ۹ سال زندان و در اوایل سال جاری در دادگاهی در کرج به ۳ سال و نیم دیگر زندان محکوم گردید.

آقای مهدی فراحی از سال ۹۰ تاکنون در زندان به سر می برد. زندانی سیاسی مهدی فراحی شاندیز پس از انتقال از زندان رجایی شهر هم اکنون در زندان مرکزی(ندامتگاه) کرج بر خلاف اصل تفکیک جرائم محبوس است. وی هم اکنون به دستور رئیس زندان به مدت نامحدود در سلول انفرادی سالن ۱۲ این زندان محروم از تماس با خانواده و ملاقات می باشد.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

 

نظر بدهید