بی اطلاعی از سرنوشت احسان صادقی دارای مدرک کارشناسی و ساکن اندیمشک

0
644
بی اطلاعی از سرنوشت احسان صادقی
بی اطلاعی از سرنوشت احسان صادقی دارای مدرک کارشناسی و ساکن اندیمشک

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۲/۵-بی اطلاعی از سرنوشت احسان صادقی دارای مدرک کارشناسی و ساکن اندیمشک 

از سرنوشت احسان صادقی هیچ اطلاعی در دست نیست
احسان صادقی ۲۵ ساله، فرزند شمس‌الدین صادقی، دارای مدرک کارشناسی و ساکن شهرستان اندیمشک در استان خوزستان است. نزدیک به یک ماه پیش توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به اداره اطلاعات اهواز منتقل شد. با گذشت یک ماه از سرنوشت وی اطلاعی در دست نیست.
شمس الدین صادقی پدر این جوان ۲۵ساله گفته است:« نیروهای وزارت اطلاعات به او گفته‌اند پسرش را به اتهام عضویت در گروه‌ها و کانال‌های تلگرامی بازداشت کرده‌اند.»

شایان ذکر است که اتهام عضویت درگروه ها و کانال های تلگرامی مغایر با حقوق شهروندی می باشد .
حسن روحانی همواره درادعاهای خود از حقوق شهروندی سخن گفته است ؛ و این درحالی است که این ادعاها فقط در حد شعار باقی مانده و هیچگونه تضمین عملی در آن وجود ندارد و تاکنون هزاران نفر به اتهام واهی عضویت درکانال های فضای مجازی بازداشت شده اند .
خاطر نشان می شود که شهید ستار بهشتی تنها به علت اینکه یک وبلاگ نویس بود ودر اینترنت فعالیت داشت توسط نیروهای سرکوبگر وماموران وزارت اطلاعات دستگیر شده وزیر شکنجه به شهادت رسید .
درماده ۳۳حقوق منشور شهروندی آمده است :

حق شهروندان است که آزادانه و بدون تبعیض از امکان دسترسی و برقراری ارتباط و کسب اطلاعات و دانش در فضای مجازی بهره‌مند شوند. این حق از جمله شامل احترام به تنوع فرهنگی، زبانی، سنت‌ها و باورهای مذهبی و مراعات موازین اخلاقی در فضای مجازی است.
اما درجمهوری اسلامی چیزی که معنا و مفهوم ندارد حقوق شهروندی و حق حاکمیت مردم است .

در ماده ۳۵ این منشور نیز به صراحت بر داشتن حفاظت از اطلاعات و حریم شخصی کاربران تاکید شده است: شهروندان است که از امنیت سایبری و فناوری‌های ارتباطی و اطلاع‌رسانی، حفاظت از داده‌های شخصی و حریم خصوصی برخوردار باشند.

بی اطلاعی از سرنوشت احسان صادقی
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید