بیست روز بی خبری از زندانی سیاسی مهدی فراحی شاندیز

0
852
زندانی سیاسی
بیست روز بی خبری از زندانی سیاسی مهدی فراحی شاندیز

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۱/۵-بیست روز بی خبری از زندانی سیاسی مهدی فراحی شاندیز

بیست روز بی خبری از زندانی سیاسی مهدی فراحی شاندیز

مهدی فراحی شاندیز زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی کرج (ندامتگاه کرج) از تاریخ ۱۵ دی ماه؛ ممنوع الملاقات شده است. مسئولین زندان همچنین وی را از تماس تلفنی با خانواده اش محروم کرده اند.

بر اساس گزارشهای رسیده این زندانی سیاسی روز ۱۵ دی ماه؛ پس از سر دادن شعار مرگ بر دیکتاتور که شعار عموم مردم ایران در تظاهرات سراسری بوده است؛ به انفرادی سالن ۱۲ این زندان منتقل شد. مهدی فراحی پیش از انتقال به سلول انفرادی مورد ضرب و شتم و توهین قرار گرفت.

از آن تاریخ به بعد از این زندانی سیاسی هیچ اطلاعی در دست نیست. بر اساس گفته بعضی مسئولین زندان مهدی فراحی شاندیز به دستور رئیس زندان به انفرادی منتقل و از تماس و تلفن محروم شده است.

دستور رئیس زندان زمان مشخص ندارد و این امر به این معنی است که تا هر زمان که مسئولین زندان بخواهند می توانند زندانی را در شرایط سخت تحت شکنجه و آزار و اذیت نگه دارند.

بر اساس گزارش منبع موثق؛ امروز ۴ بهمن ماه؛ پس از گذشت ۲۰ روز از زجر و شکنجه این زندانی در انفرادی؛ شهروی قاضی دادگاه مسئول پرونده جدید این زندانی سیاسی در پاسخ به پیگیری یکی از اعضای خانواده وی گفته است: هر جا که می خواهی برو شکایت کن!!

عوامل و ماموران زندان؛ این زندانی سیاسی را روانی معرفی کرده اند. به این ترتیب سرنوشت او در هاله ای از ابهام است و روشن نیست که چه توطئه ای برای سربه نیست کردن او تدارک دیده شده است.

به گفته منابع نزدیک به خانواده این زندانی؛ آقای فراحی تا پیش از ممنوع الملاقات شدن سالم بوده و از سلامت جسمی و روحی برخوردار بوده است و خانواده ایشان این حرف را توطئه ای در خصوص دست باز برای از بین بردن و شکنجه بیشتر آقای مهدی فراحی شاندیز می دانند.

وقتی که مسئولین بالای کشور در مورد مردم و جوانان کلمه خس و خاشاک و … را در مورد جوانان معترض و تظاهرکننده ایران به کار می برند؛ عجیب نیست که مسئولین زندان که برای شکنجه زندانیان حقوق می گیرند؛ زندانیان سیاسی را روانی بنامند.

مهدی فراحی شاندیز در روزهای اول دی ماه پس از اطلاع از تظاهرات سراسری مردم در پیامی رو به مردم ایران گفته بود:

«صدای حق‌طلبانه شما نوید روز آزادی ایران است. برای ما زندانیان سیاسی که سالیان به انتظار صبح پیروزی شکنجه شدیم ولی هیچگاه امیدمان به آزادی را از دست ندادیم؛ آوای شما نوید روشنایی و پیروزی است.» و در ادامه چنین نوشته بود:«هر اندازه که شما جلو بروید؛ دیکتاتوری مجبور به عقب‌نشینی است. هیچ قدرتی نمی‌تواند شما را متوقف کند».

مهدی فراحی شاندیز علیرغم پایان دوران محکومیتش با پرونده سازیهای بی پایه پیاپی روبرو است. برای این زندانی سیاسی تابحال حداقل سه بار پرونده سازی شده و به اتهام توهین به خامنه ای به ۹ سال زندان و در اوایل سال جاری در دادگاهی در کرج به ۳ سال و نیم دیگر زندان محکوم گردید.

آقای مهدی فراحی از سال ۹۰ تاکنون در زندان به سر می برد. زندانی سیاسی مهدی فراحی شاندیز پس از انتقال از زندان رجایی شهر هم اکنون در زندان مرکزی(ندامتگاه) کرج بر خلاف اصل تفکیک جرائم محبوس است. وی هم اکنون به دستور رئیس زندان به مدت نامحدود در سلول انفرادی سالن ۱۲ این زندان محروم از تماس با خانواده و ملاقات می باشد.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید