بیانیه جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران در حمایت از قیام سراسری

0
778
بیانیه جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران
بیانیه جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران در حمایت از قیام سراسری

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۰/۱۷-بیانیه جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران در حمایت از قیام سراسری

بگذار برخیزد مردم بی لبخند

شاید خیزش مردمی برای تحقق آزادی سیاسی، برابری جنسی، مذهبی و نژادی و… کمی دور از دسترس به نظر عموم مردم برسد

اما بی شک خیزش مردم برای نان شب را نمی توانیم کتمان کنیم.  قیامی که شاهد خروج جمعی توده های مردم برای انهدام دستگاههای حاکمیت است در شرایطی که دیگر حاضر به تحمل ظلم و ستم نیستند.

صدا صدای ملت است کسانی که حقشان را از فلسطین و سوریه طلب می‌کنند و نیتی جز فروکشیدن این نظام توتالیتر در سر نمی پرورانند.

این مردم بدون سازماندهی و تشکیلات بی شک مهره های سیاسی نیستند بلکه خسته اند! خسته از ظلم و تبعیض و استبداد.

این جمعیت متشکل از اقشار مردم است. ملتی به ستوه آمده که دیگر با دستمزد یک روز خود نمیتواند تخم_مرغ و نان بخورد.

چیزی که بر سفره ها نیست، نان بود و تخم مرغ که آن هم دریغ شد!

 یادمان نرود یک خودسوزی در تونس انقلابی بزرگ پدید آورد.

البته در این بازه زمانی توقعی برای انقلاب نیست اما جنبشی اعتراضی با ماهیت انقلابی شکل گرفته که خواهان تعیین نظام سیاسی ایران بوسیله ی مردم است که در یک خیزش بی سابقه در قرن معاصر این جنبش اعتراضی و کاملا انقلابی ورقی جدید در تاریخ معاصر را رقم زده. چرا که پیکار برای نان و آزادی دوروی سکه شده و برهم منطبق شده است. یعنی دیسکورسی عدالت خواه و مدرن با مطالبه ی عدالت و آزادی شکل گرفته است که صاحب گفتمانی همه شمول ، عقلانی و سکولار است

. این جنبش خیزشی از دل خلق است نه اپوزیسیون نماهای خارج نشین و محبین بیت رهبری در لندن و بی_بی_سی  و دیگر اپورتونیست ها.

اینبار فرودستانند که به ستوه آمده اند

آثار شلاق های آق_دره

آثار زخم های کهریزک

آثار سرهای بی گناه بر دار

آثار سیلی بر صورت فقیر دستفروشان است

و حال با سرکوب و دستگیری گسترده ی مردم و دانشجویانی مواجه هستیم که نگارنده به فراخور فعال دانشجویی بودن

اسامی دانشجویان بازداشت شده تا جاییکه  مطلع هستم به شرح زیر به اطلاع عموم مردم رسانده و خواسته و مطالباتمان را  دادخواهی مینمایم:

لیلا حسین زاده، سینا ربیعی، محسن حق شناس، میکائیل قلی راد، پدرام پذیره، محمد محمدیان، علی مظفری، مهدی وهابی ثانی، سهیل موحدان، آرش آوری، دانیال ایمان، امیرحسین علم طلب، مجید اکبری، محسن ترابی، کسری نوری، عارف فتحی، محسن میرمحسنی، احسان محمدی، سینا عِمران، تارخ ملکی روزبهانی، سها مرتضایی، محمد احمدیان هروی، نگین آرامش، محمدامین اصانلو، یاسمن محبوبی، حسام حسین‌زاده، پیمان گراوند، سما درخشانی، فائزه عبدی پور، مجید مسافر، محمد خانی، سیاوش امجدی، محسن شاهسون، سینا غفاری، محمد شریفی مقدم ریابی، فرشید تاج میری، نبی تردست، امید جمشیدی، امین خسروی، علی اسدی، علی براتعلی، سهیل آقازاده ، میثم شریف و علی قدیری.

قدر یقین این دستگیری و سرکوب آتشی زیر خاکستر دفن میکند که عوامل سرکوب را روزی در میان شعله های این آتش تبدیل به خاکسترها خواهد کرد.

مسببین این دستگیریها بترسند از مشت های گره خورده فرودستان.

بترسند از طغیان خلقی که ۴۰ سال در خفقان، سکوت پیشه کرده است.

آری حالا مردم و دانشجویان همراه با مردم به تنگ آمده از خفقان و استبداد و گرانی با فریادهای ناشی از بحران معیشت شان و از برای آزادی اسیر زندان های  بیدادگاه حاکمیت هستند که  شعارشان نان و کار و آزادی است. دانشجویانی که دیگر گول اصلاح طلب و اصولگرا را نخواهند خورد و این قیام مردمی با چنین سرکوبهایی خاموشی نخواهد یافت و آزادی بی قید و شرط و فریاد رسی این دانشجویان مطالبه ی به حق عموم مردم است.

بیانیه جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران در حمایت از قیام سراسری

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

 

نظر بدهید