بورسیه دانشجویی نورچشمی‌ها برای چیست؟-قسمت پایانی

0
715
بورسیه دانشجویی نورچشمی‌ها
بورسیه دانشجویی نورچشمی‌ها برای چیست؟-قسمت پایانی

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۶/۹-بورسیه دانشجویی نورچشمی‌ها برای چیست؟-قسمت پایانی

وی با بیان اینکه آمار دقیقی در مورد کسانی که به‌واسطه حکم دیوان قرار است به استخدام دانشگاه درآیند در اختیار ندارم گفت: بسیاری از بورسیه‌ها که تصمیمات متفاوتی در موردشان گرفته شده است، عملاً با عناوین مختلف جذب شده‌اند و نسبت به کل آن تعداد، افراد محدودی جذب نشده‌اند که البته بنده به‌عنوان نماینده مجلس به تعلل وزارت علوم در این زمینه ایراد دارم و از وزیر علوم سؤال کرده‌ام و سؤالم تحت رسیدگی است و هنوز به صحن ارجاع نشده است.
«سؤال من این است که چگونه افرادی که به‌طور عادی بورسیه شده‌اند و پس از بازگشت به کشور باید مراحل مقدماتی طی شود، این روند مدتی به طول می‌انجامد، ولی این افراد که بورسیه آن‌ها محل اشکال است بدون طی این مراحل، قرار است جذب شوند؟
به نظر می‌رسد مرجع قضایی در مورد آن‌ها تبعیض مضاعفی داشته است.
یکی تبعیض در مورد نحوه ورود آن‌ها برای برخورداری از بورسیه که بدون رقابت و غیرقانونی وارد شده‌اند و از سوی دیگر، یک تبعیض هم در بحث جذب آن‌ها.
این که در حالی که صلاحیت آن‌ها جای بحث دارد و صلاحیت علمی آن‌ها هنوز احراز نشده است، با حکم دیوان، دانشگاه مکلف به استخدام مستقیم این افراد باشد.
بر اساس اطلاعات من این روند از دانشگاه تربیت مدرس آغاز شده است.
وی به لیست ۹۸ نفره از آقا و آقازاده که نامشان در پرونده بورسیه‌های غیرقانونی وزارت علوم آمده است اشاره کرد و گفت: در این لیست که در اختیار من است از نماینده مجلس، فرماندار، فرزند امام جمعه، فرزند و داماد پروین احمدی‌نژاد، مدیرکل روابط عمومی، فرزند مشاور وزیر علوم، فرزند رئیس دانشگاه وجود دارد. افرادی با معدل ۱۳.۳ ، ۱۲.۱۷و کبر سنی متولد سال ۱۳۴۵، معدل ۱۲.۴۶ کبر سن متولد ۱۳۵۳ و… انواع و اقسام افراد وجود دارد.

باتوجه به نکاتی که این نماینده مجلس رژیم اشاره میکند می توان تازه نوک کوه یخ بند و بستهای رژیم برای جا زدن مهره‌های اطلاعاتی به عنوان دانشجو و چپاول و حق خوری و حق کشی را که در وزارت علوم حاکم است را دید.
که چگونه آقا زاده ها و فرزندان امامان جماعت و نمایندگان مجلس بدون داشتن صلاحیت علمی و با کبر سن و معدل پایین مشمول بورسیه های تحصیلی می شوند و پس از آن نیز بدون فوت وقت طبق دستور دیوان عالی اداری دانشگاه ها موظف هستند که آنان را استخدام کنند.
در کشوری که دانشجویانش روزانه از هزینه های گزاف تحصیلی کمرشان خم شده است
دانشجویانی که درگزینش های دانشجویی تنها بخاطرعقایدشان از ادامه تحصیل منع شده اند!
دانشجویانی که تنها به علت زندانی بودن اقوامشان در دهه شصت از امکان ورود به دانشگاه محروم شدند!
اعتراضات دانشجویان علیه بورسیه‌های تبعیض آمیز بی تردید جلوه‌ای از حق خواهی آنان است که در افشای ماهیت ضد دانشجویی اقدامات رژیم و بستن دست آن مؤثر است.

بورسیه دانشجویی نورچشمی‌ها

بورسیه دانشجویی نورچشمی‌ها برای چیست؟-قسمت پایانی
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

نظر بدهید