بورسیه دانشجویی نورچشمی‌ها برای چیست؟-قسمت اول

0
673
بورسیه دانشجویی نورچشمی‌ها برای چیست؟-قسمت اول
بورسیه دانشجویی نورچشمی‌ها برای چیست؟-قسمت اول

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۶/۸-بورسیه دانشجویی نورچشمی‌ها برای چیست؟-قسمت اول

از دوران احمدی‌نژاد که موضوع ۳ هزار بورسیه غیر قانونی برای دانشجویان نورچشمی رژیم و آقازاده ها افشا شد زمان زیادی نمی گذرد.

چرا که هم یک مقوله امنیتی و جاسوسی برای نظام را حل می‌کرد و هم چشم انداز برنامه‌ریزیهای غارتگرانه را تضمین می‌کرد.

در سال ۹۳ مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم در کابینه روحانی در دعواهای باندی در ۴ خرداد ۹۳ اعلام کرد:«تخلف بیش از ۳ هزار دانشجوی بورسیه شد».

 افتضاح آنقدر بالا گرفت که خامنه‌ای ولی فقیه رژیم در ۱۵ تیر همان سال زیر عنوان «دانشگاهها را از حاشیه سازی دور نگه‌دارید» و «به بورسیه‌ها خیلی ظلم شده است» فرمان آتش بس باندی برای سرپوش گذاشتن بر گندزار باصطلاح دانشجویان بورسیه‌ای نورچشمی رژیم بود.

از آنجا که این باصطلاح دانشجویان هیچ هدفی جز جاسوسی و مزدوری برای رژیم در خارج از کشور نداشتند، توانستند بر اثر سیاست مماشاتی که کشورهای اروپایی با رژیم ولایت فقیه داشتند، بدون کمترین برخوردی کارشان را پیش ببرند.

اما بعد از تغییر دولت آمریکا و لو رفتن جاسوسیهای رژیم از جمله از طریق همین بورسیه‌های نورچشمی و دستگیری یا استرداد برخی آنها یا بحث بازگرداندن آقازاده ها از آمریکا یکبار دیگر موضوع بورسیه‌های پوششی روی میز آمده است.

 البته یکسوی دیگر این تبهکاری، دانشجویان لایق و مستعد ایران هستند که از دریافت بورسیه به طور معمول محروم می مانند.

شکایت‌های دانشجویان به  دادن بورسیه های غیر قانونی به افرادی که صلاحیت دریافت بورسیه رانداشتند البته در این نظام راه به جایی نخواهد برد.

 ماجرای بورسیه های غیر قانونی به مصداق مشت نمونه خروار باندهای مافیایی نظام از غارت و چپاول در وزارت علوم می باشد.

ماجرای بورسیه های غیر قانونی ولیست ۹۸نفره آقا زاده ها که اخیرا رو شده  یکی از موارد شکایت دانشجویان است که نسبت به این حق خوری و حق کشی اعتراض دارند.

دادن بورسیه های غیر قانونی  نقض آشکار دیوان عالی کشوری می باشد که توسط نمایندگان مجلس همین رژیم ودر جنگها باندی رو شده است.

هردم از این باغ بری می رسد تازه تر از تازه تری می رسد

مسٍآله بورسیه های غیر قانونی که به آقازاده ها و فرزندان  امامان جمعه داده شده این روزها داغ و در رسانه های حکومتی نیز به آن اشاره شده است .

از آنجایی که بورسیه های تحصیلی یا همان کمک هزینه  ای که دانشگاه ها و مراکز علمی به دانشجویان مستعد اعطا می کنند در نظام حاکم بر ایران کاملا وارونه و لوث شده است و مانند تمامی ارگانهای دیگر در انحصار آقازاده ها و پاسداران و نمایندگان مجلس و امام جمعه های ریایی است؛ جا دارد که اشاره ای به غارتها و چپاول های آموزشی در وزارت علوم جمهوری جنایت بپردازیم.

محمود صادقی نماینده مجلس مردم تهران و عضو کمیسیون آموزش  مجلس در واکنش به اقدام اخیر دیوان عالی کشور گفت:

«حکم دیوان، الزام دانشگاه‌ها به استخدام فارغ‌التحصیلانی است که با فرآیند بورسیه‌های غیرقانونی تحصیل کرده‌اند، اما در مورد صلاحیت دیوان باید گفت که بر اساس مصوبه جلسه ۶۳۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی که در مورد مباحث مربوط به جنبه‌های آموزشی است، تصمیمات اتخاذ شده از سوی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در امور و شمول علمی را از صلاحیت دیوان عدالت اداری و سایر مراجع قضایی خارج دانسته است».

او ادامه داد:

«همچنین مطابق بند ۲ مصوبه ۷۶۰ مورخ ۱۲ / ۱۲ / ۹۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی، رسیدگی به دعاوی مربوط به تصمیمات دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در این امور (شمول علمی) فقط در صلاحیت هیات عالی تجدیدنظر وزارت علوم است.

 بنابراین ورود دیوان عدالت اداری از جهت صلاحیت اشکال دارد و احکام صادر شده، صرف‌نظر از ماهیت احکام که بحث شکلی و صلاحیتی است، در بحث ماهیت هم ایراداتی به آن وارد است.

ادامه دارد………

بورسیه دانشجویی نورچشمی‌ها برای چیست؟-قسمت اول
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

نظر بدهید