بشنویم حرف دانشجویان را درهشتک از_دانشبنگاه_ بگو قسمت دوم

0
710
بشنویم حرف دانشجویان را درهشتک از_دانشبنگاه_ بگو قسمت دوم
بشنویم حرف دانشجویان را درهشتک از_دانشبنگاه_ بگو قسمت دوم

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۸/۱۰-بشنویم حرف دانشجویان را درهشتک از_دانشبنگاه_ بگو قسمت دوم

بشنویم حرف دانشجویان را درهشتک از_دانشبنگاه_ بگو قسمت دوم

-سال ۹۴ ترم پنجم رشته ی زیست شناسی بودم که به خاطر مشکلات مالی مجبور شدم دانشگاه رو ول کنم.

-محمد شریفی مقدم و هزار هزار دانشجویی که بر سر نهادهای امنیتی، کالایی سازی آموزش و سیاست های حذفی منتقدان و مطرودان و فرودستان جامعه در دانشگاه فریاد میزدند و میزنند …

ب-عد از کلی دعوا با انواع مدیران دانشگاه و حتی نوشتن شکایت در وزارت علوم، هنوز مدرک ارشدم رو از سال ۹۳ تحویل نگرفتم چون حاضر نبودم و نیستم پول اون واحدهای پیش‌نیاز که به زور کردن چپوندن تو چارت واحدهای درسی روزانه بدم.

-این که استخر شریف جای این که برای دانشجو باشه پر بود از سانس‌های آموزشی عموم، سانس اساتید و در نهایت برای یک آبتنی ساده باید توی بخش کوچیکی شنا می‌کردی تا «مزاحم» کلاس عموم نشی

-کوی دانشگاه تهران در کنار سلف چندتا رستوران خصوصی داره که غذاهاش افتضاح تر و گرون تر از غذای سلف هست. شما میتونی غذا با سوبسیدی که دولت میده غذا بخری و مابقی رو پرداخت کنی. جالب اینجاست که این بنگاه‌ها تبدیل شدند به بازار سیاه برای خرید و فروش سوبسید دولت

-در جریان تجمع صنفی سال ۹۵ در اعتراض به پولی سازی دانشبنگاه خواجه نصیر یکی از مسئولان ارشد دانشگاه گفت با قانون جدید سنوات هم کیفیت آموزش بالاتر می رود هم کیفیت فضای دانشجویی.
منظورش این بود دانشگاه جای پولدار های فول اچ دی است نه فرزند کارگر…

-تا آن جا که ذهن یاری می کند، دیری است که مسوولین کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران، تالار امینی این کتابخانه را بواسطه فضای فراخ و موقعیت مناسبش، متداوما در اجاره فلان “همایش موفقیت” یا بهمان “شرکت سرمایه گذاری” و آمد و شد آدم های غریبه با دانشگاه درآورده اند.

-به دلیل ایمنی پایین و آسیب دیدن خوابگاه در زلزله‌های سال قبل، دانشگاه باهنر بخشی‌هایی از خوابگاه رو امسال خالی گذاشته و عوضش خوابگاه‌های خصوصی توی دو سال اخیر یکی یکی اضافه شدن.

-دانشبنگاه آنجا که دانشگاه تهران برای بازسازی باشگاه اساتید و نونواری بوفه های دانشکده ها سر از پا نمیشناسد اما وقتی پای مطالبه خرید و تهیه کتاب بویژه کتب خارجی میرسد، کاسه گدایی پیش میکشد.

-پارکینگ اصلی دانشگاه عباسپور، توی دانشگاه بود. پارکینگ رو از داخل دانشگاه انتقال به بیرونی ترین درب دانشگاه(درب غربی) که در پی اون هم اعتراض بچه ها و تحصن و کمیته و حکم خوردن بود.
الان همون پارکینگ رو کرایه دادن به افرادی خارج از دانشگاه و جا برای دانشجوها نیست

-دانشگاه پلی‌تکنیک:
سال ۹۶ کل ظرفیت: ۱۳۹۵ نفر و درصد دانشجویان پردیس: ۲۲
سال ۹۷: کل ظرفیت: ۱۳۱۰ نفر و درصد دانشجویان پردیس: ۲۷
کاهش ۱۲۵ نفر از ظرفیت روزانه و افزایش ۴۰ نفری ظرفیت پردیس
حرکت تدریجی به سمت هدف دکتر معتمدی: برابر شدن تعداد ظرفیت پردیس و روزانه

-در محدودیت شدید کلاس به سر میبریم و بخاطر کمبود کلاس نصف درس‌ها ارائه نمیشه چون کلاسای دانشگاه رو اجاره دادن به موسسات مختلف.

بشنویم حرف دانشجویان را درهشتک از_دانشبنگاه_ بگو قسمت دوم

-وقتی دسترسی به آموزش‌رایگان ملغی شده، زمانی که اعتراضات صنفی به کالایی‌سازی آموزشْ منجر به احکام سنگین، حبس و تشدید فضای امنیتی در دانشگاه‌هاست، مادامی که سلف‌های مکمل و حتی تنفس در فضای دانشگاهْ مستلزم داشتن جیبی پُر پوله «دانشبنگاه» نام تمامی دانشگاه‌هاست

-مسئولان وزارت علوم و دانشگاه‌ها معمولا در برابر کنکور با این استدلال که باعث پایین اومدن سطح علمی دانش‌آموز و دانشجو می‌شه، ژست مخالف می‌گیرن. همین‌ها وقتی پول بیاد وسط و درآمدزایی داشته باشه، با «مافیای کنکور» همکار می‌شن. اساتید هم که مثل همیشه خفه و راضی.

بشنویم حرف دانشجویان را درهشتک از_دانشبنگاه_ بگو قسمت دوم

-دانشکده فنی دانشگاه تهران روزهای تعطیل جز دانشجویان دکتری و ارشد مجوزدار رو راه نمیده از فضای دانشگاه استفاده کنند ولی اجاره داده کلاس کنکور و کلاس های متفرقه برگزار بشه.

بشنویم حرف دانشجویان را درهشتک از_دانشبنگاه_ بگو قسمت دوم

ما در مقابل کارشکنیهای نهادهای امنیتی و انضباطی سکوت نمی‌کنیم.
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو

نظر بدهید