بزرگترین حمله سایبری به دانشگاه‌ها و مدرسه‌های عالی آلمان توسط رژیم ایران

0
823
بزرگترین حمله سایبری به دانشگاه‌ها
بزرگترین حمله سایبری به دانشگاه‌ها و مدرسه‌های عالی آلمان توسط رژیم ایران

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۲/۴-بزرگترین حمله سایبری به دانشگاه‌ها و مدرسه‌های عالی آلمان توسط رژیم ایران

حمله هکرهای ایران به دانشگاه‌ها و مدرسه‌های عالی آلمان
به گزارش یک هفته نامه آلمانی هکرهای ایرانی شمار زیادی از اسناد و نتایج پژوهش‌های منتشرنشده ۲۳ دانشگاه و مدرسه عالی آلمان را ربوده‌اند. بر اساس این گزارش، کارشناسان در ردیابی هکرها به موسسه “مبنا”ی ایران رسیده‌اند.

هفته‌نامه اشپیگل در شماره هفدهم خود که روز شنبه (۲۱ آوریل / ۱ اردیبهشت) منتشر شد از حمله هکرهای موسسه “مبنا” به دانشگاه‌ها و مدرسه‌های عالی آلمان گزارش داد.
در این گزارش آمده است که کارشناسان امنیتی آلمان، این موسسه را وابسته به سپاه پاسداران می‌دانند.

حمله‌های هکری که در سال ۲۰۱۴ آغاز شده و هنوز هم ادامه دارند، متوجه ۲۳ مرکز آموزشی و پژوهشی آلمان بوده‌اند.
هکرها تاکنون موفق به ربایش اطلاعات ۳۴ همکار این مراکز، شامل اسناد و نتایج منتشرنشده پژوهش‌های علمی و همچنین پایان‌نامه‌های دکترا و گزارش نشست‌های علمی شده‌اند.
دادستان کل آلمان در این راستا پرونده‌ای برای پی‌گیر قضایی سارقان که اتهام آنها “فعالیت جاسوسی” اعلام شده، تشکیل داده است.
کرین هاسولد، کارشناس امنیت سایبری و کارمند پیشین پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) که از دسامبر ۲۰۱۷ تاکنون برای ردیابی هکرها فعالیت می‌کند، به اشپیگل گفته است: «این بزرگ‌ترین حمله سایبری به دانشگاه‌های جهان است».

تحریم‌”مبنا”

سوم فروردین سال جاری (۲۳ مارس) وزارت دادگستری ایالات متحده ۹ شهروند ایرانی و موسسه “مبنا” را به فهرست تحریمی‌های این کشور افزود.
اتهام این موسسه، هک کردن صدها دانشگاه در کشورهای گوناگون و ده‌ها شرکت یا موسسه وابسته به دولت آمریکا و سازمان ملل اعلام شد.

به گفته راد روزنستاین، معاون وزیر دادگستری آمریکا، این هکرها کامپیوترهای نزدیک به ۳۲۰ دانشگاه در ۲۲ کشور را هک کرده‌اند. روزنستاین مدعی شد که برای تهیه و نگه‌داری اسناد و اطلاعاتی که ربوده شد‌‌ه‌اند، حدود سه میلیارد دلار هزینه شده است.

اکثر این حملات گسترده سایبری به روش فیشینگ و با ارسال ایمیل انجام گرفته است. ایمیل های جعلی برای دانشمندان و کارکنان این دانشگاه ها ارسال شده است. سپس به محض باز شدن و کلیک روی لینک، رایانه آن ها آلوده شده است.
هفته نامه اشپیگل در گزارشی از حمله هکرهای ایرانی به دانشگاه های آلمان خبر داد و گفته است و تعداد زیادی از اسناد، نتایج پژوهش، پایان نامه‌های دکترا و گزارش گردهمایی‌های علمی را به سرقت برده‌اند.

بزرگترین حمله سایبری به دانشگاه‌ها
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین

نظر بدهید