برگزاری مراسم چهلم محمد راجی از دراویش گنابادی که در زندان به قتل رسید

0
700

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۱/۱۰-برگزاری مراسم چهلم محمد راجی  از دراویش گنابادی که در زندان کشته شد

روز پنجشنبه ۹ فروردین ماه؛ مراسم چهلم محمد راجی در الیگودرز برگزار شد. وی که همراه با تعدادی دیگر از دروایش در اعتراض خیابان پاسداران تهران دستگیر شده بود پس از دستگیری زیر شکنجه نیروهای امنیتی به قتل رسید.

بیشتر بدانیم:

 محمد راجی ؛‌یکی از دراویش گنابادی درحین بازجویی کشته شد

 کشته شدن یک دراویش گنابادی در حین بازجویی

محمد راجی، یکی از دراویش گنابادی که در روز اول اسفندماه در گلستان هفتم بازداشت شده بود، بر اثر ضربات وارده در حین بازجویی در بازداشتگاه پلیس به شهادت رسید.

به گفته‌ی خانواده‌ی آقای محمد راجی، مأمورین اداره آگاهی شاهپور، روز شنبه ۱۲ اسفند ماه؛ طی چندین تماس تلفنی از آنان خواسته بودند که به همراه عکس و مدارک شناسایی آقای راجی، به اداره دهم آگاهی شاهپور مراجعه کنند.

مأمورین در پاسخ به سوال خانواده‌ی آقای راجی که این درخواست بر چه مبنای حقوقی و قانونی‌ست اعلام کردند که این امر برای شناسایی زندانیان است.

صبح امروز یکشنبه ۱۳ اسفند ماه؛ با مراجعه‌ی خانواده‌ی ایشان به اداره دهم آگاهی شاهپور، مأمورین انتظامی اطلاع دادند که آقای راجی در کما به‌سر می‌برد اما ساعاتی بعد طی تماس تلفنی به خانواده‌ی وی اطلاع می‌دهند که وی فوت شده و در مراجعه‌ی بعدی حضوری خانواده به پلیس، اعلام می‌شود که وی در اثر ضربات وارده در حین بازجویی فوت شده است.

محمد راجی از بامداد یکم اسفند که در گلستان هفتم دستگیر شده تاکنون تماسی با خانواده‌ی خود نداشته است. در حال حاضر تحقیقات خانواده به همراه وکلای مدافع در این خصوص ادامه دارد.

محمد راجی متولد دی‌ماه ۱۳۴۰ شهرستان الیگودرز است. وی در سال ۱۳۸۳ با جدا شدن از سپاه به کشاورزی در منطقه روستای مزرعه‌آباد الیگودرز مشغول می‌شود. این درویش گنابادی دارای ۵ فرزند است که در حال حاضر یکی از پسران ایشان به نام محمدعلی راجی که در حوادث گلستان هفتم بازداشت شده در زندان فشافویه در بازداشت به‌سر می‌برد.

از فرماندهان سابق سپاه بوده که در طول ۸ سال جنگ فرماندهی چند گردان سپاه در منطقه‌ی کردستان را به عهده داشته و از جانبازان جنگ نیز بوده است.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید