بحران بی آبی و قطع آب به دانشگاهها هم کشیده شد!

0
749
قطع آب
بحران بی آبی و قطع آب به دانشگاهها هم کشیده شد!

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۵/۸-بحران بی آبی و قطع آب به دانشگاهها هم کشیده شد!

  تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه آزاد تهران

روز  دوشنبه ۸مرداد ۹۷  دانشجویان دانشگاه آزاد  تهران در اعتراض به قطعی آب  تجمع کرده و اعتراض کردند.

بیشتر بدانیم:

معضل بی آبی و محرومیت مردم  از آب روز به روز گسترش می باید.

سایت اقتصاد نیوز درتاریخ ۸مرداد۹۷نوشت:

۱۰۷ شهر ایران در وضعیت قرمز تنش آبی

با آنالیز تنش آبی در ۳۳۴ شهر ایران اعلام شد

۱۰۷ شهر ایران در وضعیت قرمز تنش آبی

اقتصادنیوز : لقب کم‌بارش‌ترین و خشک‌ترین سال آبی ایران در نیم قرن اخیر به سال ۱۳۹۷ تعلق گرفت؛ لقبی که پیش از این متعلق به سال آبی ۸۷-۸۶ بود. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد کاهش بارش‌ها، تغییرات اقلیمی و گرم شدن زمین و تداوم مصرف بی‌رویه آب در بخش‌های مختلف باعث شده تا سال ۹۷ شرایط دشوارتری از نظر کمبود منابع آبی در کشور را از سر بگذراند؛ به‌گونه‌ای که گفته می‌شود تابستان امسال ۳۳۴ شهر با جمعیت حدود ۳۵ میلیون نفر در معرض تنش آبی قرار خواهند گرفت.

براساس ترکیب جمعیتی در حال حاضر ۱۶۵ شهر با جمعیت ۵/ ۱۰ میلیون نفر در وضعیت زرد، ۶۲ شهر با جمعیت ۸/ ۶ میلیون نفر در وضعیت نارنجی و ۱۰۷ شهر با جمعیت ۲/ ۱۷ میلیون نفر در وضعیت قرمز تنش آبی قرار دارند.

سایت دویچه وله درتاریخ ۹-۷-۲۰۱۷ نوشت:

۹۴ درصد مساحت ایران درگیر خشکسالی درازمدت است

رئیس مرکز خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ایران آماری نگران‌کننده از وضعیت خشکسالی در ایران ارائه داده است. به گفته او ۹۴ درصد مساحت ایران دچار پدیده خشکسالی هواشناسی است که اولین مرحله از خشکسالی محسوب می‌شود

شاهرخ فاتح، رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ایران در گفت‌وگویی با ایسنا (چهارشنبه ۱۸ مرداد/۹ اوت) آماری نگران کننده را ارائه داد و گفت که  ۹۴ درصد مساحت ایران با پدیده خشکسالی هواشناسی بلندمدت درگیر است. به گفته او خشکسالی هواشناسی بلندمدت در استان‌های خوزستان، قم و خراسان شمالی در وضعیت وخیم قرار دارد. خشکسالی همچنان در پهنه‌های وسیعی از کشور پابرجا است و همه نقاط کشور به نوعی با درجات خفیف تا بسیار شدید خشکسالی بلندمدت دست و پنجه نرم می‌کنند..

قطع آب
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

نظر بدهید