بالارفتن سرکوب و تفتیش در خوابگاه دانشگاه تهران

0
824
بالارفتن سرکوب و تفتیش در خوابگاه دانشگاه تهران
بالارفتن سرکوب و تفتیش در خوابگاه دانشگاه تهران

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۷/۱۹-بالارفتن سرکوب و تفتیش درخوابگاه دانشگاه تهران

بالارفتن سرکوب وتفتیش درخوابگاه دانشگاه تهران

شورای صنفی دانشجویان در زمینه اعمال فشار بر روی دانشجویان در رابطه به ترددات دانشجویان اعتراضاتشان را بانوشتن نکاتی رسانه ای کردند
این نکات مبنی بر کنترل و محدود کردن دانشجویان در تردداتشان می باشد
دربخشی از این نکات آمده است: این روزها اخباری به گوشمان می‌رسد که نه تنها در راستای بهبود قوانین و رفع تبعیض‌ها نیست، بلکه هرچه بیشتر دانشجو را تحت نظارت و کنترل خود آورده و امکان سرکوب سیستماتیک دانشجویان را فراهم کرده‌است. ثبت دقیق جزییات هر نوع ورود و خروج دانشجویان در سامانه‌ی آموزش گلستان از دستاوردهای جدید نیروی امنیتی درون‌دانشگاهی برای «پادگان» کردن آن است.

-برای مثال سخت‌گیری در ثبت الکترونیکی مشخصات دقیق مهمان از جمله آن‌هاست. با این حال حافظه‌ی تاریخی دانشگاه تا کم‌تر از یک دهه‌ی پیش سهولت عبور و مرور مهمان در کوی دانشگاه را از یاد نبرده‌است.
مسأله به همین‌جا ختم نمی‌شود‌؛ تأخیر دختران در سیستم گلستانشان هم ثبت می‌شود! زین پس علاوه بر توهین‌های غیرانسانی و تفتیش مفتش‌های خوابگاه، می‌بایست حواسمان به کنترل سیستماتیک سامانه‌ی گلستان هم باشد! چنین مواردی و افزودن تنگناها و مقررات کنترل‌کننده، به‌جای برآوردن مطالبات دانشجویان، رفع محدودیت‌ها و تبعیض‌ها و بازنگری قوانین به نفع دانشجویان، به ما نشان می‌دهد مسئولان دانشگاه نه نماینده‌ی دانشجویان که نماینده‌ی افرادی هستند که هر چه بیشتر برای پادگان کردن دانشگاه و فروش ساده‌تر آن مشتاق‌اند. چرا که مدت‌ها اعتراض دانشجویان بر ایشان، نه تنها بی‌اهمیت است بلکه در صورتی که منافعشان تأمین نشود به‌طور علنی در جهت مخالف خواست مسالمت‌آمیز ما، در کنار نیروهای امنیتی و قدرت‌مندان، صف‌آرایی می‌کنند.

گر چه مسئولان دانشگاه فکر می‌کنند با وجود وقایع اخیر دانشگاه و سرکوب گسترده ی فعالین صنفی، دانشجویان از مطالبات بر حق خود دست می‌کشند اما باید یادآوری کنیم مطالبات ما همواره در حال گسترش و تعمیق هستند و هر بار با بینشی استوارتر پیگیر آن‌ها خواهیم بود. چرا که خواسته‌های واقعی ما قابل حذف کردن نیست و دانشجویان در هر دوره شکل‌های اعتراض متنوع و متناسبی را پی خواهند گرفت و در کنار مطالبات گذشته‌ی خود مطالبات تازه‌تر را به سمت وضعیت برابر‌تر و رهایی‌بخش‌تر پیش خواهند برد.

چون فراموش نمی‌کنیم که دانشگاه تماماً از آن دانشجویان است و حق آنان است که در وقایع و تصمیم‌گیری‌های آن مشارکت مستقیم داشته

باشند.

اما واقعیت و راه حل چیست ؟
کنترل و فشار بر روی دانشجویان نشان دهنده ترس و هراس حاکمان تهران است که این هراس ناشی از قیام و گسترش آن می باشد.
زیرا که دانشجویان نشان دادند که طالب حق و حقیقت و دستیابی به حقوق خودشان و مردم هستند.

بالارفتن سرکوب وتفتیش درخوابگاه دانشگاه تهران

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو

نظر بدهید