بالاترین فساددر وزارت بهداشت دربیمارستانهای دانشگاهی اتفاق افتاده است

0
225
بالاترین فساددر وزارت بهداشت
بالاترین فساددر وزارت بهداشت دربیمارستانهای دانشگاهی اتفاق افتاده است

دانشجو آنلاین۱۳۹۸/۴/۳۱- بالاترین فساددر وزارت بهداشت دربیمارستانهای دانشگاهی اتفاق افتاده است

 بالاترین فساددر وزارت بهداشت دربیمارستانهای دانشگاهی اتفاق افتاده است
سعید نمکی وزیر بهداشت حسن روحانی با اشاره به فساد سازمان یافته در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، گفت: «یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار ارز تجهیزات پزشکی رفته و هنوز دقیقاً معلوم نیست چه کسی برده است و چه چیزی آورده و به چه کسانی داده است.»

 درهمین راستا  مزدک دانشور انسان‌شناس پزشکی گفت:
«اولین دلیل برای رخ دادن فساد، عدم شفافیت در وزارت بهداشت و درمان است. وقتی افراد سطح بالا مطمئن شوند کسی در کار آن‌ها سرک نمی‌کشد و یا نباید به نمایندگان افکار عمومی پاسخگو باشند، فساد شکل می‌گیرد.»
دومین نکته به طرح تحول سلامت برمی گردد. این طرح پول زیادی به وزارتخانه بهداشت و درمان واریز کرد. وزارت خانه‌ای که همچون دیگر وزارتخانه‌های اجتماعی عموما از کمبود بودجه رنج می‌برد ناگهان خود را اختیاردار منابعی یافت که در خواب هم نمی‌دید.
سعید نمکی گفت:

«با یک فساد سازمان یافته در دارو و تجهیزات پزشکی و حتی برخی شرکت‌های وابسته به وزارت بهداشت درگیر بودیم، ابایی ندارم بگویم بسیاری از این شرکت‌های وابسته به هیأت امنای ارزی هر یک به نوعی مشکل دارند، البته در حال حسابرسی هستیم و بعد از آن هم اغلب این شرکت‌ها منحل خواهند شد.»
وزیر بهداشت اضافه کرد: «یک جریان از بیرون وزارت بهداشت هدایت می‌شود و عده‌ای را تطمیع می‌کند .
تجهیزات و وسایل پزشکی سهم اصلی را در تخصیص منابع به خود اختصاص داده و با توجه به ساختار وزارت بهداشت و بیمارستان‌های دانشگاهی می‌توان حدس زد که بالاترین میزان فساد در این بخش اتفاق بیفتد.

فساد سازمان یافته و نهادینه شده درتمامی وزارت خانه ها رایج است غارت و چپاول هرم قدرت در تمامی سطوح این حاکمیت فاسد درطی ۴۰ سال بر مردم ایران تحمیل شده است بخصوص در بخش درمان که رابطه مستقیم با جان انسانها دارد چه مردمانی که ازفقر و ناداری در بیمارستانهای ایران جان باخته اند .دربیماستانهای دانشگاهی به اسم داشتن ابزار و ادوات پزشکی جهت آموزش پزشکان و پرستاران و کادر پزشکی جدید الورود چه حقوقی که پایمال نشده است؟

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین

نظر بدهید