باشروع سال تحصیلی جدید علیه تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها بپاخیزیم!

0
693
علیه تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها بپاخیزیم!
باشروع سال تحصیلی جدید علیه تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها بپاخیزیم!

دانشجو آنلاین ۱۳۹۷/۶/۱۴-باشروع سال تحصیلی جدید علیه تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها بپاخیزیم!

زن ستیزی، ویژگی ذاتی دیکتاتوری دینی حاکم است و اگر بخواهد از سرکوب و تبعیض علیه زنان دست بردارد، خود را نفی کرده است. این رژیم از حجاب اجباری به عنوان اهرمی برای سرکوب کل جامعه استفاده می‌کند.
دانشجویان دختر در سراسر ایران از این فشار مستثنی نبوده؛ حتی از فشاری مضاعف در دانشگاهها رنج می برند.
یکی از مواردی که این فشار را غیر قابل تحمل می کند تفکیک جنسیتی در دانشگاه هاست

آخوند جعفر سبحانی درتاریخ۲۶مهر۹۶ در دیدار فرهاد رهبر رئیس برکنار شده دانشگاه آزاد گفت:
تفکیک جنسیتی به این معنی است که هر کدام از دختران و پسران هرکدامشان در جایی درس بخوانند و عمل به این برنامه به عفت جامعه و دانشجویان کمک می‌کند.
روزنامه شرق۱۵آذر ۹۴نوشته است:
دانشگاه هنر اسلامی تبریز به ریاست دکتر محمدعلی کی‌نژاد یکی از پیشگامان طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌های کشور است که عضویت ریاست دانشگاه در شورای عالی انقلاب فرهنگی و اجرائی‌کردن خط فکری وی به هر قیمتی در دانشگاه تحت سیطره وی، گریبانگیر بسیاری از دانشجویان این دانشگاه شده است.
این دانشگاه از سال ۱۳۷۸ تأسیس شده و اساسنامه آن نیز بر تفکیک جنسیتی استوار است. مسئولان این دانشگاه به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌اند که حتی دانشجویان دختر و پسر در یک ترم وارد دانشگاه نشوند.
یعنی دانشجویان پسر در نیم‌سال اول سال تحصیلی سر کلاس‌ها حاضر می‌شوند و دانشجویان دختر در نیم‌سال دوم!
سخن دانشجویان:
مرجان، دانشجوی رشته معماری دانشگاه هنر و معماری تبریز می‌گوید:
«کلاً دکتر کی‌نژاد اخلاق‌های خاص خودش را دارد و شاید برای همین است که از دانشگاه هنر اسلامی تبریز که جزو زیباترین دانشگاه‌های کشور است، هیچ خبری نیست. رئیس دانشگاه ما دکتر محمدعلی کی‌نژاد از ابتدا ریاست این دانشگاه را برعهده دارد و اگر یک جست‌وجوی کوچک بکنید متوجه می‌شوید که چرا اصولاً صدایی از دانشگاه ما درنمی‌آید.
شرایطش خاص است؛ با اینکه به‌جرأت یکی از زیباترین دانشگاه‌های کل کشور است، کسی آن را نمی‌شناسد…».
این دانشجو ادامه می دهد:
«تابه‌حال اعتراضات بسیاری به‌صورت پراکنده به این طرح به‌صورت فردی و گروهی شده است و ریاست دانشگاه و افراد تحت امر ایشان با جواب‌های سرسری مانع از ادامه بحث و پیگیری در این مورد شده‌اند.
ایشان در جواب اعتراضات ما می‌گویند بروید ازدواج کنید، اگر با این مسأله مشکل دارید، انصراف بدهید و جای دیگری درس بخوانید، با این طرح می‌توانیم دو برابر بودجه تعیین‌شده از وزارت بودجه بگیریم، سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی امکانات بیشتری به دانشگاه‌های تفکیک جنسیتی ارائه می‌دهند و البته بحث در این مورد به‌صلاح دانشگاه نیست…».
بنابراین
وقتی که جنسیت‌گرایی را هدف قرار می‌دهید، دارید سنگ بنای ولایت‌فقیه را درهم می‌شکنید.
و‌وقتی که زن‌ستیزی آخوندها را نشانه می‌روید، قلب ایدئولوژی آن‌ها را نشانه رفته‌اید. در این صورت، دیگر نه فقه و شریعت آخوندی، و نه قوانین و فرهنگ ارتجاعی آن ها، تکیه گاهی پیدا نمی‌کند.

تفکیک جنسیتی از دیدگاه های واپسگرایانه و عقب مانده آخوندها می باشد ؛ که در دوران کنونی وبا بالاگرفتن قیام های مردمی در اقصی نقاط میهن؛ دانشجویان نیز باید این دستگاه ارتجاعی و عقب مانده و زن ستیزانه را از دانشگاه های ایران بزدایند.
بارها دختران دانشجو به علت رعایت نکردن «حجاب اجباری» مشمول مجازات هایی نظیر اخراج از دانشگاه و احضار به حراست و کمیته های انظباطی در دانشگاه ها شده اند؛ واژه کریه «بدحجابی» که برخاسته از فرهنگ قرون وسطایی آخوندها می باشد حق آزادی و امنیت را از دختران دانشجو ی ایرانی نقض کرده و دردانشگاه های ایران جایی ندارد.
سال جدید تحصیلی را سال تهاجم علیه این قوانین زن ستیزانه در سراسر دانشگاه ها خواهیم کرد.

علیه تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها بپاخیزیم
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95
#دانشجو_آنلاین
#دانشجو_براندازم

نظر بدهید