بازداشت همسرکاووس سید امامی درهنگام خروج ازایران

0
1069
بازداشت همسرکاووس سید امامی درهنگام خروج ازایران
بازداشت همسرکاووس سید امامی درهنگام خروج ازایران

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۱۲/۱۷-بازداشت همسرکاووس سید امامی درهنگام خروج ازایران

امروز پنج شنبه هفدهم اسفند ماه؛ هنگامی که خانم مریم ممبینی قصد سوار شدن به هواپیما برای پرواز بمقصد کانادا را همراه با دو فرزندش داشت توسط مقامات ایرانی بازداشت شد. به دو پسر وی اجازه ترک ایران داده شده و در حال حاضر در هواپیما در حال پرواز بطرف ونکوور کانادا هستند.

رامین سید  امامی گفت:” بعد از اینکه بطور مستمر مورد آزار و اذیت و تهدید بودیم, خانواده ما تصمیم گرفت بخاطر ایمنی خودمان ایران را ترک کنیم. او گفت خانواده اش از زمان مرگ پدرش در یک وضعیت” هرج و مرج و وحشت کامل” در ایران بسر میبرده اند.

وزیر خارجه کانادا در یک پیام توئیتری گفت او از بازداشت مریم ممبینی” برآشفته” شده است و خواهان این شد که به وی اجازه بازگشت به کانادا داده شود.

شایان ذکر است که

چهارشنبه شب ۱۶ اسفند ۹۶ همسر کاووس سیدامامی که تصمیم داشت، به اتفاق دو پسرش رامین و مهران ایران را به مقصد کانادا ترک کند، در آخرین دقایق قبل از پرواز ممنوع الخروج شد.

بیشتر بدانیم :

کاووس سید امامی استاد دانشگاه امام صادقی وعضوهئیت علمی دانشگاه بود.

این فعال محیط زیست در دانشگاه‌های آمریکا تحصیل کرده و در سال ۱۳۷۰ دکترای خود را در رشته جامعه‌شناسی از دانشگاه اورگان گرفته بود.

او در ایران در دانشگاه امام صادق تدریس میکرده است و ده ها کتاب ومقاله منتشرکرده است.

کاووس سیدامامی، دکترای جامعه شناسی و عضو هیئت علمی دانشکده معارف اسلامی و علوم سیاسی دانشگاه امام صادق بود. او همزمان مدیرعامل مؤسسه «حیات وحش میراث پارسیان» بود

مرگ مشکوک  که فرزند آقای امامی در توییتر خود نوشته است :
«خبر مرگ پدرم، کاووس سیدامامی، برایم باور کردنی نیست. کاووس در ۴ بهمن دستگیر شد و ناگهان از دادسرا مادرم، مریم ممبینی، را جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ احضار می‌کنند و خبر مرگ همسرش را به او می‌دهند. می‌گویند خودکشی کرده…. هنوز باور نمی‌کنم، نمی‌کنیم

بازداشت همسرکاووس سید امامی درهنگام خروج ازایران

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید