ایران – ۲۳ نوامبر۲۰۰۰- ۲آذر۱۳۷۹کنفرانس جهانی زنان آغاز به کارکرد

0
550
۲۳ نوامبر۲۰۰۰- ۲آذر۱۳۷۹کنفرانس جهانی زنان آغاز به کارکرد

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۹/۲دراین روز کنفرانس جهانی زنان علیه خشونت در شهر بارسلون اسپانیا با شرکت ۱۰۰۰زن از ۱۰۰ کشور جهان آغاز به کار کرد.
هیأتی از جامعه زنان ایرانی در آمریکا، هوادار شورای ملی مقاومت، در این کنفرانس که برای اولین بار تحت عنوان کنفرانس جهانی زنان علیه خشونت تشکیل می‌شد، شرکت کرد و طی سخنرانی و ملاقاتهایی با خانمها آنا بوتلا، همسر نخست‌وزیر و تروینو وزیر کار و امور اجتماعی اسپانیا، به افشای جنایتهای حکام ایرانی علیه زنان پرداختند.
خانم نولین هیزر، مدیرکل سازمان یونیفم (بنیاد توسعه ملل ‌متحد برای زنان)، که نقش رهبری کننده‌یی در مورد طرح مسأله خشونت علیه زنان در سطح بین‌المللی ایفا می‌کند، در سخنرانی خود در این کنفرانس گفت:
تا شروع دهه ۸۵بحث خشونت علیه زنان تنها در لیست مسائل برابری و توسعه و صلح برای زنان وجود داشت. ولی به مرور زمان، بعد از فعال شدن هر چه بیشتر زنان در امور اجتماعی، روشن شد که مسأله خشونت جنسی، ابتدایی‌ترین و بارزترین مانع برای حرکت به سمت برابری می‌باشد. در سالهای اخیر، در نتیجه تلاشهای جنبش بین‌المللی زنان، مسأله خشونت علیه زنان، جایگاه خود را به‌عنوان یک موضوع مرکزی، در بین جوامع مختلف باز کرده است. خشونت و تبعیض سیاسی یکی از اشکال اصلی خشونت علیه زنان می‌باشد و آنها را از حقوق اجتماعیشان محروم ساخته است.
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید