ایران – ۱۶آذر امسال را چگونه برگزار کنیم؟

0
759
۱۶آذر امسال را چگونه برگزار کنیم؟

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۹/۴-با نگاهی به شرایط کنونی که در آن قرار داریم؛ فرصت خوبی برای جنبش دانشجویی فراهم هست تا چرخها را به حرکت درآورده و حقوق سیاسی ـ صنفی خود را بازپس بگیرد؛ چرا که حاکمیت بر اثر شکستهای متعدد؛ ضعیف و کنترلش بر اوضاع محدودتر و به اصطلاح تیغ سرکوبش، کندتر شده است، و هرچه جلوتر می‌رویم، آثار درهم شکستگی این نظام بیشتر به چشم می‌خورد.
در چنین شرایطی دانشجویان عزیز در ۱۶آذر امسال باید از چنین فرصتی برای بازسازی و احیای جنبش دانشجویی حداکثر استفاده را ببرند.
شهیدان ۱۶ آ‌ذر سال ۱۳۳۲ با خون خویش این را به اثبات رساندند که «دانشگاه سنگر آزادی» است و برماست که این پرچم را هم چنان در اهتزار نگهداریم.
از امروز تا ۱۶ آذر میتوان اقدامات زیر را در دستور کار گذاشت:
ـ برپایی مراسم برای بزرگداشت روز دانشجو؛ مستقل از تشکل‌های وابسته. در این روز وظیفه هر دانشجوی با غیرت ایرانی است که اجازه ندهد که روز دانشجو به اسم دانشجویان وابسته به این حاکمیت به ثبت رسانده شود.
روز دانشجو متعلق به دانشجویانی است که آزادیخواه؛ دموکراسی طلب و عدالت جو هستند. برای این کار در دانشگاه خود و در هماهنگی با سایر دانشگاهها فراخوان داده و این روز را ولو در ساده‌ترین اشکال آن گرامی بدارید.
ـ در صورتی که تشکل‌های دانشجویی وابسته به حاکمیت با اسامی مختلف بخواهند در دانشگاه‌ها مراسم روز دانشجو را برگزار کنند؛ نبایستی به آنها اجازه بدهید که از محیط دانشگاه سوءاستفاده کنند.
ـ در محیط دانشگاه، روی بردهای تبلیغاتی، درکتابخانه‌ها و اماکن عمومی و در کلاس‌های درس، شعار نویسی کنید و خواسته ها و مطالبات خود را به صورت تراکت توزیع کنید.
ـ از هر فرصتی استفاده کرده و پیرامون خواسته‌های «صنفی» و «آزادی‌های سیاسی» دست به اعتراض بزنید.
ـ جلسات سخنرانی و تریبون آزاد؛ پیرامون خواسته‌های سیاسی ـ صنفی دانشجویان دانشگاه خود ترتیب بدهید. در این سخنرانی ها؛‌ سوالات خود را از حاکمیت بپرسید و آنان را مورد سوال قرار بدهید که حق و حقوق دانشجویان کجاست؟ چرا کسی نمیتواند ولی فقیه را مورد سوال و انتقاد قرار بدهد؟ چرا در این حاکمیت اموال و ثروتهای ملت در خارج از مرزها برای سایر کشورها مانند سوریه و یمن و لبنان و میانمار هزینه می شود؟ چرا اجازه تجمع برای گرامیداشت سالروز تولد کوروش را در پاسارگاد ندادید؟ این همه لشگرکشی برای چه بود؟ کدام دشمن در پاسارگاد آمده بود که برایش هلی کوپتر آورده بودید؟ چرا برای زلزله زدگان غرب کشور کاری نکردید؟ چرا حتی دولت یک مراسم عزاداری عمومی برای بازماندگان زلزله ترتیب نداد؟ چرا نمی گذارید که مردم کمک های خود را مستقیما به زلزله زدگان برسانند؟ و هزاران سوال دیگر
ـ اسامی و مشخصات عناصر اصلی سرکوب و کنترل دانشجویان در هر دانشگاه را افشا کنید و عکس و مشخصات آنها را بر روی اینترنت بدهید. سیاستها و ابزار کنترل دانشجویان را افشا کنید و اجازه ندهید دانشجو و دانشگاه را به تیول بسیج و بسیجی تبدیل کنند.
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید