ایران – گزارش کوتاهی از وضعیت اسفناک اجتماعی درایران

0
883
گزارش کوتاهی از وضعیت اسفناک اجتماعی درایران

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۸/۹-مدیر کل بازرسی و ارزیابی عملکرد سازمان بهزیستی کشور در سخنرانی خود آماری از اعتیاد؛ اختلالات روانی؛ پرونده های قضایی و ورود روزانه به زندان می دهد.
این آما ر را میدهد
طبق گفته مدیر کل بازرسی و ارزیابی عملکرد سازمان بهزیستی کشور در هر ساعت ۴۹ نفر در ایران به زندان می‌افتند.
حسن موسوی چلک میگوید: «بیش از ۴۰۰ هزار نفر میزان ورودی زندان‌ها در کشور عنوان‌شده که این آمار تقریباً به ازای هر یک ساعت رقمی بالغ‌بر ۴۹ نفر است».
وی در یک مقایسه آماری عنوان می کند که این امر در سال ۵۸ بالغ‌ بر ۱۰ زندانی به ازای هر یک ساعت بود.
وی در ادامه صحبتهای خود چنین اظهار کرد: « ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار پرونده قضایی در کشوری با جمعیتی بالغ ‌بر ۸۰ میلیون نفر وجود دارد».
حسن موسوی در خصوص اختلالات روانی در کشور چنین آمار داد که جمعیت گرفتار حوزه اجتماعی کشور چند برابر شده است، طبق آمار مسئولان بهداشتی ۲۳ تا ۲۵ درصد مردم حداقل یک اختلال روانی دارند. یعنی به ازای هر چهار نفر حداقل یک فرد دچار اختلالات روانی است.
وی سپس به وضعیت اسف‌بار آمار طلاق در کشور اشاره کرد و گفت: «خشونت در جامعه به حدی شده که امروز شاهد سالمند آزاری در این جامعه هستیم، باید در حوزه اجتماعی با مردم صادق و شفاف باشیم و پرداختن به این موضوع را سیاه نمایی نپنداریم.
هزار و ۱۰۰ محله ناکارآمد در کشور جمعیتی بالغ‌بر ۱۹ میلیون نفر را به خود اختصاص داده است و ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در کشور درگیر مواد مخدر هستند، دو میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از آمار یادشده مصرف‌کنندگان دائمی مواد مخدر هستند».
وی با اشاره به اینکه آسیب‌های اجتماعی شکل کودکانه‌تری را به خود گرفته و سن افراد درگیر جرائم در کشور کاهش‌یافته است، افزود: میانگین گفتگو بین اعضای خانواده‌ها در کشور گاه به ۱۵ دقیقه نیز نمی‌رسد».
اما واقعیت انکار ناپذیر حاکمیت سیاهی است که بالغ بر ۳۹ سال بر گرده مردم محروم ایران سوار شده و با اعمال سیاستهای ضد انسانی حرث‌ونسل ملت ایران را به نابودی کشیده است و تنها راه حال حل شرایط موجود تغییرات بنیادین است .
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

 

 

نظر بدهید