ایران – گزارشی ازاعتراضات دانشجویی درآبانماه ۹۶ -نوامبر۲۰۱۷

0
976
گزارشی ازاعتراضات دانشجویی درآبانماه ۹۶ -نوامبر۲۰۱۷

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۹/۱۷-در آبانماه اعتراضات دانشجویی درایران اوج بیشتری گرفت دراین گزارش به این اعتراضات میپردازیم.
۱۰آبان دانشجویان دانشکده فنی فومن یکی از ۱۱دانشکده پردیس دانشکدههای فنی دانشگاه تهران سومین روز تجمع خود را در اعتراض به مشکلات دانشجویان و ارتقای سطح آموزشی برگزار کردند. دانشجویان که تاکنون ۳تجمع با حضور شمار زیادی از دانشجویان، در این دانشکده برپا کرده‌اند بر استعفای معاون اجرایی دانشگاه تاکید دارند و میگویند این فرد تلاشی برای حل مشکلات مطرح‌شده از سوی دانشجویان ندارد. دانشجویان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند تا رسیدن به خواسته‌های خود به تجمعات اعتراضی خود ادامه خواهند داد.
۱۳آبان دانشجویان دانشگاه فردوسی در مشهد اعلام کردند در اعتراض به کیفیت غذای دانشگاه؛ طی روزهای شنبه و یکشنبه غذا نمیخورند.
۱۳آبان در پی مشاهده کِرم در غذای دانشگاه فردوسی، دانشجویان این دانشگاه در اعتراض به کیفیت بد غذای دانشگاه؛ تجمع کردند.
۱۷آبان دانشجویان دانشگاه تهران علیه سیاستهای آموزشی در دانشگاه تجمع کردند.
۲۱آبان جمعی از دانشجویان دانشگاه منحل شده علمی کاربردی تیبا در اعتراض به برگزاری کلاسها از آخر مهر با ۸واحد درسی غیر واقعی و سپس انحلال دانشگاه بدون اطلاع قبلی و سر دواندن دانشجویان در عدم بازگرداندن شهریه اخذ شده از سوی این دانشگاه برای انتقال به یک دانشگاه دیگر؛ مقابل ساختمان این دانشگاه تجمع کردند.
۲۲آبان دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران نسبت به کیفیت پایین غذاها؛ اعتراض کردند.
۲۲آبان دانشجویان دانشگاه الزهرا ظهر نسبت به کیفیت پایین غذای سلف سرویس اعتراض کردند.
۲۴آبان دانشجویان دانشگاه بروجرد در اعتراض به نبود امکانات و بی‌ کفایتی کارگزاران رژیم ظروف غذای خود را در محوطه گذاشتند.
۲۳آبان جمعی از دانشجویان دوره کارشناسی علوم آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون در راستای برطرف شدن مشکلات صنفی خود از جمله احیای رشته دکتری حرفه ‌ای علوم آزمایشگاهی با تجمع در محل دانشکده علوم پزشکی و نیز کلاس درس خود خواستار بررسی بیشتر و تجدیدنظر مسئولان شدند.
۲۵آبان دانشجویان دانشکده نفت آبادان در اعتراض به عدم انجام تعهدات وزارت نفت نسبت به دانشجویان؛ تجمع کردند. آنها خواستار استعفای جمعی از اعضا هیأت رئیسه دانشکده نفت شدند.
۲۶آبان اعتراضات در دانشگاه صنعت نفت آبادان به دانشکده اهواز هم کشیده شد. تجمع کنندگان خواستار بازگشت و عملی شدن امتیازات دانشگاه و استعفای هیأت رئیسه دانشگاه شدند.
۲۷آبان دانشجویان دانشگاه صنعت نفت بدنبال تجمعات اعتراضی روزهای گذشته، در اعتراض به لغو استخدامیهای وزارت نفت دانشجویان و فارغ ‌التحصیلان، اعتصاب کرده و سر کلاس نرفتند. اولین روز از اعتصاب سراسری در دانشگاه صنعت نفت باعث شد تا هیچ کلاسی تشکیل نشود. دانشجویان دانشگاه صنعت نفت در اعتراض به عملکرد نامناسب مسئولان این دانشگاه در دانشکدههای نفت اهواز و آبادان تجمع کردند.
۲۹آبان دانشجویان دانشگاه صنعت نفت در ادامه اعتراضات خود نسبت به آزمون استخدامی وزارت نفت و وضعیت کنونی این دانشگاه، در یک اقدام اعتراضی به برگزاری مراسم تشییع و وداع با پیکر این دانشگاه مقابل دانشکده نفت آبادان کردند. در روزهای گذشته دانشجویان دانشکده‌های نفت آبادان و اهواز در اعتراض به سلب امتیازات دانشگاه صنعت نفت تجمع و تحصن کردند و تمام کلاس‌های روز شنبه به دلیل عدم حضور دانشجویان در کلاس لغو شد. دانشجویان دانشکده نفت اهواز نیز امروز ساکت ننشستند و در دومین روز از تحصن و تجمع خود تمام کلاس‌ها را به تعطیلی کشاندند.
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید