ایران – کودکان کار قربانیان حاکمیت سیاه

0
891
کودکان کار قربانیان حاکمیت سیاه

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۸/۱۵-مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران اعلام کرد: به ۹۰ درصد کودکان کار تجاوز می‌شود.
طرح جمع‌آوری کودکان کار درتهران در واپسین روزهای شهریور آغاز شد و بلافاصله انتقاد نسبت به انجام آن و حاشیه های پیش آمده جنجال به پا کرد. از فرستادن این کودکان به اردوگاه یاسر در ورامین و تراشیدن موهای کودکان تا اعلام رد مرز کودکان کار مهاجر. در این میان آمار تجاوز به ٩٠ درصد این کودکان بیش از همه سر و صدا کرد.
منتقدان که اغلب از فعالان حوزه کودکان کار هستند معتقدند اعزام کودکان به مراکز «پذیرش» علاوه بر اینکه آنها را از رفتن به مدرسه و از زندگی با خانواده بازمی دارد، آسیب های عاطفی – روانی متعددی برای آنان و خانواده هایشان ایجاد کرده است. آنها همچنین می‌گویند کودکان کار تنها کسانی نیستند که در خیابان‌ها خرده‌فروشی می‌کنند و معتقدند باید به کودکانی که در کارگاه‌ها و فضاهای بسته هستند هم توجه کرد؛ کودکانی که بر اساس شواهد گفته‌شده از سوی فعالان حوزه، در این مکان بیش از خیابان تهدید می شوند.
رضا قدیمی مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در صحبتهای خود به افزایش آمار کودکان متکدی اعتراف کرد و گفت: «بله با این مسأله مواجه شدیم که تعداد بچه‌های زیر ١۵‌ سال سر چهارراه‌ها روز‌به‌روز رو به افزایش است. تعداد بچه‌های سر چهارراه‌ها در حال اضافه‌شدن است در سه‌ماهی که طرح حمایت از کودکان بدسرپرست را شروع کردیم، ۴۴٠٠ نفر کودک و بزرگسال از ٢٢ منطقه تهران بوده اند».
آری اینها بخشی از حاکمیت سیاهی است که حرث ونسل مردم ایران را نابود کرده و فرزندان این وطن بجای اینکه در آغوش خانواده های خود و با داشتن رفاه کافی سرمایه آینده این میهن را تامین کنند قربان مطامع باندهای مافیایی هستند. که همه اینها دستاورد حکومت ننگین ۳۹ساله است.
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید