ایران-پیشنهاد بی شرمانه از سوی آموزش و پرورش هرمزگان به خانواده یکی از دانش آموزان جانباخته

0
741
پیشنهاد بی شرمانه از سوی آموزش و پرورش هرمزگان به یکی از خانواده های دانش آموز جان باخته

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۶/۲۱-مسولین اموزش و پرورش هرمزگان برای جلب رضایت نامه از یکی از خانواده های دانش آموزان جان باخته گفتند که هشت میلیون بگیرید ورضایت نامه دخترت را امضا کنید.
بر اساس برخی از گزارشات دریافتی، پس از محرز شدن عدم رضایت‌نامه کتبی یکی از دانش‌آموزان حادثه تصادف رانندگی داراب و اطلاع از وضعیت معیشت خانواده شیوا مبینی، مسئولین آموزش و پرورش ساعت ۵ صبح به منزل آنان مراجعه می‌کنند و پیشنهاد می‌دهند در قبال دریافت ۸ میلیون تومان، رضایت نامه سفر دخترشان را امضا کنند.
خبرنگاری که با پدرش گفتگو کرده بود می نویسد: پدرش می‌گوید که پول ندارد دیوار بزند. کارگر است و ماهی کمتر از ۵۰۰ هزار تومان درآمد دارد. با همین پول کارگری، شیوا را بزرگ کرده. می‌خواست دختر‌ها درس بخوانند تا کمک خرجش شوند اما اجل به شیوایش مهلت نداد. مدام در بین حرف‌هایش عذرخواهی می‌کند. به خاطر همین خانه محقرش و اینکه پولی ندارد تا از میهمان‌هایش پذیرایی کند. مناعت طبع آنها باورنکردنی است. پذیرایی عزای شیوا فقط با آب است: «با تمام نداری‌ام خواستم شیوا درس بخونه، درس خوندن رو دوست داشت. خواستگار داشت اما می‌گفت بابا شوهر نمی کنم. من می‌خوام دکتر بشم کمک خرجت می‌شم. بابا یک روز ما هم پولدار می‌شیم تو کارگری نمی‌کنی.»
پدرش خودش را به من می‌رساند؛ سر تا پایش مشکی است آنقدر گریه کرده که دیگر چشم‌هایش رمقی ندارد: «به خدا رضایتنامه نداشت. مربی‌هاش بدون اجازه، شیوا را بردند. چطور باید پیگیری کنم؟ مادرش و خودم رضایتنامه‌ای امضا نکردیم.»
خواهر شیوا در تکمیل سخنان پدرش ادامه می دهد: «هر دفعه که می‌خواستن بچه‌ها رو به اردو ببرن زنگ می‌زدن و اجازه می‌گرفتن اما این بار زنگ نزدن. ما اصلاً رضایتنامه امضا نکردیم. اصلاً مسئولان نیومدن که ما ازشون بپرسیم که چرا بدون اجازه شیوا رو بردن. چرا کسی نمی‌یاد حال مار و بپرسه. چرا جون آدم برای اینها ارزشی نداره. خانم من رفتم آموزش و پرورش مطمئن شم که خواهرم نمرده. معاون آموزش و پرورش میناب به من می‌گه متأسفم شیوا جزو کشته شده هاست. آخه این جوری خبر می‌دن. شما مگه خودتون بچه ندارین… ما رفتیم داراب یه نفر از مسئولان نیومده بود حال مارو بپرسه. فقط کنار مصدوم‌ها بودند اصلاً کشته شده‌ها را انگار فراموش کرده بودند. من اما ولشون نمی‌کنم. از خون خواهرم نمی‌گذرم اینقدر پیگیر می‌شم تا دختر دیگه‌ای نمیره!

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید