ایران-پیام عاشورای حسینی

0
613
پیام عاشورای حسینی

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۷/۶-وقتی که مسجدها و گردهماییهای ماه محرم هنوز به لوث وجود خمینی آلوده نشده بود، یعنی تا قبل از سلطه یزیدیان دوران، در روز تاسوعا رسم بر این بود که از حضرت عباس می‌گفتند.
مراسم محرم و روزهای تاسوعا و عاشورا خصلت ضدشاهی، ضدظلم و ضددیکتاتوری داشت و تاسوعا متعلق بود به پرچمدار و سپهسالار عاشورا، ابوالفضل‌العباس، قمر بنی‌هاشم. همو که خود را در محاصره شقی ترین افراد روی زمین؛ خود را در عاشقانه فدای راه و آرمان حسین؛ نمود. آن‌که برای آوردن آب به‌منظور رفع تشنگی بچه‌ها و حرم امام حسین به کنار فرات رفت، در حالیکه خودش را هم عطشی سوزان در برگـرفته بود و آب سرد و گوارا، غلت‌زنان، موج روی موج او را به خود میخواند. دستش رفت تا کفی برای نوشیدن بردارد ولی ناگهان موجی تند، از آنگونه که تابه‌حال، زورق وجودش را در توفان حادثه‌ها پیش برده بود، در ضمیرش جوشید و خروشید و به یاد یاران تشنه‌کام و جان‌خسته‌اش افتاد. به خودش نهیب زد که ‌ای نفس، پس از حسین زنده نباشی که او و یارانش آشامنده مرگهایند و تو آب سرد میطلبی؟ نه! این با آیین من نمیسازد.
اصولاً پیام ‌امام‌حسین و عاشورا ترسیم‌کننده مرز‌های انسانیت و رهایی با مادون تاریخ انسان یعنی با دنیای حیوانی است و در یک کلام، خلاصه می‌شود ‌در عقیده و جهاد.
امام حسین در آن برهوت انسانیت؛ خطاب به لشگر یزید خروشید:
« این‌که شما دارید زندگی نیست. بردگی است، فساد است ‌و تباهی و همه این نکبتها را دست ظلم به شما تحمیل کرده است. من می‌روم، تا آن دست را قطع کنم، می‌روم تا ظلم را نابود سازم. این است راه من و این است هدف من. آنهایی که با من‌اند بیایند و کسانی که سودای دیگری دارند رو به زندگی خود بازگردند.»
امام حسین در شب عاشورا گفته خطاب به یارانش گفت:«کل حی سالک سبیلی. هر زنده‌یی رونده راه من است.»
بگذارید آخوندهای دجال، از امام حسین، کلامی و حربه‌یی علیه خود او بسازند. همان کاری که معاویه با پیامبر کرد و می‌خواست از اسلام، سلاحی علیه اسلام و علیه پیامبرش بسازد.
اما چه کسی نمی‌داند که پیام عاشورای حسینی و فدای بیکران و همیشه جاودان او چیزی نیست جز رهایی، پاکبازی و شرف انسانی.
این پیام در طول تاریخ بشریت؛ از سوی آنان که علیه دیکتاتوری برمی‌خیزند و برای آزادی ملتها و کشورهایشان قیام می کنند؛ شنیده می شود. این پیام جاودانی است تا ابد برای آزادی و حریت انسانی.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید