ایران -پاره شدن پرده گوش دراثر تنبیه ناظم مدرسه

0
661
پاره شدن پرده گوش دراثر تنبیه ناظم مدرسه

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۷/۲۶-نواختن سیلی بر گونه دانش آموز یکی از مدارس شوش منجر به پاره شدن پرده گوش دانش آموز شد. تنبیه فیزیکی دانش آموزان علاوه بر پیامدهای منفی روحی و جسمی حسب قوانین مدون کشور غیرقانونی محسوب می شود.
پدر این دانش آموز گفت: «۲ روز پیش پسر ۱۲ ساله ام هنگامیکه در صف صبحگاه مدرسه از همکلاسی خود خواسته بود جایش را با وی عوض کند از سوی ناظم مدرسه با نواختن سیلی تنبیه شد».
رحیم عبدالخانی افزود: “ناظم مدرسه بدون هیچ گونه تذکری و در حالی که فرزندم در صف بود به وی سیلی زده و این اقدام باعث پارگی پرده گوش پسر ۱۲ ساله ام شده است”.
وی ادامه داد: “با وجود آسیب وارده به گوش فرزندم و نیز سرخ شدن صورت وی مدیر مدرسه موضوع را به ما اطلاع ندادند”.
پدر این دانش آموز اهل شوش افزود: “طبق تائید پزشک متخصص و مدارک پزشکی موجود پرده گوش سمت راست فرزندم بر اثر نواختن سیلی پاره شده است”.
وی ضمن انتقاد از نحوه برخورد ناظم مدرسه با دانش آموزان گفت: “به دلیل آسیب وارده به فرزندم شکایتی برای دادگستری و بازرسی آموزش و پرورش شوش تنظیم شده و در حال پیگیری است”.
عبدالخانی خواستار پیگیری این موضوع از طریق قضایی شد و گفت: “مدرسه باید مکانی امن برای تربیت دانش آموزان باشد نه مکانی برای تنبیه بدنی آنان که طبق قانون ممنوع است”.
عبدالامیر خنیفر مدیر آموزش و پرورش شوش نیز در این خصوص گفت: “این موضوع صبح امروز (دوشنبه) از طریق خانواده این دانش آموز مطرح شده که در دست بررسی و پیگیری است”.
اینها بخشی از فضای آموزشی حاکم برایران تحت سلطه ولی فقیه است. مدرسه جایی است که باید آموزش و پرورش صورت گیرد. اما در این مکان تنبیه بدنی به وفور انجام شده و کودکان را از درس و مدرسه بیزار میکند.
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

 

نظر بدهید