ایران-وضعیت عجیب دانش آموزان در سرگچ دیشموک در کهگیلویه

0
627
وضعیت عجیب دانش آموزان در سرگچ دیشموک در کهگیلویه

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۷/۹-روستای سرگچ دیشموک بیش از ۷۰ خانوار دارد و دارای ۲۱ دانش آموز است که پیش از این در مدرسه ای به نام « قدس سرگچ» و در ساختمانی گلی به تحصیل می پرداختند اما امسال دیگر خبری از آن اتاق گلی هم نیست.
دیشموک، روستای سرگچ از دور افتاده‌ترین مناطق دیشموک شهرستان کهگیلویه است که در ۳۰ کیلومتری این شهر و ۹۰ کیلومتری شهر دهدشت قرار دارد.
روستای سرگچ مرزی ترین منطقه استان کهگیلویه و بویراحمد است و بعداز۳۹سال هنوز راه ارتباطی ندارد. مادری از درد و محرومیت و رنج گفت:«در سال گذشته مرغ های محلی خود را فروختم و اجاره ساختمان مدرسه فرزندم را تامین کردم ولی امسال دیگر این امکان برایم وجود ندارد.»
در «سرگچ» محرومیت؛ امان مردم را بریده است. مردم این روستا آب و آذوقه مصرفی خود را با چارپایان به روستا منتقل می‌کنند و در فصل سرما هم به‌دلیل وجود رودخانه در مسیر ارتباطی روستا شرایط‌شان بسیار سخت و طاقت‌فرسا می‌شود.
یکی از دانش‌آموزان این روستا گفت: سال‌های گذشته در یک ساختمان کاه‌گلی قدیمی که متعلق به یکی از اهالی روستا است مشغول تحصیل بودیم که این فضا به‌دلیل فرسودگی و عمر بیش از ۵۰ سال در اثر سرما و گرما تخریب شد.
آزیتا یکی دیگر از دانش‌آموزان روستا گفت: «سال‌های گذشته یک ساختمان در این روستا اجاره شده بود که پول کرایه آن را والدین خودمان تامین می‌کردند. متاسفانه امسال همان ساختمان هم بسیار فرسوده شده و امکان تحصیل در آن وجود ندارد.نگذارید ما از درس و مدرسه فاصله بگیریم و کمک کنید یک مدرسه در این روستا داشته باشیم.»

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید