ایران-وضعیت بحرانی مدارس در روستای مورخانی دیشموک

0
726
وضعیت بحرانی مدارس در روستای مورخانی دیشموک

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۷/۲-روستای پرجمعیت مورخانی از توابع بخش دیشموک در کهگیلویه بزرگ استان کهگیلویه و بویراحمد با وجود تعداد زیاد دانش‌آموزان مقطع ابتدایی و راهنمایی متأسفانه از داشتن یک ساختمان در شأن و جایگاه دانش آموزان این روستا محروم است.
این روستای پرجمعیت هنوز از امکانات مناسب برای دانش‌آموزان بی‌بهره است و تاکنون اقدام جدی از سوی مسئولان استان برای بهبود وضعیت سخت‌افزاری این روستا صورت نگرفته و مردم این روستا از این وضعیت گلایه دارند.
ساختمان این مدرسه در آغاز سال‌های تحصیلی فضای کاملاً بی‌نظمی دارد. فضایی به‌شدت بی‌سروسامان و دلگیر؛ اینکه چگونه معلم و حتی دانش آموزان سال تحصیلی را در آن سپری می‌کنند؛ جای تعجب و بسی تأسف دارد.
شهاب فائقی از دانش‌آموزان روستای مورخانی گفت: هم‌اکنون ۱۴ سال سن دارم؛ کلاس دوم مقطع راهنمایی هستم و مقطع ابتدایی و هم در حال حاضر دوران راهنمایی را در همین ساختمان سپری می‌کنیم. میلاد مظهری دانش آموز کلاس سوم راهنمایی در این رابطه گفت: در روزهای سرد زمستان نه فقط سردی هوا ما را آزار می دهد بلکه بیشتر اوقات باعث تعطیلی درس و مدرسه ما شده است.وی دیر آمدن معلمان پایه راهنمایی این روستا را هم یکی دیگر از مشکلات موجود در مقطعه راهنمایی متوسطه اول عنوان و متذکر شد: متاسفانه معلمان ما در فصل زمستان و روزهای برف و بارانی اکثراً دیر سر کلاس آمده و یا اصلا در کلاس حاضر نمی شوند.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید