ایران-هشدار عفوبین الملل نسبت به وخامت حال دکتر محمد ملکی و جلوگیری وی از سفر به خارج برای درمان

0
479
هشدار عفوبین الملل نسبت به وخامت حال دکتر محمد ملکی و جلوگیری وی از سفر به خارج برای درمان
هشدار عفوبین الملل نسبت به وخامت حال دکتر محمد ملکی و جلوگیری وی از سفر به خارج برای درمان

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۳/۱۴- روز جمعه ۱۲خرداد ۹۶ عفو بین‌الملل در یک بیانیه اقدام فوری نسبت به وخامت حال محمد ملکی و جلوگیری از سفر وی به خارج برای درمان و دیدار با فرزندانش هشدار داد.
در قسمتی از این بیانیه آمده است: دکتر محمد ملکی مدافع حقوق‌بشر ۸۴ساله از ترک کشور برای دیدار با فرزندانش در هلند و کانادا منع شده است.
دکتر محمد ملکی یک مدافع معروف حقوق‌بشر ۸۴ساله توسط مقامهای رژیم ایرانی از ۱۹شهریور ۱۳۹۰ممنوع الخروج شده است. او تاریخچه‌ای از بیماریهای دیابت و سرطان پروستات دارد. او مرتباً تلاش کرده است که ممنوعیت سفر خود را بردارد تا بتواند برای دیدار با فرزندانش که در هلند و کانادا زندگی می‌کنند برای آخرین بار برود چرا که می‌ترسد به زودی آن‌چنان بیمار خواهد شد که نتواند سفر کند.
فرزند او در هلند نمی‌تواند به ایران سفر کند چرا که با خطر جدی دستگیری خودسرانه و بازداشت به‌خاطر اعتقادات مخالف خود مواجه است.
مقامهای حکومتی در تلافی فعالیت صلح‌آمیز و حقوق‌بشری، او را از سال ۲۰۱۱ممنوع الخروج کرده‌اند.
دکتر محمد ملکی به تلافی فعالیتهای حقوق‌بشری از جمله نامه‌ای که برای گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق‌بشر در ایران در سپتامبر ۲۰۱۱ نوشت و شکنجه را که او در دورانهای مختلف زندان در بین سالهای ۱۹۸۱و ۲۰۰۹ موضوع آن بوده، تشریح کرد در لیست ممنوعیت سفر قرار گرفته است.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید