ایران -نماینده زاهدان: از هر۱۰۰ دانش آموز در استان سیستان وبلوچستان شاید ۷ نفر فارغ التحصیل شوند

0
689
نماینده زاهدان: از هر۱۰۰ دانش آموز در استان سیستان وبلوچستان شاید ۷ نفر فارغ التحصیل شوند

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۷/۲۸-علیم یارمحمدی، نماینده مردم زاهدان و نایب رئیس کمیسیون عمران در مجلس با بیان اینکه مشکلات استان سیستا‌ن و بلوچستان مربوط به این دوره و آن دوره نیست
در دولت هایی مثل دولت نهم و دهم بودجه های خوبی تخصیص یافت اما متاسفانه نتوانستند این پول را جذب کنند.
بچه های ما در فضاهای مختلف و حتی زیر آفتاب درس می خوانند،در همان زمان شورای هماهنگی استان در ارتباط با بحث مدارس اقداماتی را شروع کرد و برآوردی برای بحث ایجاد مدارس استان جمع بندی شد که سالانه ۱۷۰ میلیارد تومان به نوسازی مدارس بصورت صددرصد هم تخصیص داده شود و این را در دولت هم مصوب کرد.
اگر این پول در زمان خاص خودش اختصاص پیدا می کرد قطعا شاهد تحولاتی در این بخش بودیم اما متاسفانه یک ریال از این ۵۷۰ میلیون محقق نشد.
وی ادامه داد در چهار سال اول دولت دکتر روحانی هیچ نوع تغییری نه در بخش مقاوم سازی و نه برای احداث صورت نگرفت و نتوانست آن بحث آمار زیربنا را تغییر دهد ودر این دوره هم هیچ تحول خاصی صورت نگرفته و همین بحث یکی از شاخص های مهمی است که بر روی تحصیل دانش آموزان تاثیر می گذارد بصورتی که از ۱۰۰ نفری که در جنوب استان سیستان بلوچستان وارد مدرسه می شوند متاسفانه شاید هفت نفر در استان فارغ التحصیل شوند.
این عضو کمیسیون عمران یادآور شد: باز به همین دلیل که مدارس به حدنصاب خودش نرسیده الان در زاهدان حدود ۱۲۰ هزار نفر بازمانده از تحصیل بین ۶ تا ۱۸ سال داریم که این یک آمار تکان دهنده از محصول همان شاخص هایی است که محقق نشده است.
وی با بیان اینکه این دانش آموزان دستشان به جایی نمی رسد، گفت: ما نمایندگان هم تمام این موارد را بصورت مکتوب به اطلاع مسئولین از وزیر آموزش و پرورش و معاونین آن و معاون مرتبط با بحث نوسازی و تجهیز مدارس رسانده ایم و این گلایه مندی را داریم و خدمت وزیر جدید هم رفته ایم اما پاسخ می دهند که به دنبال برنامه ریزی هستیم و تا منابع بودجه ای تامین نگردد ما هم نمی توانیم کاری بکنیم.
وی همچنین افزود: ما روسا، آموزگاران و معلمینی را داریم که طبق اظهارات خودشان از لحاظ کیفیت درس در رده صفر قرار دارند و عموما کسانی که شرایط مساعدتری دارند به مناطق برخوردار می روند و باز هم کسانی که با مشکلات بیشتر مواجه هستند در آنجا ماندگار می شوند.
اداره اطلاعات شهر آبادان یک دختر دانش آموز ۱۵ ساله را بازداشت کرد

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

 

 

نظر بدهید