ایران- نامه یک دانشجوی کرد محکوم به اعدام از زندان

0
796
نامه یک دانشجوی کرد محکوم به اعدام از زندان

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۶/۲۳-دانشجوی زندانی کرد اهل کرمانشاه و محکوم به اعدام نامه ای به سازمان های حقوق بشری نوشته که متن آن به قرار زیر است:
گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران،
بدینوسیله به استحضار می رساند که اینجانب ابوبکر رستمی فرزند محمد تقی ساکن کرمانشاه و دانشجوی رشته فوریتهای پزشکی و دارای ۲۳ سال سن که با توجه به اینکه می‌خواستم از راه پاکستان به یکی از کشورهای خارجی بروم موقعی که به پاکستان رسیدم بعد از اینکه مدتی پیش فعالان سیاسی در پاکستان بودم می‌خواستم به کراچی و از آنجا به یکی از کشورهای خارجی بروم تا ادامه تحصیل بدهم که متاسفانه در راه توسط گروه تروریستی BLP( یک گروه بلوچ پاکستانی است که همکاری نزدیک به سپاه تروریستی قدس دارد) دستگیر شدم و پس از ۲ روز یعنی در تاریخ ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ من را تحویل ایران دادند.
با توجه به اینکه بزرگترین جرم من خروج از مرز ایران بود حدودا در مدت ۳۱ روزی که در اطلاعات سپاه زاهدان و ۶۰ روز دیگر که در اداره اطلاعات زاهدان و ممنوع ملاقات بودم تحت بدترین شکنجه‌های روحی و جسمی و توهین و شکنجه‌های روانی و فحش‌های رکیک و حتی تهدید به آزار جنسی مجبور به اقرار و اعترافاتی شدم که روحم از این اعترافات خبر نداشت.
الان در حدود ۲ سال است که در زندان زاهدان به اتهام‌هایی همچون محاربه و اقدام علیه امنیت کشور محکوم به اعدام و ۵ سال حبس شده‌ام.
این در حالیست که هیچ کدام از این جرائم را انجام نداده و حتی در دادگاه نیز اقرار کرده‌ام که این بازجویی‌ها تحت شکنجه بوده و من را مجبور کردند و حتی از وقوع آنها نیز بی خبرم. ولی متاسفانه دادگاه به حرف‌ها و دفاعیات من گوش نکرده و بنابر اعترافاتی که تحت شکنجه بودم و در سپاه و وزارت اطلاعات اعتراف کرده‌ام من را به اعدام محکوم کرده‌اند.
لذا از گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران، شما فعالان سیاسی و حقوق بشر ایران تقاضا دارم برای نجات جان من اقدام کرده و نامه‌های من را بدون پاسخ نگذارید.
با تشکر، ابوبکر رستمی زندان مرکزی زاهدان

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

نظر بدهید