ایران -مدارس مازندران مشکل تأمین سوخت دارند

0
490
مدارس مازندران مشکل تأمین سوخت دارند

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۷/۲۶-مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه مدارس این استان مشکل تأمین سوخت دارند، گفت که نیاز به ۴ میلیون لیتر سوخت برای مدارس و ۹۰۰ هزار لیتر گازوئیل برای مدارس شبانه‌‌روزی داریم.
وی همچنین اظهار کرد “سرویس‌های بهداشتی مدارس در حد خط قرمز قرار دارد و سلامتی دانش‌آموزان در خطر است و تجهیز مدارس استان خوب نیست”.
سید علی قاسمی عصر امروز در ششمین جلسه شورای اداری آموزش و پرورش اظهار کرد: “سرویس‌های بهداشتی مدارس در حد خط قرمز قرار دارد و سلامتی دانش‌آموزان در خطر است و تجهیز مدارس استان خوب نیست”.
وی گفت : “تجهیزات مدارس و هنرستان‌ها خوب نیست و روزانه ۵۳۰ هزار دانش‌آموز در مدرسه نماز می‌خوانند. آمار نمازخوانان از مساجد بیشتر است، اما اعتبارات در جای دیگر هزینه می‌شود و در مدارس نمازخانه تأسیس نمی‌کنند”.
اوگفت : “چرا به آموزش و پرورش توجه نمی‌کنند، “۳ هزار و ۹۹۹ مدرسه بدون هیچ اعتباری تعمیر شده است”.
قاسمی افزود: “۴ میلیون لیتر سوخت برای مدارس و ۹۰۰ هزار لیتر گازوئیل برای مدارس شبانه‌روزی نیاز داریم ”.
“وضعیت آموزش و پرورش مناسب نیست و ۹۹ درصد هزینه‌ها برای پرسنل می‌رود و چیزی برای تجهیز مدارس نمی‌ماند”.
قاسمی با اشاره به اینکه چه اهمیتی بالاتر از نیروی انسانی است، یادآور شد: “بهره‌مندی آموزش و پرورش از اعتبارات استانی مناسب نیست”.
وی افزود: “۲ هزار دانش‌آموز بیشتر از ظرفیت علوم انسانی را انتخاب کردند و گرایش دانش‌آموزان به رشته ریاضی شدیداً رو به کاهش است و این نکته قابل تاملی است و در ۶۰۰ مدرسه استان مازندران برنامه تعالی مدیریت اجرا می‌شود”.
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

 

نظر بدهید