ایران – محمود صالحی، فعال کارگری بازداشت شد

0
766
محمود صالحی، فعال کارگری بازداشت شد

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۸/۸- محمود صالحی، فعال سرشناس کارگری در حالی که در بیمارستان برای انجام عمل دیالیز به سر می برد توسط ماموران امنیتی بازداشت و برای تحمل محکومیت به زندان سقز منتقل شد.
این فعال کارگری که کلیه های خود را از دست داده و ناچار به دیالیز مستمر است اخیرا در دادگاه تجدیدنظر خود مشارکت جسته بود.
در روز شانزدهم اسفندماه ۹۵، جلسه دادگاه تجدید نظر دو فعال کارگری محمود صالحی و عثمان اسماعیلی در شعبه چهارم دادگاه تجدیدنظر استان کردستان برگزار شد.
هر چندحکم دادگاه تجدیدنظر تاکنون به صورت رسمی به آقای صالحی ابلاغ نشده بود اما فرزند آقای صالحی با انتشار متنی در شبکه های اجتماعی اشاره کرد که حکم یکسال زندان حاصل رای دادگاه تجدیدنظر در زمان بازداشت محمود صالحی به وی ابلاغ و با انتقال ایشان به زندان سقز اجرایی شد.
محمود صالحی فعال کارگری در دادگاه بدوی در شهریورماه ۱۳۹۴، به اتهام “تشکیل جمعیت معارض و تبلیغ علیه‌ نظام” به ۹ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.
حکم بدوی ٩ سال حبس تعزیری برای محمود صالحی در شرایطی صادر شد که‌ او هر هفته‌ باید دو بار و هر بار برای چند ساعت در بیمارستان سقز تحت درمان “دیالیز” قرار بگیرد، به گفته نزدیکان، علت عارضه‌ شدید کلیه‌ “محمود صالحی” نیز متاثر از ممنوعیت درمانی و نرسیدن به موقع داروهای کلیه‌ وی در زمان بازداشت در اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ است.
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

 

نظر بدهید