ایران – فرار یکی از متهمان پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان با ۵۰۰ میلیارد بدهی

0
714
فرار یکی از متهمان پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان با ۵۰۰ میلیارد بدهی

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۸/۹-عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در سخنرانی خود در مجلس خصوص دزدی از صندوق ذخیره فرهنگیان و حجم بالای تخلفات گفت:
«بالای ۱۴ تا ۱۵ هزار میلیارد تومان میزان تخلفات بوده‌است. در صندوق ذخیره و شرکتهای تابعه از جمله بانک سرمایه، شرکت خانه‌سازی، پترو فرهنگ، شرکت سرمایه گذاری و … تخلف شده است».
وی در پاسخ به این سوال چه مقدار از این پول بازگشته است، اظهار داشت: «بیش از ۲۰ نفر در این ارتباط بازداشت شده و به زندان افتاده بودند که اکنون با وثیقه بیرون آمده و متعهد شده‌اند که پولها را برگردانند.
جبار کوچک زاده سپس از فرار یکی از متهمان خبر داده و گفت: «البته تعدادی نیز از جمله آقای “میم” از کشور گریخته‌اند. البته وکیلِ این فرد در گفت‌وگویی که با ما داشت، قرار است ترتیبی صورت بدهد که نامبرده به کشور بازگشته و نسبت به بازگرداندن حدود ۴۰۰ – ۵۰۰ میلیارد تومانی که به او مربوط است، اقدام کند».
کوچکی‌نژاد ادامه داد: «این تخلف به واسطه صندوق ذخیره، توسط بخشهای مختلفی که از آنها یاد کردم، به شکلی در هم تنیده و شبکه‌ای صورت گرفته و ممکن است با عیان شدن لایه‌های پنهان دیگری از اقدامات این شبکه، مبالغ دیگری به حجم تخلف افزوده شود».
آری این ها بخشی از غارت و چپاولهایی است که توسط سردمداران همین دولت صورت گرفته است.
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

 

نظر بدهید