ایران -فارغ‌التحصیلان دکترای دانشگاه نفت بیکار هستند

0
737
فارغ‌التحصیلان دکترای دانشگاه نفت بیکار هستند

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۷/۳۰- آیا جذب دختر نماینده مجلس بدون رانت بوده است؟
جمعی از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت در واکنش به استخدام دختر یکی از نمایندگان مجلس در پژوهشگاه صنعت نفت بیانیه‌ای را منتشر کردند.
زیرا این روزها موضوع استخدام دختر یکی از نمایندگان مجلس در پژوهشگاه صنعت نفت نقل محافل عمومی شده است و وزیر نفت نیز برای پاسخگویی به این سوال به صورت تلفنی در یکی از برنامه‌های تلویزیونی حاضر شد و گفت هر کس دیگری که دکترا داشته باشد می تواند در صنعت نفت استخدام شود.
در همین رابطه جمعی از فارغ التحصیلان بورسیه رده الف دانشگاه صنعت نفت که طبق قانون باید در وزارت نفت استخدام شوند در واکنش به اظهارات وزیر نفت بیانیه‌ای را تنظیم و در اختیار رسانه قراردادند متن این بیانیه به شرح زیر است:
بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
پیرو گفتگوی تلفنی اخیر بیژن زنگنه، وزیر نفت با رضا رشیدپور، مجری برنامه زنده تلویزیونی “حالا خورشید” در شبکه سوم سیما و پاسخ‌‌های جناب وزیر به سوالات مجری محترم، ذکر مواردی جهت تنویر اذهان عمومی لازم به نظر می‌رسد:
١- با توجه به توجیه استخدام دختر نماینده آمل از زبان بیژن زنگنه این سوال مطرح می‌شود که آیا امثال ایشان نیز حد نصاب سیستم ارزیابی کارکنان را اخذ کرده یا اینکه صرفا به واسطه سیستم سفارشی امضای طلایی، جذب وزارت نفت گردیده‌اند؟!
٢- در حالی که بسیاری از دانش‌آموختگان مقطع دکترای رشته‌های نفتی در دانشگاه صنعت نفت و سایر دانشگاه‌های تراز اول کشور بیکار هستند، یک خانم دانش‌آموخته مقطع دکترای رشته شیمی‌فیزیک از دانشگاه آزاد، تنها براساس نظام شایسته‌سالاری و نه رانت جایگاه نمایندگی پدرش، حائز شرایط جذب در وزارت نفت شناخته شده است!
٣- حجم نیاز صنعت نفت به تحصیلات دانشگاهی، ابتدا معطوف به لیسانس، سپس ارشد و در نهایت دکترا می‌باشد، آیا توجیه وزیر نفت در خصوص جذب یک نفر با مدرک دکترا ، آن هم در شرایط کنونی بیکاری هزاران دانش‌آموخته لیسانس و ارشد، مصداق بارز “سرنا را از سر گشاد نواختن” نیست؟!
۴- جناب بیژن زنگنه که پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی و به فاصله تنها سه سال!، اولین مسئولیت ارشد اجرایی خود را تحت عنوان معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصاحب نموده؛ آیا صلاحیت کافی برای دفاع از شایسته‌سالاری و نقد رانت‌خواری را داراست؟
واقعیت این است که دو سال دروغ‌پردازی در پس وعده‌های توخالی، مسئولین وزارت نفت را دچار چنان مرتبه‌ای از فراموش‌کاری و تناقض‌گویی نموده که با هزاران دلیل هم نمی‌توان آن‌ها را حتی در نظر عوام توجیه نمود!
دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه صنعت نفت پس از دو سال پیگیری مداوم و مواجهه با انواع فریبکاری‌ها از سوی وزارت نفت، امروز به خوبی می‌دانند که وزارت نفت در قبال تعهداتش به دانشگاه صنعت نفت، ذره‌ای مسئولیت‌پذیر نبوده، در این زمینه همواره در جهت دروغ، زشتی و پلیدی گام نهاده و با لفاظی رسانه‌ای نزد عوام و خواص به دنبال فرافکنی و توجیه کارشکنی‌های خود در مسیر قانونی استخدام دانش‌آموختگان گروه الف دانشگاه صنعت نفت می‌باشد.
لذا جمعیت دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه صنعت نفت اعلام می داریم حتی لحظه ای در برابر ظلم ظالم سکوت نخواهیم کرد و پیگیری‌های خود را از طریق مجاری قانونی تا رفع مشکل استخدام گروه الف و رسوایی عوامل پشت پرده آن و برکندن ریشه های ظلم ادامه خواهیم داد.
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

 

 

نظر بدهید