ایران – عفو بین‌الملل: احکام صادر شده برای ابراهیم مددی و داوود رضوی باید لغو گردد

0
545
عفو بین‌الملل: احکام صادر شده برای ابراهیم مددی و داوود رضوی باید لغو گردد

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۸/۲۰- سازمان عفو بین‌الملل روز ۱۷ آبان ماه اعلام کرد؛ ابراهیم مددی، از اعضای هیئت‌مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران، روز ۱۲ آبان به شعبه ۳۶دادگاه تجدیدنظر احضار شده است و از سوی دیگر دادگاه تجدیدنظر داوود رضوی، یکی دیگر از اعضای این تشکل صنفی، روز شنبه ۱۴ آبان در شعبه ۳۶ دادگاه انقلاب بدون حضور قاضی و مدعی‌العموم برگزار شد.
داوود رضوی از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» به ۵ سال حبس محکوم شده است.
داوود رضوی، به اتهام «برگزاری تجمعات به بهانه‌های مختلف از جمله روز جهانی کارگر و حداقل دستمزد کارگران» و تهیه و انتشار عکس از این تجمعات که دادگاه آن را «خوراک تبلیغاتی ضدانقلاب» نامیده درشعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران محکوم شده است.
دادگاه همچنین به دعوت‌نامه‌ای که داوود رضوی برای شرکت در یک اجلاس بین‌المللی وابسته به سازمان جهانی کار دریافت کرده اشاره نموده و آن را به عنوان «سندی» دال بر ارتباط او با «عناصر جریان کارگری اپوزوسیون خارج از کشور» محسوب کرده است.
دادگاه هیچ مدرکی جهت اقدام مجرمانه نداده است .
همچنین ابراهیم مددی، نائب‌رییس سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه، در مرداد ۱۳۹۵ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به پنج سال و سه ماه زندان محکوم شد.
دادگاه او را به «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» و «برهم زدن نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات غیرقانونی» مجرم شناخته است.
عفو بین الملل اعلام کرده است که این احکام باید لغو شود.
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

 

نظر بدهید