ایران -عدم پاسخگویی به دانشجویان وستاره دارکردن آنان

0
683
عدم پاسخگویی به دانشجویان وستاره دارکردن آنان

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۷/۲۹-دانشجویان دانشگاه آزاد شیراز ستاره‌دار شده‌اند!
یکی از دانشجویان دانشگاه آزاد شیراز از ارسال نامه‌ای از سوی مرکز سنجش و پذیرش سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برای ممانعت از انتخاب واحد خود و تعدادی از دانشجویان خبر داد.
این دانشجوی دانشگاه آزاد شیراز چنین می گوید: «بعد از اینکه متوجه شدم سیستم انتخاب واحدم قفل شده است به آموزش دانشگاه مراجعه کردم که آنها گفتند در مورد این موضوع نامه‌ای خطاب به حراست بنویسید. وقتی نامه را نوشتم، آن‌ها نامه را ارسال کردند اما پاسخی نگرفتند و پاسخی هم به من ندادند که دلیل این ماجرا چیست».
وی در ادامه گفت: «به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد در تهران هم هر روز تماس می‌گرفتم و تنها گفتند این مورد محرمانه است و پاسخ آن از سوی نامه به خود دانشگاه ارسال می‌شود. در صورتی که هیچ‌کدام از کارمندان دانشگاه آزاد شیراز هم خبری ندارند یا نمی‌دهند. ظاهراً ۱۲ نفر غیر از من نیز در این واحد از دانشگاه آزاد با ممانعت از تحصیل روبرو شده‌اند».
برخی از دانشجویان با اخذ تعهد ثبت نام کردند اما به من اجازه‌ی انتخاب واحد را ندادند و سیستم را قفل کردند و این بیست و چند روزی که از سال تحصیلی گذشته است و هر روزی که تماس گرفته و مراجعه می‌کنم هیچ‌کسی پاسخگو نیست. در صورتی که نه محکومیت قضایی و نه امنیتی داشته‌ام، مقطع لیسانس را نیز در همین دانشگاه گذراندم و با وجود اینکه دومین سال است که در مقطع ارشد در همین دانشگاه درس می‌خواندم، جلوی تحصیل مرا گرفته‌اند».
وی در پاسخ به این که آیا به رییس دانشگاه هم برای پیگیری این موضوع مراجعه کردید؟ گفت: تلفنی صحبت کردم اما او هم از دلیل آن اطلاعی نداشت و گفت نامه‌ی محرمانه آمده است و گزارش‌ها را ارسال کردیم و منتظر پاسخ آنها هستیم.
این دانشجو با اشاره به فعالیت‌های انتخاباتی‌اش، گفت: سال ۸۸ در ستاد میرحسین موسوی و سال ۹۲ و ۹۶ هم در ستاد آقای روحانی فعال بودم. بر این اساس فکر می‌کردم که موضوع سیاسی است اما مسوولان دانشگاه گفتند بعید می‌دانیم به این دلیل باشد چون محکوم سیاسی هم داشتیم که ادامه‌ی تحصیل داده است.
وی افزود: «دانشجویان دانشگاه دولتی شیراز که حساسیت نسبت به آنها بیشتر است فعالیت‌های سیاسی به صورت تشکیلاتی دارند و مساله‌ای برایشان پیش نیامده است.این دانشجو ادامه داد: غیر از من چندین نفر دیگر هم هستند اما اسامی آنها را نمی‌گویند تا تعاملی نداشته باشم که ببینم آنها چه کاری انجام داده‌اند. اما مسوولان دانشگاه گفتند برخی از افراد حتی در اینجا قبول شدند اما با اینکه آنها ثبت نام نکرده بودند، الان بعد از یکسال نامه آمده که از ادامه‌ی تحصیل آنها جلوگیری کنید»!
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

 

نظر بدهید