ایران -عایدی معلمان غیردولتی از حداقل مزد کمتر است

0
656
با ۱۵ سال سابقه یک روز هم بیمه نداریم

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۷/۲۷-با ۱۵ سال سابقه یک روز هم بیمه نداریم/
عایدی معلمان غیردولتی از حداقل مزد کمتر است
معلمان آزاد می‌گویند: بایستی برای ساماندهی نیروهای آموزشی در بخش غیر دولتی تدبیری اندیشیده شود تا معلمان غیرانتفاعی‌ها هم از حداقل‌ها بهره‌مند شوند.
در روزهای گذشته پس از اظهارات سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس مبنی بر لزوم ساماندهی نیروهای سرگردان آموزش و پرورش شامل حق‌التدریسی‌ها، مربیان پیش‌دبستانی و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی، تعدادی از معلمان آزاد که در مدارس غیرانتفاعی مشغول به کارند با ایلنا تماس گرفتند و از شرایط شغلی خود انتقاد کردند.
یکی از این معلمان که به گفته خودش ۱۵ سال سابقه تدریس در مقطع ابتدایی دارد و ساکن زنجان است؛ می‌گوید: نیروهای آزاد؛ نیروهای غیردولتی؛ نیروهای غیرانتفاعی؛ این نام‌هایی است که به ما کادرآموزشی در بخش خصوصی می‌دهند.
او ادامه داد: با ۱۵سال سابقه کار، یک روز هم بیمه ندارم؛ سال تحصیلی گذشته به طور متوسط ماهانه ۳۰۰ هزار تومان درآمد داشتم؛ همکارانی داشتم که حتی از این هم کمتر می‌گرفتند.
به گفته این معلم، دولتی‌ها و مجلس‌نشینان در کنارِ ارائه تمهیدات برای جذب نیروهای سرگردانِ بخش دولتی، باید به فکر نیروهای سرگردان وبلاتکلیف در بخش خصوصی آموزش هم باشند؛ ما نیروهای آزاد، هیچ سهمیه ای در آزمون‌های جذبِ آموزش و پرورش نداریم و با وجود سالها خدمت در آموزش و پرورش نه آینده شغلی داریم و نه از خدمات و مزایای حمایتی محرومیم.
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

 

نظر بدهید