ایران – شیوع هپاتیت B بین کودکان کار

0
542
شیوع هپاتیت B بین کودکان کار

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۸/۶-فاجعه دردناک شیوع هپاتیت B بین کودکان کار نشان از ظلم و فقر و محرومیتی است که بر مردم ایران تحمیل شده است.
مدیر بخش محققان جوان شبکه هپاتیت ایران با اشاره به شیوع هپاتیت B بین کودکان کار گفت: مطالعات سال های اخیر نشان می دهد بیش از ۷۰ درصد کودکان کار در معرض ابتلا به هپاتیت B هستند.
حمیدرضا کریمی ساری افزود: با وجود اقدامات انجام شده؛ از جمله واکسیناسیون نوزادان، تاکنون بخش اندکی از کودکان کار و خیابانی در ایران نسبت به هپاتیت B واکسینه شدند.
وی اظهار کرد: این کودکان در محیط هایی قرار می گیرند که احتمال مواجه شدن با هپاتیت بسیار بالاست و باید در مقابل این بیماری واکسینه شوند.
آمارهایی از ۲۰ هزار تا ۲ میلیون نفر بیان می شود که همه این افراد باید در مقابل هپاتیت واکسینه شوند.
او ادامه داد: کودکان کار به دلایلی از جمله مهاجرت یا قرار نگرفتن در سیستم بهداشت و درمان کشور، واکسن دریافت نکرده اند.
بین این کودکان، آنها که با زباله یا اجسام نوک تیز آلوده سر و کار دارند، یا کسانی که رفتار جنسی پرخطر یا هرگونه تزریق ناایمن داشته اند، بیشتر از بقیه در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستند.
هپاتیت های B و C از راه خون آلوده، اجسام نوک تیز آلوده به ویروس، خالکوبی و حجامت غیر بهداشتی، رفتار جنسی پرخطر، دریافت خون آلوده و از مادر مبتلا به هپاتیت به نوزاد حین زایمان، منتقل می شوند.
حقوق این کودکان بی گناه و محروم توسط چه کسانی به یغما رفته است ؟
درحالیکه فقر و بی خانمانی در جای جای این میهن بیداد میکند آقای ظریف در اوگاندا یک بیمارستان مجهز افتتاح کرده و از آن رونمایی میکند !!!
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

 

نظر بدهید